XXVII Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 20 listopada 2017 00:00

15 XI delegacja  artystycznej części Wolontariatu z V LO reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Reprezentacja w składzie: Julia Bolon, Aleksandra Bartkowicz(recytatorki) oraz muzycy: Magda Ujas, Ewelina Mazur,Wiktoria Zielińska i  Maciek Szypuła zaprezentowali teksty z Biblii, wiersze Karola Wojtyły, Romana Brandstaettera i godnie reprezentowali naszą szkołę,  kontynuując tradycję corocznych występów naszych uczniów. Do recytacji młodzież przygotowywała się pod opieką pani Jolanty Witek. Na koniec młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejsze jest umiłowanie sztuki,rozwijanie talentów i przekazywanie najpiękniejszych treści zgodnie z mottem konkursowym: "Bóg jest zakochanym poetą, układa o każdym z nas niepojętą dla reszty ludzi Pieśń nad Pieśniami"(ks. Janusz Pasierb).

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu