Św. Mikołaj z wolontariuszami w Domu Dziecka
Dom Dziecka
wtorek, 11 grudnia 2012 23:04

11 grudnia 2012 r. we wtorkowe popołudnie św. Mikołaj z 18 wolontariuszami z ZSO nr 1 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego odwiedził  dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Najpierw wspólnie kolędowaliśmy, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a potem nastąpiła najbardziej oczekiwana przez wszystkich chwila – czyli rozdawanie prezentów. Potem wolontariusze i św. Mikołaj rozmawiali, bawili się, a nawet (!) odrabiali lekcje z młodszymi dziećmi.

Zakup i przygotowanie upominków oraz „Świątecznej paczki” z artykułami spożywczymi był możliwy dzięki życzliwości, hojności i wrażliwości Dyrekcji, Grona pedagogicznego, Pracowników szkoły oraz Uczniów, zwłaszcza z V LO. Klasa II A z  V LO zrezygnowała nawet z klasowych „Mikołajków,” aby wspomóc podopiecznych z Domu Dziecka. Dziękujemy firmie transportowej państwa Andrzeja, Marzeny i Bogdana Ogibów, którzy bezinteresownie zawieźli nas  do celu. Nad całością przedsięwzięcia czuwała tradycyjnie nasza Pani opiekunka Wolontariatu. A w roli Świętego doskonale sprawdził się przewodniczący Szkolnego Samorządu  V LO – Sebastian Peret.

Wspólne spotkania są niezwykle cenne zarówno dla dzieci jak i dla nas. To najpiękniejsze lekcje życia, które mówią, jak piękniej żyć i jak dawać odrobinę siebie innym… A świat z pewnością będzie wydawał się piękniejszy, lepszy, widziany przez pryzmat ludzkiego serca …


 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu