Spotkanie księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża z wolontariuszami
Współpraca z parafią
piątek, 23 listopada 2012 22:43

W ramach wizytacji kanonicznej Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż spotkał się w sobotę 17 listopada 2012 r. w Katolickim Ośrodku Kultury z wolontariuszami z naszej szkoły, którzy mieszkają na terenie parafii Ducha Świętego.

Podczas spotkania obecny był ks. proboszcz Waldemar Ciosek, ks. senior Krzysztof Prokop oraz opiekunka wolontariuszy pani Jolanta Witek. Spotkanie przebiegało w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Po modlitwie i powitaniu Ks. Biskup poprosił, aby każdy obecny wolontariusz przedstawił się i opowiedział o swojej pracy w Wolontariacie.

Dostojny Gość z uwagą wysłuchał każdego i wyraził uznanie, że młodzi ludzie potrafią znaleźć czas, aby rozwijając własne talenty służyć z radością osobom potrzebującym słowem i konkretnym działaniem. Docenił fakt, że w naszej szkole istnieją trzy gimnazjalne Róże Różańcowe: pod patronatem bł. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózki. Podkreślił konieczność duchowej formacji i pracy nad sobą, kształtowania charakteru oraz modlitwy, która jest inspiracją i źródłem wszystkiego. Potem każdy otrzymał z rąk Ks. Biskupa pamiątkowy obrazek. Spotkanie zakończyła modlitwa i błogosławieństwo, którego Ks. Biskup udzielił wszystkim obecnym. Pozostała radość i nadzieja a także zobowiązanie do dalszych pięknych działań w służbie Panu Bogu i człowiekowi. Szczególnie teraz - w Roku Wiary - kiedy zbliża się nasz maleńki jubileusz 10 lecia istnienia Wolontariatu w szkole.

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu