Wolontariusze do „zadań specjalnych”
AKTUALNOŚCI
środa, 20 grudnia 2017 01:08

Od wielu lat systematycznie w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech  terminach: 8.12.2017r.(piątek), 9.12.2017r.(sobota) oraz 15.12.2017r.(piątek) i 16.12.2017r.(sobota) w następujących sklepach: Stokrotka (ul. Zygmuntowska i Kocjana), Groszek (Rynek), AK (ul. Piaskowa, Legionów i


Jagiellończyka), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego). Wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Zebrano w sklepach łącznie kilkaset kilogramów żywności, która została przetransportowana przez członków Akcji Katolickiej do CARITAS przy parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu. Panie z Caritasu, jak zawsze przygotowały  paczki, które zostały przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Zbiórki są systematycznie organizowane przez Akcję Katolicką w parafii Ducha Świętego w Mielcu we współpracy z Wolontariatem z Gimnazjum nr 3 i V Liceum Ogólnokształcącego oraz z  Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego. W tym roku dołączyły wolontariuszki ze Szkoły Podst.nr 8 (kl. VII a). Koordynatorami akcji byli: prezes Akcji Katolickiej: mgr inż. Jerzy Studziński, przewodnicząca Caritas: mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz opiekunka Wolontariatu: dr Jolanta Witek.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom (którzy ochoczo, z radością i uśmiechem ruszyli do akcji), rodzicom  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu świątecznej zbiórki żywności.

Tekst: J. Witek, foto: J. Studziński

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu