JASEŁKA RODZINNE 2016
Występy artystyczne
niedziela, 31 stycznia 2016 14:55


27 stycznia 2016 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS zaprezentowali w szkole JASEŁKA RODZINNE. Jasełka poprzedziło uroczyste wręczenie  nagród dla laureatów Szkolnego Konkursu Biblijnego. Przedstawienie  obejrzeli: pan dyrektor Zbigniew Zieliński, pan wicedyrektor Jacek Wiśniewski oraz nauczyciele i uczniowie.


W latach poprzednich wystawiano Jasełka Misyjne,  Narodowe, Tradycyjne, Współczesne, z Małym Księciem. W tym roku młodzi artyści  prezentując sceny z życia Świętej Rodziny pragnęli ukazać, jak wielką wartość stanowi rodzina. Przypomnieli też piękne teksty polskich twórców. Zwrócili uwagę, jak powinna wyglądać  dobrze i właściwie przygotowana i przeżyta Wieczerza Wigilijna. Na koniec zebranych odwiedził Święty Mikołaj (Kacper Kopera z Gim. nr 3).  W orszaku do Nowonarodzonego Dzieciątka przyszli trzej królowie (licealiści: Bartosz Sobczyk, Mikołaj Płudowski z kl. I S 1 z NLMS oraz Maciej Szypuła z kl. I C V LO).  Rolę Maryi odegrała Milena Ćwiok (V LO), zaś Józefa -  Jakub Świątek (Gim. nr 3). W roli aniołów wystąpiły: Małgorzata Indyk (NGMS) oraz uczennice z kl. I S1 z NLMS: Zuzanna Cetnar, Agnieszka Konieczny, Małgorzata Konieczny, Weronika Kuras,  Anna Zawiło z NLMS. W imieniu młodzieży życzenia wypowiedział Dominik Maziarz (NGMS). Z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się występ zespołu tanecznego uczennic z kl. I B i C z V LO, które zatańczyły Krakowiaka. W rolę rodziców wcielili się: Julia Kapusta i Bartosz Żarów, zaś kwestie dzieci odegrali: Dominika Dobrowolska, Iza Duszkiewicz, Magda Żelazo, Ola Krawiec, Wiktor Opaliński, Patrycja Lorenc, Wiktoria Zielińska z Gim. nr 3.Młodzi aktorzy podkreślili, jak ważna jest rodzina, w której wzrastamy, dojrzewamy do nowych zadań, kształtujemy osobowość, pielęgnujmy wartości. Tak wiele zawdzięczamy naszym bliskim. A wzorem dla wszystkich jest Święta Rodzina.

Kolędy wykonał Szkolny zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem nauczyciela muzyki – pana Macieja Kosztyły. Grupę taneczną z V LO przygotował pan Kacper Jurek. Jasełka Rodzinne, okolicznościowe dekoracje przygotowali wolontariusze według  scenariusza i pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Nad stroną techniczną czuwali uczniowie: Micha Trzpis i Dominik Barszcz pod kierunkiem pana Zygmunta Sumca. Zdjęcia z Jasełek wykonał Dominik Barszcz.


 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu