Przygotowaliśmy wspólnie „szlachetną paczkę”!
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:35

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców udało się nam przygotować „Szlachetną paczkę” z żywnością, środkami czystości, kompletem talerzy, ciśnieniomierzem, pościelą, poduszkami, kołdrą, kocem, artykułami leczniczymi i higienicznymi dla 49 letniej pani Ireny – mieszkanki Mielca.

Nasza podopieczna jest osobą cierpiąca od dzieciństwa na dystrofię mięśni, obecnie nie porusza się o własnych siłach, jest leżąca i zdana na pomoc siostry i opiekunki. Mimo cierpienia – jak dowiedzieliśmy się od wolontariuszy „Szlachetnej paczki”, którzy poznali bezpośrednio chorą – pani Irena to niezwykle pogodna osoba, bardzo lubi czytać, nie narzeka na los. Dlatego wśród różnych upominków znalazły się też książki. Kiedy pięknie zapakowane paczki, życzenia z opłatkiem i świąteczny stroik dotarły do pani Ireny były łzy wzruszenia, wielka radość i wdzięczność, którą pragnie przekazać wszystkim, którzy o niej pamiętali. A my… cóż… także jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo dając otrzymujemy… I życie staje się piękniejsze, kiedy podzielimy się nie tylko rzeczami ale sercem….


 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom, a zwłaszcza klasie II f, III d, II e z Gim. Nr 3, kl. I B z V LO oraz uczniom z klas sportowych: z kl. II s1, III s 2 NGMS, kl. IS2 z NLMS. Projekt koordynował Szkolny Wolontariat pod opieką pani Jolanty Witek i we współpracy z panią Joanną Pęcak – pedagogiem V LO.

Wszystkim za wszystko gorąco i serdecznie DZIĘKUJEMY!

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu