WSPÓŁPRACA Z PRASĄ
AKTUALNOŚCI
wtorek, 16 października 2012 14:56

Systematycznie współpracujemy z parafialnym pismem "Spod znaku Ducha Świętego", na łamach którego zamieszczamy informacje o naszej działalności.

Refleksje uczniów z Gimnazjum nr 3 po obejrzeniu filmu pt. ”Karol – Papież, który pozostał człowiekiem”
"Spod znaku Ducha Świętego", numer 32 - sierpień 2007


„Idealny tytuł dla tego właśnie filmu.Potwierdzeniem jest jedna ze scen, kiedy Jan Paweł II odwiedził dom, prowadzony przez Matkę Teresę z Kalkuty. Nakarmił chorego, zachował sie jak zwyczajny człowiek, nie wywyższając się, mimo, że był przecież głową Kościoła.” (Patrycja Wojciechowska)

„Najbardziej utkwił mi w pamięci ten fragment, kiedy Ojciec Święty- tak ciężko chory – podszedł do okna, aby spotkać się z ludźmi.I kiedy nie mógł wydobyć głosu, z oczu popłynęły mu łzy...” (Monika Wójcik)

„Moment śmierci papieża, przedstawiony w filmie, szczególnie do mnie przemówił.Na placu św Piotra modliły się miliony ludzi . a wraz z nimi w modlitewnej zadumie i bólu na kolanch klęczał cały świat...” (Monika Bolińska)

„Papież pragnął, aby dobra Nowina dotarła do wszystkich części świata.Bowiem Bóg przecież kocha wszystkich ludzi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wyznania”(Klaudia Sasor)

„Momemt zamachu na Ojca świętego, jego cierpienie i wybaczenie zamachowcy oraz wdzięczność Matce Bożej Fatimskiej za uratowanie życia zrobiły na mnie duże wrażenie.Były to chwile, w których ludzie potrafili się zjednoczyć, modlić wspólnie o zdrowie dla papieża” (Martyna Labak)

„Szczególnie zapamiętałam ten fragment filmu, kiedy papież spotkał się z Matką Teresą i jej podopiecznymi w Kalkucie. Zwiedzał ośrodek, rozmawiał z ludźmi, współczuł, nie były mu obojętne cierpienie i ból, które niejednokrotnie sam przeżywał..” (Patrycja Kotwica)

„Ten film pięknie przedstawia nam całą naukę Karola Wojtyły. Dzięki jego slowom i uczynkom świat stawał się piękniejszy a ludzie mogli lepiej poznać Boga. Oglądając film, dostrzegłam to, co było mi do tej pory obojętne– kiedy papież był jeszcze wśród nas...” (Ola Dudek)

 
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu