Sprawozdanie II półrocze 2013/14 r.
SPRAWOZDANIA
czwartek, 26 czerwca 2014 23:45

Mielec, 25.06.2014 r.

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU ZSO NR 1 W MIELCU

ROK SZKOLNY 2013/14

II PÓŁROCZE

 

 • Prowadzenie strony internetowej Wolontariatu i systematyczne dokumentowanie działań na tej stronie oraz na stronie szkoły, na portalu lokalnym hej. mielec, stronie parafii Ducha Świętego, w prasie lokalnej Korso, piśmie parafialnym „Spod znaku Ducha Świętego.”

 • Wykonywanie dekoracji związanych z rokiem liturgicznym w sali katechetycznej nr 8 oraz na szkolnym korytarzu : Biblia w sztuce: Ilustruję Ewangelię wg św. Marka - w Bibliotece Pedagogicznej –15 02 -22 03 2014r. oraz w Bibliotece szkolnej: od 24 marca do końca maja;  Wielkopostne zamyślenia, Radość Wielkanocy, Bierzmowanie sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, 3 Wystawy o papieżu Janie Pawle II w związku  z kanonizacją : Człowieka trzeba mierzyć miarą serca…, Szukałem Was, św. Jan Paweł II w oczach młodzieży – ilustracje w bibliotece  szkolnej; Maj – miesiącem Maryjnym, Z Panem Bogiem na wakacje..

 

 • Kontynuacja akcji „Nakręć się na pomaganie” - zbiórka plastikowych nakrętek i przekazanie na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie (20 marca oddano 26 worków zaś 25 kwietnia oddano 14 worków 120 litrowych, wypełnionych nakrętkami).

 

 • 21 III – włączenie się w zorganizowanie Ogólnopolskiego Dnia Odkrywania Talentów w szkole przez ekspozycje plastyczne na korytarzu szkolnym, w sali nr 8 i bibliotece, promujące osiągnięcia młodzieży oraz wiosenne kiermasze kartek, prowadzone przez młodzież.

 

 • Zaangażowanie wolontariuszy w przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w Kościele i aktywne uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych oraz formacyjnych spotkaniach dla młodzieży a także przygotowanie oprawy liturgicznej  podczas Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych.

 

 • 4 IV - zorganizowanie dla uczniów Gimnazjum nr 3 Szkolnego Konkursu biblijnego z wiadomości z Ewangelii według św. Marka (testy sprawdzające). Finał w bibliotece szkolnej, połączony z wykonaniem ekspozycji oraz montażu artystycznego o Biblii i Papieżu Polaku (w związku z kanonizacją papieża).

 

 • 3 IV – włączenie się wolontariuszy w promocję Gimnazjum(3 IV) i Dzień Otwarty szkoły poprzez przygotowanie ekspozycji zdjęć, plansz, publikacji, dokumentujących prace i osiągnięcia Wolontariatu, przygotowanie krótkiego filmiku o Wolontariacie.

 

 • 16 IV – zaangażowanie się wolontariuszy w promocję V LO poprzez przygotowanie ekspozycji o działaniach Wolontariatu na przestrzeni 10 lat istnienia, krótką ustną prezentację idei Wolontariatu oraz wykonanie zdjęć z promocji szkoły.

 

 • Maj - czerwiec- zaangażowanie niektórych wolontariuszy w uroczystości kościelne: np. odpustowe w parafii(np. włączenie się w czytanie rozważań na „Drodze Światła, ”majówki,” przygotowanie liturgii na nabożeństwach dla Bierzmowanych).

 

 • Czerwiec – wybór najlepszych- wzorowych i wyróżniających się wolontariuszy, przygotowanie okolicznościowych dekoracji o tematyce wakacyjnej, także informacji o różnych formach wypoczynku np. (oazy, obozy misyjne, rekolekcje, obozy językowe).

 

WSPÓŁPRACA Z NAJBLIŻSZYM ŚRODOWISKIEM:

 

 • 15 II -22 III - przygotowanie w Bibliotece Pedagogicznej wystawy  prac plastycznych   uczniów pt. ”Biblia  w sztuce. Ilustruję Ewangelię według św. Marka.”

 • 14  III - akcja pomocy dla Ukrainy (plac AK przy SCK Mielec)

 • 21 III - z okazji I dnia wiosny – odwiedziny dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Katolickim Ośrodku Kultury (z zaległymi życzeniami walentynkowymi, kartkami, słodyczami i piosenką).

 • 27 III - zorganizowanie wielkiego Szkolnego Kiermaszu własnoręcznie robionych kartek i stroików świątecznych na leczenie chorego kolegi z LO Bartka.

 • 3,4,5 IV - w godzinach popołudniowych dyżury wolontariuszy w sklepach spożywczych na terenie Osiedla Borek i zbiórka żywności dla osób potrzebujących z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych(we współpracy Z Caritas, Akcją Katolicką i Parafią Ducha Świętego).

 • 16 IV - odwiedziny z życzeniami świątecznymi i słodkimi upominkami oraz       stroikami dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej, a także Misyjnego    Zgromadzenia Sióstr Zakonnych.

 

 • 13 V - montaż poetycki w Bibliotece szkolnej „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II, ” połączony z podsumowaniem Szkolnego Konkursu Biblijnego(występ oraz wystawa okolicznościowa przygotowana przez wolontariuszy ZSO nr 1 i NLMS, NGMS).

 

 • 7 VI (sobota) - udział 30 wolontariuszek z ZSO nr 1 i NGMS, NLMS w Marszu  życia i Nadziei ”Życie jest piękne” (z udziałem władz miasta, przedstawicieli Podkarpacia) na zaproszenie fundacji SOS Życie(z okazji 15 lecia istnienia Amazonek), promocja profilaktyki walki z chorobami nowotworowymi, podkreślenie wartości życia)

KONKURSY:

 • 10 IV - 4 laureatów XII edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego

pt.” Mnie ta ziemia od innych droższa”, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną  w Rzeszowie - Filia w Mielcu:

Patrycja Gera(kl. I b), Wiktoria Zielińska (kl. I c), Maciej Szypuła(kl. II d) Gim. nr 3 (kategoria plastyczna)

Michał Trzpis kl. a Gim. nr 3 (prezentacja multimedialna o Mielcu)

 • 17 VI - Karolina Soboń - kl. III s  NGMS - laureatka w Powiatowym Konkursie Literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,” zorganizowanym przez Stowarzyszenie nauczycieli polonistów w Mielcu oraz posła na Sejm RP Krystynę Skowrońską (nagroda – wyjazd na wycieczkę do Warszawy, zwiedzanie miasta i gmachu Sejmu)

 

 • 18 VI – Jagoda Kardyś, Karolina Soboń - kl. III s NGMS - finalistki Powiatowego Konkursu czytelniczego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie nauczycieli polonistów i Bibliotekę Pedagogiczną w Mielcu

 

 • 24 VI – Wiktoria Leśniowska – kl. III a Gim. nr 3 – III miejsce w I Powiatowym konkursie „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem starosty powiatu mieleckiego A. Chrabąszcza, Zarządu PTTK, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie - filia Mielec i Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie oraz wyróżnienie dla Weroniki Hyjek (kl. III a Gim. nr 3) i Karoliny Soboń (kl. III s NGMS).

 

 

Opiekun Wolontariatu: Jolanta Witek

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu