Sprawozdanie z działalności Wolontariatu II półrocze 2015/16
SPRAWOZDANIA
niedziela, 13 listopada 2016 22:38

Mielec, 20.06.2016 r.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

ZSO NR 1 W MIELCU

ROK SZKOLNY 2015/16

II PÓŁROCZE

 

 • Prowadzenie strony internetowej Wolontariatu i systematyczne dokumentowanie działań na tej stronie oraz na stronie szkoły, na portalu lokalnym hej. mielec, stronie parafii Ducha Świętego, w prasie lokalnej Korso, piśmie parafialnym „Spod znaku Ducha Świętego.”
 • Wykonywanie dekoracji okolicznościowych oraz związanych z rokiem liturgicznym w sali katechetycznej nr 8 i na szkolnym korytarzu: Światowe Dni Młodzieży, Wielki Post czasem pokuty i nawrócenia; Zmartwychwstał Pan! Bierzmowanie sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej;  św. Jan Paweł II wzorem do naśladowania; Maj – miesiącem Maryjnym; 1050 rocznica chrztu Polski, Dzień odkrywani talentów, Z Bogiem na wakacje.
 • Kontynuacja akcji „Nakręć się na pomaganie” - zbiórka plastikowych nakrętek i przekazanie na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie,  dla  chorej Mai Działo i chorej Kingi Kręcigłowa z Mielca.

 

 

 • Zaangażowanie wolontariuszy w przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w Kościele i aktywne uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych oraz formacyjnych spotkaniach dla młodzieży a także przygotowanie oprawy liturgicznej  podczas Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych.

 

 • W kwietniu włączenie się wolontariuszy w promocję Gimnazjum i Dzień Otwarty szkoły poprzez przygotowanie ekspozycji zdjęć, plansz, publikacji, dokumentujących prace i osiągnięcia Wolontariatu, przygotowanie krótkiego filmiku o Wolontariacie.

 

 • W kwietniu zaangażowanie się wolontariuszy w promocję V LO poprzez przygotowanie ekspozycji o działaniach Wolontariatu na przestrzeni 10 lat istnienia, krótką ustną prezentację idei Wolontariatu oraz wykonanie zdjęć z promocji szkoły.

 

 • Maj - czerwiec- zaangażowanie niektórych wolontariuszy w uroczystości kościelne: np. peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży (10 – 11 maja), uroczystości odpustowe w parafii(np. włączenie się w czytanie rozważań, ”majówki,” przygotowanie liturgii na nabożeństwach dla Bierzmowanych), parafialny festyn rodzinny „U Ducha”

 

 • Czerwiec –Przygotowanie i wyjazd wolontariuszy z ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS(38 osób)   na IV Diecezjalną (sobotnią) pielgrzymkę do Starego Sącza na wielkie czuwanie młodych, koncerty, Mszę z udziałem bpa Andrzeja Jeża – przy ołtarzu Papieskim św. Jana Pawła II

 

 • W czerwcu -  wybór najlepszych - wzorowych i wyróżniających się wolontariuszy, przygotowanie okolicznościowych dekoracji o tematyce wakacyjnej - ”Z Bogiem na wakacje”, także informacji o różnych formach wypoczynku np. (oazy, obozy misyjne, rekolekcje, obozy językowe), wyjazd niektórych wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa

WSPÓŁPRACA Z NAJBLIŻSZYM ŚRODOWISKIEM:

 • W marcu  – w piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę i czwartek, piątek - dyżury wolontariuszy w sklepach spożywczych na terenie Osiedla Borek i zbiórka żywności dla osób potrzebujących z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych (we współpracy z Caritas, Akcją Katolicką, Radą Parafialną  i Parafią Ducha Świętego).

 

 • 10-11 maja – przygotowanie i udział w peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży na ziemi mieleckiej i w dekanacie

 

 • W maju (niedziela) – udział w Festynie Parafialnym „Rodzinnie u Ducha” w związku z diecezjalnym Świętem Rodziny; czynne zaangażowanie się wolontariuszy w przeprowadzenie loterii fantowej, występ artystyczny oraz prace porządkowe – przygotowania w sobotę i występy w niedzielę).

KONKURSY:

 • 3 VI – Ola Róg (kl. I d Gim. nr3) została laureatką XI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” organizowanego przez Stowarzyszenie nauczycieli Polonistów we współpracy z panią poseł na Sejm RP Krystyną Skowrońską. Uczennica w nagrodę pojechała na wycieczkę do Warszawy(10 VI); Karolina Soboń (kl. II C V LO) – została wyróżniona w tym konkursie.
 • 14 VI – Adam Kramarz – kl. I s2 NGMS – nagroda główna(aparat fotograficzny),Alicja Markulis  – kl. II c Gim. nr 3 i Patrycja Pyzikiewicz – kl. II b Gim.nr 3 – wyróżnienie w III Powiatowym konkursie „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem starosty powiatu mieleckiego, Zarządu PTTK, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie - filia Mielec i Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie (spośród ponad stu uczniów)

 

Opiekun Wolontariatu: Jolanta Witek

 

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu