Caritas

Systematycznie współpracujemy z Parafialnym Oddziałem Caritas, pomagamy w rozprowadzaniu świec wigilijnych, paschalików, baranków wielkanocnych. W latach 2004 - 2006 roznosiliśmy też opłatki przed Świętami Bożego Narodzenia i składaliśmy przy tej okazji świąteczne życzenia. Bardzo miło wspominamy życzliwość i gościnność niektórych parafian. A kiedy były ważne uroczystości parafialne przynosiliśmy do domów zaproszenia kierowane indywidualnie do wiernych.

Razem z paniami z Caritas zbieraliśmy przed Kościołem ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego czy pomoc Kościołom Wschodu. Z radością prezentowaliśmy montaże poetyckie, jasełka i pieśni religijne z okazji Tygodnia Miłosierdzia, Wielkanocy, Bożego Narodzenia na sobotnich spotkaniach organizowanych przez Caritas dla ludzi starszych, chorych i samotnych.
Pełniliśmy dyżury w sklepach spożywczych zbierając dary dla rodzin potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Podaruj innym radość na Świąteczny stół”.Pomagamy potrzebującym
Caritas
sobota, 19 kwietnia 2014 17:24

W kwietniu w ramach współpracy z Oddziałem Caritas i na zaproszenie Akcji Katolickiej a także za zgodą naszych Rodziców pomagaliśmy w przeprowadzeniu zbiórki artykułów żywnościowych i środków czystości w trzech sklepach naszego Osiedla. Ponad 30 wolontariuszy uczestniczyło w akcji, trwającej przez 3 dni w godzinach popołudniowych. Dary trafiły za pośrednictwem Oddziału Caritas do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego Osiedla Lotników i rejonów parafii. A my mieliśmy ogromną radość i satysfakcję, że mogliśmy pomóc, ofiarując swój czas, siły i radosną młodość w służbie potrzebującym.

 
Z noworocznymi życzeniami i kolędą u seniorów!
Caritas
sobota, 12 stycznia 2013 21:46

12 stycznia 2013 r. w sobotnie przedpołudnie wolontariusze z ZSO nr 1 odwiedzili seniorów w Katolickim Ośrodku Kultury. Tradycją stały się świąteczne spotkania z ludźmi starszymi. Młodzi z radością odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się punktualnie o godz.10, aby podzielić się młodzieńczym entuzjazmem i radością. Z całego serca wyśpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie skrzypiec i gitary. Zaprezentowali też wybrane sceny z Jasełek Narodowych, które spotkały się z ogromnym uznaniem zebranych. Na zakończenie wszyscy wszystkim złożyli noworoczne  życzenia. Pamiątkowe  zdjęcia, wpisy do kroniki i słodki poczęstunek dopełniły całości. Wolontariusze przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Jolanty Witek, zaś nad całokształtem spotkania z seniorami czuwały przewodnicząca oddziału Caritas pani Teresa Skrzyniarz razem z koleżankami z całej grupy.

 

Więcej…
 
17 I 2009 r. - Spotkanie Opłatkowe w KOK-u dla seniorów
Caritas
wtorek, 20 stycznia 2009 01:00

17 stycznia 2009 (w sobotę) Oddział Caritas zorganizował w Katolickim Ośrodku Kultury - tradycyjnie - jak co roku - spotkanie Opłatkowe dla ludzi starszych, chorych i samotnych z terenu Osiedla Borek. Po Mszy Świętej w kościele, wspólnej modlitwie i życzeniach, które złożył ksiądz proboszcz zebranym Seniorom, wolontariusze zaprezentowali montaż poetycki "Miłość przychodzi na ziemię". Było to radosne, świąteczne spotkanie integrujące dzieci, młodzież i dorosłych. Uczniów przygotowała p. katechetka Jolanta Witek. Następnie wszyscy razem - zarówno młodzi jak i Seniorzy kolędowali przy choince i pięknie nakrytych stołach. Poczęstunek, dekoracje i całość spotkania przygotowały panie z Caritas wraz z przewodnicząca inż. Teresą Skrzyniarz.

 
6 I 2008 r. - Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych w KOK-u
Caritas
poniedziałek, 07 stycznia 2008 01:00

6 I 2008 r. (niedziela) w Święto Trzech Króli wolontariusze wraz z opiekunką odwiedzili ludzi starszych, chorych i samotnych, zebranych w Katolickim Ośrodku Kultury w parafii Ducha Świętego. Spotkanie opłatkowe przygotowały panie z Caritas, zaś wolontariusze zaprezentowali Jasełka. Po wspólnym kolędowaniu wszyscy zasiedli do stołu.

 
2007 r. - Tydzień Miłosierdzia
Caritas
niedziela, 28 października 2007 19:16

W ramach TYGODNIA MIŁOSIERDZIA w dniu 6 października 2007 (sobota) w Katolickim Ośrodku Kultury wolontariusze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "Blask świętości i prawdy" o Papieżu Janie Pawle II. Po występie był czas na wspólny posiłek, rozmowy i radość, którą dzieliliśmy z ludźmi starszymi, chorymi i samotnymi z parafii Ducha Świętego. Wolontariuszki chętnie pomagały paniom z Caritas, które przygotowały całe spotkanie.

 
6 I 2007 r. - Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych w KOK-u
Caritas
niedziela, 07 stycznia 2007 01:00

6 stycznia 2007 wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez panie z parafialnego oddziału Caritas. Gościem honorowym, który powitał zebranych ludzi starszych, samotnych i chorych, był ks. proboszcz Władysław Marcinowski. Po wspólnej modlitwie i życzeniach nastąpił wzruszający moment dzielenia się opłatkiem. Następnie wolontariusze wykonali montaż słowno-muzyczny przybliżający tajemnicę Bożego Narodzenia, przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Potem wszyscy zasiedli do wspólnego stołu.I przy Wigilijnym stole  popłynęły kolędy...

 
X 2006 - Tydzień Miłosierdzia
Caritas
sobota, 28 października 2006 17:04

7 października podczas spotkania w Katolickim Ośrodku Kultury w Mielcu z racji Tygodnia Miłosierdzia wolontariusze wykonali montaż poezji religijnej. Wiersze dotyczyły problematyki misyjnej, a także poświęcone były Matce Bożej ze względu na przeżywane w październiku nabożeństwa różańcowe. Wszyscy zebrani (ludzie starsi, chorzy, samotni) włączyli się we wspólny śpiew pieśni religijnych. W spotkaniu zorganizowanym przez panie z Caritas uczestniczył ks. proboszcz Władysław Marcinowski, który poprowadził modlitwę.

 


© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu