Dom Dziecka

W 2003 roku nawiązaliśmy współpracę z Dyrekcją i Wychowankami Domu Dziecka w Skopaniu, która przerodziła się w głęboką przyjaźń. Pamiętamy o naszych Przyjaciołach w codziennej modlitwie na katechezie oraz staramy się w miarę możliwości służyć pomocą materialną. Organizujemy zbiórki żywności, środków czystości, odzieży, przyborów szkolnych i zabawek wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a także w dużych marketach spożywczych w Mielcu.

Pomoc tę kontynuujemy nadal. Pamiętamy o Świętach Bożego Narodzenia, Dniu Dziecka, odwiedzamy dzieci i młodzież, przygotowując paczki żywnościowe, zabawki, drobne upominki.
Wzruszająca jest wrażliwość młodych ludzi na potrzeby innych. Dary przekazujemy osobiście, odwiedzając naszych Przyjaciół. Nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy służą nam pomocą materialną oraz dobrym i życzliwym słowem. Na spotkaniach w Skopaniu prezentujemy ewangelizacyjne montaże słowno-muzyczne, a do wspólnego śpiewu włączyli się niemal wszyscy wychowankowie. Okazuje się, że śpiew zbliża i napawa radością i optymizmem. Jest też czas na wspólny posiłek i przede wszystkim tak cenne rozmowy...

Wolontariusze odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu!
Dom Dziecka
niedziela, 02 października 2016 21:08

30 września 2016 roku, w piątkowe popołudnie wolontariusze odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, gdzie obecnie przebywa 46 podopiecznych. Najmłodsze dzieci mają po 3 latka. Była to szczególna wizyta, gdyż wolontariusze przybyli specjalnie na „Dzień Chłopaka”, aby uczcić wszystkich chłopców dużych i małych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Zwłaszcza, że w okresie jesiennym jest mało gości w Domu Dziecka, o czym  mówił nam dyrektor Ośrodka - pan Damian Szwagierczyk. Największą  atrakcję stanowiły śpiewy i zabawy przygotowane przez wolontariuszy oraz słodkie prezenty. Na ręce pana dyrektora przekazaliśmy symbolicznego pięknego anioła, aby strzegł wszystkich podopiecznych Ośrodka i przypominał mieleckich wolontariuszy, którzy od ponad 10 lat odwiedzają Dom Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały jednakowe  paczki ze słodyczami. Przekazaliśmy także zeszyty i maskotki. Do Domu Dziecka pojechała delegacja Wolontariatu w składzie: Ala Krawiec, Hubert Kobylarz, Alicia Ziomek, Gabriela Lesiak, Laura Mądry, Radek Radłowski, Oliwia Stypa, Ola Karkosza z Gim. nr 3, Maciej Szypuła, Martyna Piekarz, Katarzyna Przybyło, Ola Słaby, Paula Kilian, Sylwia Brożonowicz z V LO oraz wolontariuszki z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego: Oliwia Dragan i Marta Nowińska.

 

Więcej…
 
Z wizytą w Domu Dziecka w Skopaniu
Dom Dziecka
sobota, 27 czerwca 2015 23:54

 

Z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy 17 czerwca 2015 r. w godzinach popołudniowych dzieci w Skopaniu. Zawieźliśmy paczki ze słodyczami oraz 85 maskotek, kolekcję 20 paczek puzzli i książki. Nasza ponad 20 osobowa grupa wolontariuszy z ZSO nr 1 przygotowała program artystyczny. Dużą popularnością cieszyły się piosenki w wykonaniu zespołu oraz przy gitarowym akompaniamencie Maćka Szypuły. Lea  Leydet zaprezentowała utwór solowy  na flecie, wzbudzając powszechne uznanie. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Potem wspólnie biesiadowaliśmy przy pysznym cieście i napojach. Mogliśmy także sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas rozmowy ze studentami z Tunezji i Maroka, którzy odbywali w ramach wymiany kilkudniową praktykę w Domu Dziecka.

Więcej…
 
Z noworocznymi życzeniami, św. Mikołajem i kolędą w Domu Dziecka w Skopaniu
Dom Dziecka
sobota, 01 lutego 2014 23:16

16 stycznia 2014 roku, w czwartkowe popołudnie, wolontariusze w przebraniach kolędniczych, czapeczkach mikołajkowych, z prezentami i św. Mikołajem pojechali do Domu Dziecka do Skopania. Na miejscu zaprezentowali sceny z Jasełek oraz zaśpiewali kolędy i pastorałki. Po wspólnym, radosnym kolędowaniu i noworocznych życzeniach św. Mikołaj (którym od 3 lat jest Sebastian Peret z kl. III A V LO) rozdawał dzieciom prezenty. Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu kartek i ozdób świątecznych, własnoręcznie wykonanych przez młodzież udało się przygotować paczki ze słodyczami dla 46 podopiecznych Domu Dziecka. Również dzięki życzliwości uczniów i rodziców wolontariusze przywieźli różne gry, puzzle, klocki i ponad 70 maskotek, które z pewnością się przydadzą.

Więcej…
 
Św. Mikołaj z wolontariuszami w Domu Dziecka
Dom Dziecka
wtorek, 11 grudnia 2012 23:04

11 grudnia 2012 r. we wtorkowe popołudnie św. Mikołaj z 18 wolontariuszami z ZSO nr 1 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego odwiedził  dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Najpierw wspólnie kolędowaliśmy, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a potem nastąpiła najbardziej oczekiwana przez wszystkich chwila – czyli rozdawanie prezentów. Potem wolontariusze i św. Mikołaj rozmawiali, bawili się, a nawet (!) odrabiali lekcje z młodszymi dziećmi.

Więcej…
 
Odwiedziny dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu
Dom Dziecka
sobota, 27 października 2012 00:17

26 października 2012 r. - w piątkowe popołudnie - odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Na początku wolontariusze zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Potem wszyscy mogli wykazali  się talentem muzycznym podczas wspólnego śpiewu piosenek. Niezbędną  pomocą okazały się wcześniej wydrukowane teksty piosenek. Podczas integracyjnego spotkania rozdaliśmy paczki ze słodyczami oraz przybory szkolne, zeszyty (410 sztuk), kredki, ołówki , odzież i pluszowe maskotki.

Więcej…
 
XII 2011 r. Świąteczna wizyta ze św. Mikołajem
Dom Dziecka
środa, 28 grudnia 2011 18:39

9 XII 2011 r. w piątkowe popołudnie odwiedziliśmy ze świąteczną wizytą dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Grupa 25 wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyła w radosnym mikołajkowym korowodzie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami - Mikołajami czyli Grzesiem i Sebastianem z I A - w towarzystwie uśmiechniętych wolontariuszek - z prezentami, słodyczami, maskotkami i wszelakimi "darami serca". A w Skopaniu zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, no i oczywiście Mikołaj rozdał prezenty. Chyba wszyscy najpiękniejszą lekcję... dobroci, wrażliwości i wzajemnego ubogacania się tym, co najpiękniejsze w człowieku... tajemnicą ludzkiego serca.Trudno się było rozstać ...Nie żegnamy się, bo wiemy, że znów wrócimy ...

 
XII 2010 r. Ze św. Mikołajem w Domu Dziecka
Dom Dziecka
wtorek, 28 grudnia 2010 18:44

17 grudnia 2010 r. (piątek) w godzinach popołudniowych odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Sam św. Mikołaj, który z nami podróżował rozdawał paczki ze słodyczami (zakupione z funduszy uzyskanych ze sprzedaży świątecznych, własnoręcznie wykonanych kartek) oraz pluszowe maskotki. Zawieźliśmy także 2,5 metrową choinkę, którą ozdobią przyniesione przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły barwne ozdoby choinkowe.
Wolontariuszki wykonały część artystyczną na którą złożyły się znane kolędy. Razem z nami śpiewały wszystkie dzieci, zwłaszcza najmłodsze. Potem składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Wolontariuszki z LO (10 osób), wiceprzewodnicząca V LO – Nicole Korycka oraz z Gimnazjum (2 osoby) nie tylko zwiedziły Dom ale miały okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami czy też nacieszyć się ze spotkania z najmłodszymi. Gościem honorowym był pan wicedyrektor ZSO nr 1 - Grzegorz Tychanowicz. Mikołajkowe spotkanie przygotowaliśmy tradycyjnie pod opieką pani Jolanty Witek. Wzruszeni wracaliśmy do Mielca a w drodze powrotnej w autobusie dużo rozmawialiśmy. Wiemy, że tam powrócimy znowu – bo nieraz nie chodzi o wielkość darów ale o pamięć, obecność i serce włożone w każdą czynność. I wtedy życie - nawet przez łzy - staje się piękniejsze a człowiek lepszy…

 
X 2010 r. Z wizytą w Domu Dziecka
Dom Dziecka
czwartek, 28 października 2010 18:50

13 października (w środę) w godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Dzieci w Domu Dziecka w Skopaniu, gdzie aktualnie przebywa 41 wychowanków. Najpierw trwała próba występu artystycznego w naszej Maryjnej salce w Katolickim Ośrodku Kultury "Tchnienie", a następnie wyruszyliśmy busem do Skopania. Wspólny śpiew, a zwłaszcza dedykowana Papieżowi Polakowi "Barka" połączyły nas wszystkich.Potem rozdaliśmy paczki ze słodyczami i zrobiliśmy tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia. Wzruszeni i szczęśliwi wróciliśmy do rodzinnych domów.... I brak słów aby wyrazić to, co czujemy... Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu tego niezwykłego spotkania...

 
XII 2009 r. Mikołajkowe odwiedziny w Domu Dziecka
Dom Dziecka
poniedziałek, 28 grudnia 2009 18:55

4 grudnia (w piątek po zajęciach szkolnych) wybraliśmy się do Domu Dziecka w Skopaniu - oczywiście ze Świętym Mikołajem i jego asystą czyli Aniołkami i Śnieżynkami. Najpierw była krótka prezentacja piosenek religijnych i wierszy następnie wręczanie paczek ze słodyczami, które wcześniej przygotowaliśmy w Mielcu. Okazja była szczególna gdyż swoje imieniny obchodził także najmłodszy z mieszkańców – Mikołaj. Na koniec – wspólne zdjęcia, życzenia. Najmłodsze wolontariuszki rozdawały także świąteczne kartki, własnoręcznie wykonane. Gospodarze ugościli nas wspaniałą, domową szarlotką.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu