ROK SZKOLNY 2012/13 II PÓŁROCZE
SPRAWOZDANIA
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 12:17

Mielec, 20.06.2013 r.

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO                                           WOLONTARIATU ZSO NR 1 W MIELCU

ROK SZKOLNY 2012/13

II PÓŁROCZE

 

 • Prowadzenie strony internetowej Wolontariatu i systematyczne dokumentowanie działań na tej stronie oraz na stronie szkoły, na portalu lokalnym hej.mielec.pl, stronie parafii Ducha Świętego,  w prasie lokalnej Korso, piśmie parafialnym „Spod znaku Ducha Świętego.”

 • Wykonywanie dekoracji związanych z rokiem liturgicznym w sali katechetycznej nr 8 oraz na szkolnym korytarzu (np. Sakrament Bierzmowania – sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, Ilustruję Ewangelię wg św. Mateusza - w bibliotece szkolnej i w Kościele,  Wielkopostne zamyślenia, Radość Wielkanocy, Maj – miesiącem Maryjnym, Bierzmowanie sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, Z Panem Bogiem na wakacje).

 

 • Kontynuacja  zbiórki plastikowych zakrętek i przekazanie przed wakacjami dla chorej 2 letniej Marysi z Krosna (z przeznaczeniem na leczenie  dziecka).

 

 • 17 I - zorganizowanie w szkole „III Przeglądu Kolęd i pastorałek” dla uczniów ZSO nr 1 i NGMS oraz okolicznościowych dekoracji.

 

 • 21 III – włączenie się w zorganizowanie Ogólnopolskiego Dnia Odkrywania Talentów w szkole przez ekspozycje plastyczne na korytarzu szkolnym, w sali nr 8 i bibliotece, promujące osiągnięcia młodzieży oraz wiosenne kiermasze kartek, prowadzone przez młodzież.

Zorganizowanie w bibliotece wystawy prac konkursowych ”Biblia w sztuce. Ilustruję Ewangelię św. Mateusza”.

 

 • Zaangażowanie wolontariuszy w przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w Kościele i aktywne uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych oraz formacyjnych spotkaniach dla młodzieży.

 

 • 29 III - zorganizowanie dla uczniów Gimnazjum nr 3 Szkolnego Konkursu biblijnego z wiadomości z Ewangelii według św. Łukasza (testy sprawdzające). Finał w bibliotece szkolnej, połączony z wykonaniem ekspozycji oraz montażu artystycznego o Biblii i Papieżu Polaku (w związku ze zbliżająca się 8 rocznicą śmierci).

 

 • 4 IV – przygotowanie szkolnej debaty na temat lokalnego ekorozwoju, promocja zbiórki zabawek, makulatury i zakrętek na rzecz potrzebujących, powiązana z troską o ochronę środowiska .Przygotowanie przez wolontariuszy filmu, prezentacji, dyskusji, plakatów związanych z powyższym zagadnieniem.

 • 12 IV – włączenie się wolontariuszy w promocję Gimnazjum i Dzień Otwarty szkoły poprzez przygotowanie ekspozycji zdjęć, plansz, publikacji, dokumentujących prace i osiągnięcia Wolontariatu, przygotowanie krótkiego filmiku o Wolontariacie.

 

 • 26 IV – zaangażowanie się wolontariuszy w promocję V LO poprzez przygotowanie ekspozycji o działaniach Wolontariatu na przestrzeni 10 lat istnienia, krótką ustną prezentację idei Wolontariatu oraz wykonanie zdjęć z promocji szkoły.

 

 • Maj –czerwiec- zaangażowanie niektórych wolontariuszy w uroczystości kościelne: np. odpustowe i prymicyjne w parafii(np. włączenie się w czytanie rozważań na „Drodze Światła, ”majówki,” przygotowanie liturgii na nabożeństwach dla Bierzmowanych).

 

 • Czerwiec – wybór najlepszych- wzorowych i wyróżniających się wolontariuszy, przygotowanie okolicznościowych dekoracji o tematyce wakacyjnej, także informacji o różnych formach wypoczynku np. (oazy, obozy misyjne, rekolekcje, obozy językowe).

 

WSPÓŁPRACA Z NAJBLIŻSZYM ŚRODOWISKIEM:

27, 28 XII – Z kolędą misyjną- włączenie się w grupy kolędników Misyjnych, kolędowanie i pomoc misjom (wolontariusze jako opiekunowie grup dzieci ze szk. podst.). Akcja „Kolędnicy misyjni” przeprowadzana jest systematycznie co roku we współpracy z siostrami zakonnymi i parafią Ducha Świętego.

6 I (niedziela) - podsumowanie Akcji „Kolędnicy misyjni.” Przygotowanie i udział w liturgii.

12 I (sobota) – Z noworocznymi życzeniami, Jasełkami i  kolędą na spotkaniu z osobami starszymi i chorymi w Katolickim Ośrodku Kultury, zorganizowanym przez Caritas.

 

25 I – Z kolędą i Jasełkami w Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej dla dzieci w Katolickim Ośrodku Kultury (występ, rozdanie słodyczy, wspólne kolędowanie  z dziećmi).

17 I V – 28 IV – przygotowanie w Kościele wystawy  prac plastycznych oraz literackich uczniów pt. ”Biblia  w sztuce. Ilustruję Ewangelię według św. Mateusza.”

KONKURSY:

 • 17 IV – laureaci XI edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego

pt.” Mnie ta ziemia od innych droższa”, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną  w Rzeszowie - Filia w Mielcu:

 

Izabela Łukaszek – kl. III c Gim. nr 3 (kategoria plastyczna):

Karol Wąż kl. I d Gim. nr 3(prezentacja multimedialna o Mielcu)

Wyróżnienia w kategorii plastycznej:

Dominika Dzik kl. III c Gim. nr 3

Klaudia Grabowska – kl. III b Gim. nr 3(kategoria plastyczna)

 

 

 • 13 VI – Karolina Soboń kl. II s NGMS - Laureatka IX Ogólnopolskiego i polonijnego turnieju poetyckiego o srebrne pióro prezydenta miasta Mielca (za napisanie wiersza o tematyce współczesnej)

 

 • 17 VI – Karolina Soboń – kl. II. s  NGMS

wyróżnienie w Miejskim Konkursie Literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,” zorganizowanego przez Stowarzyszenie nauczycieli polonistów w Mielcu (kategoria literacka- napisanie wiersza)

 

 • 18 VI – Jagoda Kardyś, Karolina Soboń – kl. II s NGMS – laureatki powiatowego Konkursu czytelniczego, zorganizowanego przez stowarzyszenie nauczycieli polonistów i Bibliotekę Pedagogiczną w Mielcu

 

 

Opiekun Wolontariatu: dr Jolanta Witek

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu