Spotkanie księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża z wolontariuszami
Współpraca z parafią
piątek, 23 listopada 2012 22:43

W ramach wizytacji kanonicznej Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż spotkał się w sobotę 17 listopada 2012 r. w Katolickim Ośrodku Kultury z wolontariuszami z naszej szkoły, którzy mieszkają na terenie parafii Ducha Świętego.

Podczas spotkania obecny był ks. proboszcz Waldemar Ciosek, ks. senior Krzysztof Prokop oraz opiekunka wolontariuszy pani Jolanta Witek. Spotkanie przebiegało w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Po modlitwie i powitaniu Ks. Biskup poprosił, aby każdy obecny wolontariusz przedstawił się i opowiedział o swojej pracy w Wolontariacie.

Więcej…
 
Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – papież rodziny”
Współpraca z parafią
sobota, 27 października 2012 00:29

14 października 2012 r. - w niedzielę - obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – papież rodziny”. Z tej okazji w mieście odbył się konkurs plastyczny o rodzinie, na który wpłynęło 73 prace ze szkól gimnazjalnych, średnich oraz SCK i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wśród laureatów znaleźli się wolontariusze: Maciek Szypuła (kl. I d), Ilona Gancarz (kl. III s), którzy otrzymali Laur Przyjaciela Życia i Rodziny oraz dyplomy i słodycze. Kuba Jankowski (V LO) oraz Wojtek Byszewski( II s) – otrzymali wyróżnienia. Wszystkie prace ukazały się  w wydanej z tej okazji okolicznościowej publikacji. Można było je także oglądać przez trzy tygodnie na wystawie w Samorządowym Centrum Kultury.W publikacji znalazły się także wypowiedzi licealistów z V LO na temat rodziny. Do konkursu przygotowała nas opiekunka Wolontariatu – pani Jolanta Witek.

W tym dniu Mielec był organizatorem III Diecezjalnego Marszu dla życia i rodziny, któremu patronował ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż oraz prezydent miasta Janusz Chodorowski. Po Mszy świętej w Kościele Ducha Świętego zebrani przeszli w marszu na plac AK, gdzie odbywały się koncerty, posumowanie konkursu o rodzinie i piknik rodzinny. Nie brakło też naszych wolontariuszy z rodzicami lub samodzielnie, którzy rozdawali uczestnikom okolicznościowe publikacje i słodycze. Uczniowie z SZT służyli pomocą w punktach gastronomicznych. Władze miasta, duchowieństwo, przedstawiciele różnych grup, organizacji i zawodów z Mielca  i całej diecezji tarnowskiej – uczestnicy uroczystości swoją obecnością zaakcentowali, że  życie i rodzina jest dla nich wartością  największą. A wszystkim przy pięknej pogodzie patronował w tym Dniu Papieskim nasz wielki Rodak bł. Jan Paweł II.

Zdjęcia z Marszu dla Życia i Rodziny można znaleźć na stronie internetowej diecezji tarnowskiej pod adresem:
http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/galeria/category/279-marsz-dla-ycia-i-rodziny-w-mielcu.html

 
II edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”
Konkursy
sobota, 27 października 2012 00:22

26 października  2012 r. - w piątkowy poranek i przedpołudnie -  wolontariusze próbowali swych sił podczas II edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny” w Mielcu. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Miejska Biblioteka Publiczna. Na konkurs zgłosiło się ponad 50 uczestników z powiatu mieleckiego.

Więcej…
 
Odwiedziny dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu
Dom Dziecka
sobota, 27 października 2012 00:17

26 października 2012 r. - w piątkowe popołudnie - odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Na początku wolontariusze zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Potem wszyscy mogli wykazali  się talentem muzycznym podczas wspólnego śpiewu piosenek. Niezbędną  pomocą okazały się wcześniej wydrukowane teksty piosenek. Podczas integracyjnego spotkania rozdaliśmy paczki ze słodyczami oraz przybory szkolne, zeszyty (410 sztuk), kredki, ołówki , odzież i pluszowe maskotki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 23
© 2018 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu