Budujemy studnie w Afryce
AKTUALNOŚCI
środa, 20 grudnia 2017 01:11

W listopadzie i grudniu nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę makulatury w ramach projektu „Makulatura na misyjne studnie” organizowanego przez Tarnowski Wolontariat Misyjny. Koordynatorami projektu w szkole byli katecheci. Aby lepiej poznać pracę na misjach młodzi ze szkolnego Wolontariatu przygotowali wystawy misyjne oraz zaprezentowali eksponaty z misji, które pozwoliły wszystkim lepiej poznać pracę misjonarzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne i barwne stroje. Wolontariusze wraz z opiekunką przygotowali też katechezy misyjne dla młodszych kolegów i koleżanek ze Szk. Podst. nr 8. Wszystkim ofiarodawcom makulatury dziękujemy! Jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia można przynosić makulaturę, którą należy składać w budynku Katolickiego Ośrodka Kultury „Tchnienie” na parterze (obok szkoły) od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 – 17.00. Zapraszamy!

 
Wolontariusze do „zadań specjalnych”
AKTUALNOŚCI
środa, 20 grudnia 2017 01:08

Od wielu lat systematycznie w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech  terminach: 8.12.2017r.(piątek), 9.12.2017r.(sobota) oraz 15.12.2017r.(piątek) i 16.12.2017r.(sobota) w następujących sklepach:

Więcej…
 
Spotkanie ze św. Mikołajem
AKTUALNOŚCI
czwartek, 07 grudnia 2017 01:07

5 XII br wolontariusze zaprezentowali dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły program artystyczny poświęcony św. Mikołajowi. Zachwycone "pierwszaki" z kl. I a, I b, Ic wyrecytowały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki, przygotowane wcześniej na katechezie przez opiekunkę Wolontariatu. Piosenkę "Święty kocha Boga" zaśpiewali dosłownie wszyscy zebrani na sali: pan dyrektor Jacek Wiśniewski, pani wicedyrektor Joanna Gładyszewska, zebrani nauczyciele, uczący najmłodszych, a najgłośniej dzieci. Piękny orszak anielski św. Mikołaja (w którego wcielił się Kuba Bieniek) tworzyły wolontariuszki: Wiktoria Zielińska, Kasia Przybyło, Ola Bortkiewicz z V LO, Dagmara Piechocka, Martyna Karkosza, Patrycja Zięba z Gim.nr 3.

Więcej…
 
Szlachetna paczka
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 27 listopada 2017 00:49

Podobnie jak w roku ubiegłym także i obecnie postanowiliśmy przygotować Szlachetną paczkę. Wszystkich chętnych do przygotowania Szlachetnej paczki prosimy o bezpośredni kontakt z opiekunką Wolontariatu, wtedy ustalimy szczegóły jak można konkretnie pomagać.

 
Trwa Zakręcona akcja!
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 27 listopada 2017 00:19

Nadal trwa Zakręcona Akcja! Zbieramy zakrętki zaś dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację małych pacjentów: Majki,Kubusia oraz dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie - naszych drogich Podopiecznych. Wolontariusze  systematycznie segregują zakrętki, które można składać do specjalnych zielonych pojemników znajdujących się naprzeciw sklepiku szkolnego.

 
Formacja a nie tylko akcja!
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 20 listopada 2017 00:00

Zgodnie z tą zasadą niektórzy wyjeżdżają na dni skupienia, wielu wolontariuszy kontynuuje swoją aktywność w Szkolnych Różach Różańcowych. Delegacja uczniów przygotowuje czytania, psalm i Modlitwę wiernych w Kościele na Mszach dla kandydatów do Bierzmowania a także jest w LSO i służy do Mszy. Troszczymy się także o czytanie wartościowych książek i zachowanie dobrych relacji z rówieśnikami. Dużo rozmawiamy ze sobą, cieszymy się z naszej grupy.

 
''Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" czyli pamięć o zmarłych
AKTUALNOŚCI
niedziela, 26 listopada 2017 23:58

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny skłaniają do refleksji i modlitwy za zmarłych, pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Odwiedzamy Cmentarze, palimy znicze, przynosimy kwiaty... W szkole wykonujemy dekoracje, przypominając głębię tych Świąt

 

 
Budujemy studnie w Afryce!
AKTUALNOŚCI
wtorek, 07 listopada 2017 00:00

Uwaga! Przez cały listopad 2017r. zbieramy makulaturę i przynosimy do szkoły lub bezpośrednio do Katolickiego Ośrodka Kultury. Koordynatorem akcji jest Wydział Misyjny diecezji tarnowskiej zaś w u nas Parafia Ducha Świętego. Dochód uzyskany ze sprzedaży makulatury zostanie przekazany na budowę studni w Afryce. Wcześniej z okazji Tygodnia Misyjnego wykonujemy w szkole dekoracje: "Pamiętajmy o misjach" oraz okolicznościowe plakaty informujące o akcji, które rozwieszamy na korytarzach. A więc do dzieła! Każdy ma szansę być wielkim budowniczym studni dla potrzebujących!Nie zmarnujmy okazji!

 
XXVII Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 20 listopada 2017 00:00

15 XI delegacja  artystycznej części Wolontariatu z V LO reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Reprezentacja w składzie: Julia Bolon, Aleksandra Bartkowicz(recytatorki) oraz muzycy: Magda Ujas, Ewelina Mazur,Wiktoria Zielińska i  Maciek Szypuła zaprezentowali teksty z Biblii, wiersze Karola Wojtyły, Romana Brandstaettera i godnie reprezentowali naszą szkołę,  kontynuując tradycję corocznych występów naszych uczniów. Do recytacji młodzież przygotowywała się pod opieką pani Jolanty Witek. Na koniec młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejsze jest umiłowanie sztuki,rozwijanie talentów i przekazywanie najpiękniejszych treści zgodnie z mottem konkursowym: "Bóg jest zakochanym poetą, układa o każdym z nas niepojętą dla reszty ludzi Pieśń nad Pieśniami"(ks. Janusz Pasierb).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 23
© 2018 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu