Występy artystyczne

Tradycją stały się występy artystyczne przygotowywane przez wolontariuszy w naszej szkole i środowisku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także montaże poetyckie poświęcone wybitnemu Polakowi - Papieżowi Janowi Pawłowi II.IV Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Występy artystyczne
niedziela, 02 lutego 2014 07:30


17 stycznia 2014 r. w ZSO nr 1 odbył się IV Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”. Na spotkaniu byli obecni: pan dyrektor Zbigniew Zieliński, pan wicedyrektor Jacek Wiśniewski, nauczyciele oraz uczniowie. W Przeglądzie wystąpiło 16 zespołów klasowych: kl. I c, II a, II b ( z wychowawczynią panią Sylwią Leśniowską), II c, II f, III a, III b ( z wychowawczynią panią Anetą Filas), III d z Gim. nr 3 oraz kl. I B, I C, II A, II B, III A, III B, III C (z V LO)  i I S z Niepublicznego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Swoje umiejętności zaprezentowało  także 13 solistów z ZSO nr 1. Z roku na rok ciągle wzrastająca liczba wykonawców świadczy o wielkiej popularności, jaką impreza cieszy się wśród młodzieży. W tym roku Przegląd odbył się w dwóch częściach: dla Liceum i Gimnazjum i trwał 4 godziny lekcyjne.

Więcej…
 
Jasełka pt."Nie było miejsca dla Ciebie..."
Występy artystyczne
niedziela, 22 grudnia 2013 23:43


20 grudnia 2013 roku (w piątek) wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego zaprezentowali w szkole  zgromadzonym gościom: przedstawicielom Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniom Jasełka pt. „Nie było miejsca dla Ciebie…”, aby przybliżyć tajemnicę, głębię i atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy przedstawiali kolejno obrazy z życia Maryi i Józefa, odgrywali scenki na dworze króla Heroda. Nie mogło zabraknąć Śmierci oraz orszaku trzech Króli i pasterzy, którzy odbyli długą drogę, aby oddać pokłon i złożyć dary nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

Więcej…
 
Dzień Papieski: „Jan Paweł II – papież dialogu”
Występy artystyczne
środa, 23 października 2013 07:18

18 października 2013 r. zorganizowaliśmy w szkolnej bibliotece Dzień Papieski: „Jan Paweł II – papież dialogu”. Podczas uroczystości wystąpili wolontariusze z Gimnazjum nr 3 i NGMS, prezentując montaż poetycki pt. „Szukałeś nas… Jesteśmy!” W drugiej części spotkania nastąpiło wręczenie nagród książkowych(albumy o papieżu Janie Pawle II i jego pielgrzymkach do Polski) oraz słodkich wyróżnień w postaci czekolad dla laureatów i wyróżnionych w szkolnym konkursie plastycznym i literackim pt. ”Portret bł. Jana Pawła II w twórczości młodzieży.” Konkurs zorganizowany był w szkole z inicjatywy wolontariatu we współpracy z biblioteką szkolną i Klubem Inteligencji Katolickiej w Mielcu. Wpłynęło łącznie 74 prace, najwięcej z gimnazjum.

Więcej…
 
III Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”
Występy artystyczne
piątek, 18 stycznia 2013 21:15

17 stycznia 2013 r. w ZSO nr 1 odbył się III Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”. Na spotkaniu byli obecni: dyrektor Zbigniew Zieliński, wicedyrektor Jacek Wiśniewski, nauczyciele oraz uczniowie. W przeglądzie wystąpiło 20 wykonawców: 12 zespołów klasowych z Gimnazjum nr 3 i 5 zespołów  z  V LO a także 8 solistów. Młodzi, w przebraniach kolędniczych, zaprezentowali popularne oraz mniej znane kolędy i pastorałki, w języku polskim i w językach obcych (angielskim, niemieckim, ukraińskim).

Więcej…
 
21 grudnia 2012 r. przedstawiliśmy Szkolne Jasełka Narodowe!
Występy artystyczne
środa, 19 grudnia 2012 22:21


W poprzednich latach wystawialiśmy Jasełka Misyjne, literackie, z Małym Księciem, współczesne z polska rodziną, tradycyjne. W Roku wiary zaprezentowaliśmy Jasełka Narodowe. Od października trwały intensywne próby. Wśród aktorów byli uczniowie, którzy grali już od trzech lat oraz tacy, którzy debiutowali! Wszyscy – zarówno licealiści, jak i gimnazjaliści włożyli wiele pracy i młodzieńczego zapału, aby jak najlepiej odegrać swoje role – by wszyscy mogli głęboko przeżyć po raz kolejny Tajemnicę Przyjścia Zbawiciela na ziemię. A nad całością przygotowań, scenariuszem, grą aktorską, kostiumami i scenografią czuwała pani Jolanta Witek. Oprawę muzyczną przygotowała wraz  ze szkolnym zespołem wokalno – instrumentalnym pani Jolanta Dudzik.  Mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą lekcję religii, języka polskiego, kultury oraz   historii! Jasełka Narodowe obejrzeli uczniowie V LO, Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Mistrzostwa Sportowego razem z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

Więcej…
 
Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”
Występy artystyczne
sobota, 28 stycznia 2012 22:16
26 stycznia 2012 r. w ZSO nr 1 odbył się Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”. Na spotkaniu byli obecni: pan dyrektor Zbigniew Zieliński, nauczyciele oraz uczniowie. W przeglądzie wystąpiło 15 zespołów. Młodzi, w przebraniach kolędniczych, zaprezentowali popularne oraz mniej znane kolędy i pastorałki, niektóre w obcych językach. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i potwierdzili, że tradycja i kultura są ważnym elementem, który łączy młodszych i starszych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę słodycze i pamiątkowe dyplomy. Tytuł laureata przyznano klasie I A i III A z V LO oraz III a, I a, II c z Gimnazjum nr 3.Wyróżnienia otrzymały: klasa I C, II C z V LO oraz kl. II a, III e, I d z Gimnazjum nr 3 i I s z NGMS. Serdecznie gratulujemy! W zorganizowanie Przeglądu Kolęd i Pastorałek zaangażował się Szkolny Wolontariat pod kierunkiem pani Jolanty Witek we współpracy z nauczycielami: ks. Damianem Kostrzewą, ks. Sławomirem Czubą, Martą Błachowicz, Zygmuntem Sumcem, Jolantą Dudzik, Arkadiuszem Koziołem. Nad sprawną organizacją całej imprezy czuwał pan wicedyrektor Mariusz Łukaszek. Przegląd kolęd poprowadziły wolontariuszki z kl. III b: Klaudia Ciszek, Angelika Chudzik oraz Wiktoria Soswa.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu