Sukcesy wolontaruszek w V jubileuszowej edycji konkursu poezji i piosenki pt. "Barwy naszej Ojczyzny"
Konkursy
środa, 04 listopada 2015 00:27


22 i 21 października 2015 r. przedstawiciele ZSO nr 1 (gimnazjaliści: Wiktoria Piątek, Kamila Koluch z kl. II c, Grzegorz Kusek z kl. I f, licealiści: Kinga Kominek, Filip Żak z kl. I C) oraz przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu (gimnazjalistki: Kamila Bik, Eliza Piękoś z kl. III c oraz licealistki: Aleksandra Trzuskowska i Milena Ćwiok z kl. I B) zaprezentowali teksty poetycki i poezję śpiewaną na powiatowym konkursie „Barwy mojej Ojczyzny,” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wiktoria Piątek, Kamila Koluch, Kinga Kominek i Filip Żak przygotowywali się do zmagań konkursowych pod kierunkiem pani Małgorzaty Elżbiety Herchel, Grzegorz Kusek pod kierunkiem pani Małgorzaty Wesołowskiej, zaś wolontariuszki pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

 
W konkursie, współfinansowanym przez powiat mielecki uczestniczyli uczniowie z 24 szkół z Mielca i powiatu, w tym  z Radomyśla Wielkiego, Wadowic, Gawłuszowic, Tuszowa Narodowego, Chorzelowa, Pława, Górek, Czermina, Przecławia i Rzemienia. Do II finałowego etapu przystąpiło 79 uczestników z 24 szkół z Mielca i powiatu (37 gimnazjalistów i 32 uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Prezentacje gimnazjalistów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Elżbieta Augustyn – Gruszka (dyrektorka Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie), Joanna Prokop – Juszczak (polonistka, bibliotekarka MBP w Mielcu), Piotr Wyzga (muzyk, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu). W drugim dniu zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniali: przewodnicząca Jadwiga Klaus (pedagog, animator kultury, reżyser, instruktor w SCK w Mielcu), Magdalena Kriger(aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, instruktor  w SCK w Mielcu), Grażyna Hebda (bibliotekarka Gminnej Biblioteki w  Rzędzianowicach).

Po przesłuchaniu wszystkich prezentacji jury wysoko oceniło nasze wolontariuszki, przyznając w kategorii poezji śpiewanej: III miejsce dla Aleksandry Trzuskowskiej z kl. I B V LO oraz wyróżnienie dla Kamili Bik i nagrodę specjalną dla Elizy Piękoś z kl. III c Gim. nr 3. Nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w kategorii recytacji otrzymała wolontariuszka z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z kl. II s 1 - Zuzanna Barbara. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Laureaci i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody dzięki dofinansowaniu powiatu mieleckiego. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i jubileuszowe upominki w postaci  długopisów i specjalnie zaprojektowanych zakładek do książek.

`              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

 


 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu