W październiku zakładamy Szkolne Róże Żywego Różańca
AKTUALNOŚCI
wtorek, 10 października 2017 00:00

Pażdziernik to miesiąc modlitwy różańcowej! Wykonujemy na Wolontariacie dekoracje o różańcu: w sali nr 8, na korytarzach obok sali i w nauczaniu początkowym u pierwszoklasistów. Eksponujemy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie w dalekiej Portugalii, gdzie Matka Boża objawiając się dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi prosiła, aby odmawiać różaniec. Św. Jan Paweł II także podkreślał, że różaniec jest streszczeniem Ewangelii i wspaniałą modlitwą. Sam nie rozstawał się z różańcem. My również zachęceni takim przykładem zakładamy wzorem lat ubiegłych Szkolne Róże Różańcowe i każdego dnia modlimy się w domach na różańcu. Otrzymujemy na Wolontariacie tajemniczki różańcowe i różańce.Wszyscy ukochajmy i odmawiajmy różaniec! Uczestniczymy też w nabożeństwach różańcowych w Kościele i przygotowujemy rozważania poszczególnych tajemnic.

 
Zakręcona skcja dla 5 miesięcznego Kubusia z naszego Osiedla
AKTUALNOŚCI
wtorek, 17 października 2017 00:00

W październiku przekazaliśmy kilkanaście worków z zakrętkami rodzicom 5 miesięcznego chorego  Kubusia Misiek, który mieszka na naszym Osiedlu. Zakręcona akcja dla Kubusia i Majki trwa nadal! Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony zostanie na rehabilitację dzieci. Prosimy, przynoście zakrętki!

 
Zasłużeni dla Ziemi Mieleckiej
AKTUALNOŚCI
czwartek, 12 października 2017 00:00

 

W ramach współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej realizujemy od ubiegłego roku szkolnego projekt promujący osoby  zasłużone dla naszej ziemi i nagradzane Pieczęcią Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis. W roku ubiegłym poznawaliśmy biografię bł. ks. Romana Sitko i jego wkład dla Mielca i okolic (budowę Bursy Gimnazjalnej, pracę duszpasterską i wychowawczą, okoliczności męczeńskiej śmierci) zaś obecnie zostaliśmy zapoznani z postacią ks. Henryka Arczewskiego - budowniczego Kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, plebanii i  budynku katechetycznego, wychowawcy wielu pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych. Prelegentką z ramienia TMZM jest nasza opiekunka Wolontariatu - dr Jolanta Witek. 10 października we wtorek gościliśmy w naszej szkole prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej - pana inż. Janusza Chojeckiego oraz wiceprezesa Towarzystwa i koordynatora projektu panią Teresę Orczykowską.

Więcej…
 
Aby było piękniej czyli szkolne wystawy i dekoracje
AKTUALNOŚCI
czwartek, 28 września 2017 00:00

Aby lepiej przeżywać różne ważne wydarzenia i uroczystości wykonujemy dekoracje w sali katechetycznej nr 8 oraz na szkolnym korytarzu."Z Panem Bogiem rozpoczynamy nowy rok szkolny," "Kronika fotograficzna działań Szkolnego  Wolontariatu," "Ilustrujemy Biblię" to niektóre tytuły pracowicie przygotowanych wystaw. Sekcja dekoratorska wolontariuszy z kl. II i III gimnazjum oraz IV b i VII a sprawdza się doskonale! Dodatkowo wykonujemy też wystawkę na szkolnym korytarzu obok sal, w których uczą się pierwszoklasiści (o różańcu, świętych i Maryjną).

 
Zakręcona akcja nadal trwa!
AKTUALNOŚCI
wtorek, 26 września 2017 00:00

Na początku października przekazaliśmy 16 dużych 60 litrowych worków zakrętek dla małej 6 letniej Majki Działo z Mielca, którą już doskonale znamy .Maję czeka kolejna operacja na nóżki! Jak zwykle odwiedziła nas mama  Majki z jej starszą siostrą Oliwią. Pomogliśmy zapakować wcześniej posegregowane przez wolontariuszy zakrętki, a następnie udaliśmy się na wspólne spotkanie do "naszej" Maryjnej salki w Katolickim Ośrodku Kultury, gdzie znajdowały się piękne zabawki przyniesione dla Majki i jej siostry od dorosłych z Maryjnej Grupy Apostolskiej. Szczególne uznanie dla małej Klaudii, która przekazała całą" kolekcję kuchenną," plecak i maskotki dla dziewczynek. Potem wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z mamą Majki i Oliwią. Dziękujemy wszystkim, którzy przez wakacje gromadzili nakrętki przeznaczając je na rehabilitację dziewczynki! Akcja trwa nadal i będzie kontynuowana przez cały rok szkolny!

 
Rok szkolny w pełni rozpoczęty
AKTUALNOŚCI
niedziela, 26 listopada 2017 15:13

Rok szkolny w pełni rozpoczęty! Działania Wolontariatu również! Bardzo serdecznie witamy wszystkich, którzy pragną poświęcać swój czas dla innych, aby dzielić się sercem i dobrocią, rozwijać talenty artystyczne i literackie oraz kształtować charakter pożytecznie i przyjemnie wypełniając wolne chwile.Niezmiernie nam miło, że dołączyli do nas wolontariusze ze Szk. Podst. nr 8 z kl. IV b i VII a. Serdecznie Was witamy w naszych szeregach! A więc do dzieła! Wolontariat rozpoczęty! Na pierwszych spotkaniach starsi wolontariusze dzielą się swoją wiedzą z młodszymi, oglądamy filmy, zdjęcia i prezentacje naszych działań. Ustalamy plan pracy na najbliższe półrocze. młodzi mają wspaniałe pomysły! Pora je zrealizować!

 
Zapraszamy na Wolontariat
AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 września 2017 00:00

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Szkolnego Wolontariatu  w nowym  roku szkolnym 2017/2018 !

Zapraszamy na spotkania Wolontariatu wszystkich, którzy swój wolny czas chcieliby poświęcić potrzebującym (rówieśnikom, seniorom, dzieciom ze świetlicy szkolnej, przedszkola,  Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie, z Domu Dziecka itp.) oraz rozwijać swoje pasje i talenty artystyczne, angażując się w Jasełka, Kolędę Misyjną, montaże poetyckie, śpiew, konkursy literackie, recytatorskie i plastyczne.


Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek w sali nr 8  od godz. 1415-1500. Będziemy pracować także w grupach zadaniowych. Czekamy na Ciebie! Zapraszamy!

 

 
Najlepsi wolontariusze wyróżnieni
AKTUALNOŚCI
piątek, 30 czerwca 2017 00:00

Na zakończenie roku szkolnego najlepsi wolontariusze otrzymali z rąk dyrektora ZSO nr 1 pana Jacka Wiśniewskiego  pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe w uznaniu za ich zaangażowanie w działalność charytatywną, artystyczną i literacką. Swoim zaangażowaniem w służbę potrzebującym wyróżnili się: Martyna Piekarz, Kasia Przybyło, Maciej Szypuła, Paula Kilian z V LO oraz gimnazjaliści z klas III:  Dagmara Piechocka, Hubert Kobylarz, Kuba Makuch, Kamil Leśniak, Lea Leydet, Ola Karkosza, Alicja Markulis, Oliwia Łachut, Laura Mądry, Kamila Koluch,  Ewelina Kogut, Gabrysia Lesiak, Wiktoria Piątek, Alicia Ziomek, Gabrysia Stachowicz, Agata Krężel, Patrycja Pyzikiewicz, Patrycja Wilczek. Młodsi wolontariusze z klas I i II otrzymali dyplomy w klasach. Wszystkim dziękujemy i życzymy wspaniałych wakacji oraz bezpiecznego wypoczynku!

 
Wolontariusze zaangażowani w miejski projekt o zasłużonych postaciach dla ziemi mieleckiej
AKTUALNOŚCI
środa, 28 czerwca 2017 00:00

W ramach pogłębiania wiedzy i popularyzowania wybitnych osób związanych z naszą ziemią mielecką wolontariusze na terenie szkoły  byli koordynatorami projektu "Bł. ks. Roman Sitko (1880-1942) - męczennik za wiarę, zasłużony dla ziemi mieleckiej." Gimnazjaliści (kl. I a, I b, I c, I f, kl. II a, kl.II b, kl. III a, kl.III b, kl. III c) oraz licealiści z kl. II B i Wolontariatu w czerwcu 2017 r. wysłuchali kilku prelekcji o bł. kapłanie, wygłoszonych przez panią dr Jolantę Witek, niektórzy wykonali prezentacje na ten temat, wystawę prac plastycznych oraz okolicznościowe dekoracje. Podsumowaniem i utrwaleniem wiedzy były ankiety (około 200 w wersji elektronicznej i papierowej) adresowane do młodych, z którymi uczniowie  wszystkich klas świetnie sobie poradzili.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 23
© 2018 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu