Konkursy

Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne konkursy religijne literackie, plastyczne, recytatorskie czy misyjne, w których odnoszą sukcesy. I tak np. w 1997 r. w konkursie na esej filozoficzno - literacki pt. "Katolik wobec zagrożeń współczesnego świata" (Rzeszów) Monika Czekaj z V LO zajęła I miejsce, w 1998 r. w konkursie literackim pt. "Ksiądz w moich oczach" (Koszalin) Przemek Magda z V LO zajął I miejsce, w 2001 r. konkursie "Na grani tysiącleci", poświęconym prymasowi Wyszyńskiemu (Rzeszów) licealistki: Joanna Rucka zajęła II miejsce, Katarzyna Nośko, Agnieszka Wyzga zajęły III miejsce (za prace plastyczne i literackie). W 2003 roku w konkursie misyjnym, zorganizowanym przez I Ogólnopolski Kongres misyjny Zakonów Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk) odnieśli znaczne sukcesy: W kategorii szkół gimnazjalnych dwa równorzędne I miejsca zdobyły Monika Borowiec i Iwona Wolak z Gimnazjum nr 3, II miejsce - Katarzyna Krempa i Kinga Pryga zaś w kategorii szkół średnich: I miejsce zajęła Katarzyna Turczyn, a Maja Świerczyńska - III miejsce (za plakaty misyjne, prace plastyczne, kalendarze i haft) Ucznioweie otrzymali także wyróżnienia (A. Krężel, M. Pieróg z Gimnazjum nr 3 oraz A. Surowiec, K. Nośko, A. Wyzga z V LO).Mamy laureatkę Miejskiego Konkursu Ekologicznego
Konkursy
piątek, 31 marca 2017 00:00

Gimnazjalistka Ala Giec z kl. I b została laureatką XV edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa." Celem konkursu jest promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne, zainteresowanie walorami przyrodniczymi i naszą małą Ojczyzną oraz rozbudzenie aktywności twórczej i świadomości ekologicznej. Uczennica  pod kierunkiem pani Joli Witek przygotowała pracę plastyczną ukazującą Bazylikę św. Mateusza w Mielcu.Rysunek można obecnie obejrzeć na ekspozycji pokonkursowej w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.Ala otrzymała z rąk organizatorów - dyrekcji biblioteki pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Sukcesy wolontaruszek w V jubileuszowej edycji konkursu poezji i piosenki pt. "Barwy naszej Ojczyzny"
Konkursy
środa, 04 listopada 2015 00:27


22 i 21 października 2015 r. przedstawiciele ZSO nr 1 (gimnazjaliści: Wiktoria Piątek, Kamila Koluch z kl. II c, Grzegorz Kusek z kl. I f, licealiści: Kinga Kominek, Filip Żak z kl. I C) oraz przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu (gimnazjalistki: Kamila Bik, Eliza Piękoś z kl. III c oraz licealistki: Aleksandra Trzuskowska i Milena Ćwiok z kl. I B) zaprezentowali teksty poetycki i poezję śpiewaną na powiatowym konkursie „Barwy mojej Ojczyzny,” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wiktoria Piątek, Kamila Koluch, Kinga Kominek i Filip Żak przygotowywali się do zmagań konkursowych pod kierunkiem pani Małgorzaty Elżbiety Herchel, Grzegorz Kusek pod kierunkiem pani Małgorzaty Wesołowskiej, zaś wolontariuszki pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Więcej…
 
Wyróżnienia w konkursie „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego
Konkursy
sobota, 27 czerwca 2015 22:56

W  II edycji powiatowego konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” w uroczystym podsumowaniu we wtorek 16 czerwca 2015 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filia w Mielcu Kamila Koluch z kl. I c Gim. nr 3 i Wiktoria Ochab z kl. I s 2 Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego otrzymały wyróżnienia. Rywalizacja była duża, gdyż na konkurs wpłynęło 202 prace gimnazjalistów z Mielca i rejonu. Młodzi artyści mieli do wyboru trzy tematy konkursowe: „Ziemia Mielecka - ciekawy zakątek Podkarpacia”, „Piękno architektury zabytkowej i folkloru” oraz „Dziwy natury – moja pasja.” Wyróżnione uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa wszystkich nadesłanych prac. Organizatorami konkursu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie. Patronatem honorowym konkurs objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, a patronatem medialnym: redakcje „Korso” i „hej.mielec.pl”

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Biblijny
Konkursy
niedziela, 05 kwietnia 2015 06:19

25 marca 2015 r.  odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Biblijnego dla gimnazjalistów z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego  i licealistów z V LO oraz z Liceum Mistrzostwa Sportowego.


Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach: plastycznej („Ilustruję Ewangelię według św. Jana”) oraz z zakresu wiadomości (testy obejmujące kilkadziesiąt pytań, dotyczących Ewangelii wg św. Jana, poprzedzone eliminacjami w klasach). Na konkurs wpłynęło 26 prac plastycznych. Z najładniejszych powstała ekspozycja „Biblia w sztuce”. W tej kategorii równorzędne wyróżnienia otrzymali: Julia Kużdżał (kl. II b) i Maciej Szypuła (kl. III d) z Gim. nr 3, Dawid Trela (kl. I s2) z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz Dominika Dzik (kl. II B) z V LO.

 

Więcej…
 
Literacki sukces naszej wolontariuszki z V LO
Konkursy
poniedziałek, 12 stycznia 2015 23:04

Nasza wolontariuszka Karolina Soboń z V LO została laureatką IX edycji Regionalnego Konkursu Literackiego ”Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego organizowanego w listopadzie 2014 r.przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym wraz z Parafią rzymskokatolicką pw. MBWW w Tuszowie. W nagrodę za wysoko oceniony przez jury autorski wiersz Karolina otrzymała pamiątkowy dyplom i album. Warto dodać, że jest to kolejny sukces Karoliny, która do konkursów przygotowywała się pod kierunkiem swojej nauczycielki j. polskiego i religii w Gimnazjum Sportowym pani Jolanty Witek. Pamiątkowy dyplom uznania za udział w Konkursie otrzymał Dawid Wilk z Gimnazjum nr 3. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu