Występy artystyczne

Tradycją stały się występy artystyczne przygotowywane przez wolontariuszy w naszej szkole i środowisku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także montaże poetyckie poświęcone wybitnemu Polakowi - Papieżowi Janowi Pawłowi II.Wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci w Katolickim Ośrodku Kultury
Występy artystyczne
wtorek, 11 grudnia 2018 00:00

6 XII w czwartkowe popołudnie na specjalne zaproszenie kierowniczki Świetlicy siostry Filipy wolontariusze razem ze św. Mikołajem udali się do najmłodszych aby razem z nimi przeżyć ten radosny dzień. Po zaprezentowaniu przez wolontariuszki części artystycznej św. Mikołaj rozdawał prezenty. Potem był czas na wspólne zdjęcia w kameralnym gronie i poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Na pamiątkę spotkania młodzi aktorzy otrzymali słodkie upominki. Część artystyczną przygotowały wolontariuszki z kl. IV b i V  b ze Szk. Podst. nr 8 oraz z  Gim. nr 3 pod opieką pani Joli Witek. Warto dodać, że takie spotkania z dziećmi w Świetlicy mają już kilkuletnią tradycję.

 
VII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Występy artystyczne
poniedziałek, 30 stycznia 2017 22:32

 

13 stycznia 2017 r. w  ZSO nr 1 odbył się VII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat. W przeglądzie wystąpiły klasy: Ia, I c, I d, I e, I f, II a, II c, II d, II f, III c, I A, I C, IIC z ZSO nr 1 oraz IIIs1, III s2, IS1, I S2 z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zespoły klasowe oraz 11 solistów i duety zaprezentowały różne kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy między innymi: Wśród nocnej ciszy, Cichą noc, Kolędę dla nieobecnych, Gore gwiazda Jezusowi, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grudniowe noce, Bosego pastuszka oraz Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu. Niektórzy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi, grą na instrumentach muzycznych i talentem. Komisja w składzie: pani Jolanta Witek, pan Maciej Kosztyła, pan Kacper Jurek oraz przedstawiciele wolontariuszy z V LO: Milena Ćwiok, Wiktoria Zielińska, Maciej Szypuła podkreśliła, że wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie za występy, zaangażowanie i piękne przebrania kolędnicze lub eleganckie stroje galowe oraz śpiew kolęd, za zaangażowanie w przygotowanie prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział w Przeglądzie słodycze zaś tytuł laureata przyznano klasom: II c, II C, I S1. Wyróżniono klasy: II d, I c, I d, I f, III s1 i III s2  oraz klasy licealne. W kategorii solistów wyróżnienia otrzymali: Magda Ujas, Ala Giec, Zosia Zielińska, Kasia Adamczyk, Kacper Kilian, Emilka Kużdżał, Piotr Śledziona, Faustyna Kozak, Magda Czapka, Iza Czech zaś Weronika Maruszak z kl. I f i Ala Giec z kl. I b zdobyły tytuł laureata. Podkreślono, że klasy I c i I d przygotowały najpiękniejsze stroje kolędnicze. Szczególne uznanie należy się nauczycielom, którzy wystąpili razem z uczniami. A są wśród nich panie: Krystyna Sumiec, Małgorzata Wesołowska, Anna Wiśniewska-Cebula, Beata Maruszak. Tytuł najbardziej rozśpiewanego wychowawcy otrzymała pani Krystyna Sumiec, która wystąpiła z dwoma zespołami wychowanków.

Przegląd kolęd poprowadziła pani Jolanta Witek i wolontariusze: Wiktoria Zielińska, Milena Ćwiok, Maciej Szypuła z V LO. Nad stroną techniczną czuwali uczniowie pod kierunkiem pana Zygmunta Sumca i pana Macieja Kosztyły. Zdjęcia wykonali: Jakub Wójtowicz, Wiktoria Ochab, Jan Pazdyk. Okolicznościowe dekoracje przygotowali wolontariusze z ZSO nr 1 i NGMS. Laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim  uczestnikom  serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przeglądach, które wpisują się w piękną tradycję kolędowania w naszej szkole.

 
Jasełka Literackie
Występy artystyczne
czwartek, 29 grudnia 2016 21:51

22 grudnia  2016 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS zaprezentowali w szkole JASEŁKA LITERACKIE. W latach poprzednich wystawiano Jasełka Rodzinne, Misyjne,  Narodowe, Tradycyjne, Współczesne, z Małym Księciem. W tym roku młodzi artyści  prezentując sceny z życia Świętej Rodziny przypomnieli piękne teksty polskich twórców: C.K. Norwida, J. Słowackiego, ks. J. Twardowskiego, J. Kasprowicza, K. Makuszyńskiego, Cz. Miłosza, R. Brandstaettera.  Na początku prowadzący: Maciej Szypuła i Milena Ćwiok (V LO) przypomnieli głębię Świąt Bożego Narodzenia. Arek Sasor (V LO) odczytał z Pisma Świętego fragment o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-7).

Więcej…
 
Zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących
Występy artystyczne
niedziela, 18 grudnia 2016 15:49

 

Przedświąteczna zbiórka żywności została zorganizowana przez Akcję Katolicką i Wolontariat z Gimnazjum nr 3,  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącego w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Zbiórkę  przeprowadzono w dwóch terminach: 3.12.2016r.(sobota, od godz.9.00-13.00) oraz w piątek 9.12.2016r. (od godz.15.30 – 18.30).  Wszystko było dobrze zorganizowane i przebiegało bez zakłóceń. W I terminie zbierano żywność w "Delikatesach Centrum" przy ul. Lelewela i Al. Ducha Św.,  "ABC" przy ul. 3-Maja,  "Orzech" przy Al. Ducha Św.,  "Stokrotka" przy ul. Kocjana, "Groszek" na Rynku. W drugim terminie doszły sklepy "AK" przy ul. Legionów,  "AK" przy ul. Piaskowej,  "AK" przy ul. Jagiellończyka. Łącznie zebrano kilkaset kilogramów żywności, która została przewieziona przez członków Akcji Katolickiej do CARITAS  w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Tam przygotowano paczki, które przed świętami będą  przekazane osobom mającym  trudną sytuację materialną. Na stronie Akcji Katolickiej www.akcja-parduch.cba.pl zamieszczone są zdjęcia przedstawiające młodych wolontariuszy zbierających produkty żywnościowe w różnych mieleckich sklepach.

Więcej…
 
„Nakręcona akcja” trwa nadal!
Występy artystyczne
poniedziałek, 24 października 2016 23:51

20 października 2016 r. na zajęciach  Wolontariatu  gościliśmy  5 letnią Maję Działo razem z Mamą, siostrzyczką Oliwią i kuzynem Mironem. Była to szczególna wizyta! Wolontariusze mieli okazję osobiście poznać Maję, która dzielnie zniosła 9 operacji  i aktualnie porusza się na wózku. Niezwykle pogodna, uśmiechnięta  dziewczynka wraz z Mamą  dziękowały za nakrętki, gdyż dochód ze sprzedaży wspiera kosztowną rehabilitację małej pacjentki. Maja świetnie czuła się w naszym zespole i została najmłodszą honorową wolontariuszką. Cieszyła się, że  od tej chwili ma jedną wielką rodzinkę wolontariuszy z ZSO nr 1i NGMS! Po spotkaniu integracyjnym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie przekazaliśmy zakrętki. Prosimy, przynoście plastikowe zakrętki, gdyż „nakręcona akcja dla Majki Działo, Kingi Kręcigłowy i dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie” trwa nadal! Koordynatorem akcji jest Szkolny Wolontariat. Za przyniesione zakrętki można zyskać  dodatnie punkty z zachowania. Zakrętki prosimy składać do wyznaczonych pojemników na parterze i I piętrze w budynku naszej szkoły. Za okazaną pomoc i wrażliwość serdecznie dziękujemy!

 
Wolontariuszki: Patrycja Pyzikiewicz i Ala Markulis wyróżnione w III edycji Powiatowego Konkursu"Krajobrazy mojej małej Ojczyzny"
Występy artystyczne
niedziela, 19 czerwca 2016 22:20

W dniu 14 czerwca 2016 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w  Mielcu wręczone zostały nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w III edycji Powiatowego Konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. W konkursie, którego organizatorami byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie, wzięło udział 132 uczniów, którzy przygotowali prace wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz fotografie i albumy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu