V Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek
Występy artystyczne
czwartek, 05 lutego 2015 20:51

30 stycznia 2015 r. w ZSO nr 1 odbył się V Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat pod kierunkiem pani Jolanty Witek. W Przeglądzie wystąpiło 13 zespołów klasowych: kl. I b, I c, II c, III c, III d, III f z Gim. nr 3 oraz kl. I A, I C, II B, II C, III B, z V LO. W artystycznych zmaganiach udział wzięli także uczniowie z kl. III s2 z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego a także z kl. II S z Niepublicznego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Swoje umiejętności zaprezentowało  również  11 solistów z ZSO nr 1.

 

Z roku na rok ciągle wzrastająca liczba wykonawców świadczy o dużej popularności, jaką impreza cieszy się wśród młodzieży. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - Przegląd odbył się w dwóch częściach: dla Liceum i Gimnazjum.

Młodzi, w przebraniach kolędniczych, zaprezentowali kolędy i pastorałki w języku polskim. Komisja w składzie: ks. mgr Tomasz Krawiec – katecheta i prefekt w ZSO nr 1, pani dr Jolanta Witek – nauczycielka religii i języka polskiego, pan mgr Kacper Jurek - muzyk i nauczyciel tańca -  tytuł laureata przyznała klasom: I C,  II C z V LO oraz kl. III f i III d z Gim. nr 3. Wyróżnienia otrzymały:  kl. II B  z V LO, kl. III s2 z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego a także kl. III c z Gim. nr 3. Szczególne uznanie wszystkich zdobyła klasa III s2. Chłopcy w tym dniu mieli rozegrać mecz, ale znaleźli czas i chęci aby przyjść do szkoły na Przegląd Kolęd w pięknych i oryginalnych przebraniach kolędniczych. Również klasa I c z Gim. nr 3 zwróciła uwagę wszystkich pomysłowymi przebraniami.

 

Wśród kolęd i pastorałek prezentowanych przez poszczególne klasy znalazły się między innymi: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna Panna Syna kołysała, Jezusa Narodzonego, Pastuszkowie, bracia mili, Kto wie, Jest taki dzień, Gore gwiazda Jezusowi, Bosy pastuszek.

W kategorii solistów tytuł laureata zdobyła Izabela Łukaszek z kl. II B V LO, która przy towarzyszącym akompaniamencie gitarowym Michała Mazura i organowym Kamila Klechy zaśpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie w Betlejem, w żadnej gospodzie…”, zachwycając zebranych oryginalnym wykonaniem, głęboką treścią i piękną melodyką. Tytuł laureata wyśpiewał także duet w składzie:  Kamila Bik i Eliza Piękoś z kl. II c z  Gim. nr 3. Kamila dała się także poznać jako bardzo dobra  skrzypaczka zaś Eliza znakomicie zagrała na flecie. Dziewczęta wykonały „Kolędę dla nieobecnych.” Przyznano także wyróżnienia dla licealistek: Dagmary Zając, Weroniki Sowy i Wiktorii Gąski z kl. II C z V LO, które profesjonalnie wykonały kolędy: „Gdy śliczna Panna Syna kołysała” oraz „W żłobie leży”. Wyróżnienia otrzymały też: Ola Maziarz, Klaudia Maciałek, Klaudia Różańska, Wiktoria Kopera i Klaudia Giża z kl. III b z Gim. nr 3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców i zespół katechetów.

Nad sprawną organizacją imprezy czuwał pan wicedyrektor ZSO nr 1 mgr inż. Mariusz Łukaszek.  Przegląd kolęd poprowadziła pani Jolanta Witek oraz wzorowi wolontariusze: Wiktoria Soswa i Wojciech Paszyński z V LO. Stroną techniczną (nagłośnienie, obsługa sprzętu, film) zajmowali się: Michał Trzpis, Piotr Haptaś, Oskar Kojder we współpracy z nauczycielem informatyki - panem mgr Zygmuntem Sumcem. Zdjęcia wykonali: Dominik Barszcz, Michał Trzpis, Oskar Kojder.

Okolicznościowe dekoracje przygotowała grupa dekoratorska wolontariuszy w składzie: Wiktoria Soswa, Katarzyna Strzelczyk (V LO) oraz Gabriela Stachowicz, Piotr Haptaś, Karolina Karaś, Eliza Piękoś, Mariola Cyran, Klaudia Łącz, Magda Żelazo, Maciej Szypuła, Wiktoria Zielińska, Patrycja Lorenc, Julia Kapusta (Gim. nr 3)

Laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym Przeglądach, które wpisują się już w tradycję naszej szkoły.


 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu