7 VI 2011- Pielgrzymka do Tuchowa i Tarnowa
Pielgrzymki
środa, 29 czerwca 2011 21:25

 

VI 2011 wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Tuchowa i do Tarnowa. W Tuchowie w Bazylice przed cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, sprawowanej przez ojca redemptorystę w intencji nas wszystkich, naszych rodzin i bliskich. Wysłuchaliśmy pięknej homilii, skierowanej do nas.
Lektorzy: Bartek, Mateusz i Piotrek służyli do Mszy, Paulina – przewodnicząca szkoły śpiewała psalm i wszyscy staraliśmy się włączyć w liturgię. Potem wysłuchaliśmy przewodniczki, a następnie zwiedziliśmy Muzeum Misyjne i Muzeum Etnograficzne. Wszystkim bardzo podobała się ruchoma szopka.
Następnie pojechaliśmy do Tarnowa. Tam pomodliliśmy się w Katedrze Tarnowskiej oraz zwiedziliśmy najstarsze Muzeum Diecezjalne w Polsce, które posiada wiele cennych zabytków sztuki sakralnej. Przed Katedrą spotkaliśmy się z ks. biskupem Andrzejem Jeżem. Zobaczyliśmy także budynek Seminarium Duchownego oraz zabytkowy rynek, ratusz i słynne ławeczki poetów.
Wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę, w blaskach słońca wracaliśmy do rodzinnych domów.
Dziękujemy organizatorce naszej wyprawy: pani Jolancie Witek oraz paniom, które troskliwie czuwały nad naszym bezpieczeństwem: pani Wiesławie Cyran i Urszuli Leśniak.

 


 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu