Kolędnicy Misyjni
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:53

W przerwie świątecznej liczna grupa wolontariuszy z naszej szkoły tradycyjnie - jak co roku -zaangażowała się w ogólnopolską akcję kolędników misyjnych. 27 i 28 XII 2017 r. w godzinach popołudniowych za zgodą rodziców starsi jako opiekunowie dzieci ze szkół podstawowych wędrowali po całym Osiedlu aby w barwnych strojach kolędniczych prezentować sceny o Bożym Narodzeniu i przypominać o potrzebujących dzieciach z Boliwii, Syrii, Libanu, Konga, Kamerunu i  Republiki środkowoafrykańskiej. Bowiem dla tych dzieci, na ich utrzymanie, szkoły, studnie były przekazane datki, jakie kolędnicy uzbierali od mieszkańców. W tym roku było to jubileuszowe 25 – te kolędowanie. W naszej parafii Ducha Świętego koordynatorami akcji są siostry zakonne Służebnice Ducha Świętego z siostra Dominiką Jasińską na czele oraz we współpracy z panią Jolantą Witek. Na szczególne uznanie zasługują wszyscy wolontariusze – opiekunowie z klas gimnazjalnych oraz dzieci z klas czwartych, które jako mali kolędnicy prezentowały różne scenki kolędnicze. Podsumowanie projektu odbyło się 6 stycznia, kiedy delegacje kolędników po uroczystej Eucharystii wyruszyły w Orszaku z Trzema Królami do Bazyliki św. Mateusza. Projekt zakończy się 13 stycznia w Tylmanowej, gdzie mogą pojechać bezpłatnie za zgodą rodziców wszyscy chętni mali kolędnicy. Tam wezmą udział w  Eucharystii, spotkaniach  z ks. biskupem i misjonarzami oraz we wspólnej zabawie i kolędowaniu.

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu