Występy artystyczne

Tradycją stały się występy artystyczne przygotowywane przez wolontariuszy w naszej szkole i środowisku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także montaże poetyckie poświęcone wybitnemu Polakowi - Papieżowi Janowi Pawłowi II.JASEŁKA RODZINNE 2016
Występy artystyczne
niedziela, 31 stycznia 2016 14:55


27 stycznia 2016 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS zaprezentowali w szkole JASEŁKA RODZINNE. Jasełka poprzedziło uroczyste wręczenie  nagród dla laureatów Szkolnego Konkursu Biblijnego. Przedstawienie  obejrzeli: pan dyrektor Zbigniew Zieliński, pan wicedyrektor Jacek Wiśniewski oraz nauczyciele i uczniowie.

Więcej…
 
"Mam talent"
Występy artystyczne
niedziela, 05 kwietnia 2015 05:55

1 kwietnia 2015 r. wolontariusze czynnie zaangażowali się w szkolny program "Mam talent". Nie tylko uczestniczyli w zmaganiach konkursowych ale przede wszystkim wykonali okolicznościowe napisy, dekoracje i całą scenografię imprezy. Był to więc autentyczny i pracowity Dzień odkrywania talentów w naszej szkole, która chlubi się zaszczytnym tytułem "Szkoły odkrywców talentów".

 
V Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek
Występy artystyczne
czwartek, 05 lutego 2015 20:51

30 stycznia 2015 r. w ZSO nr 1 odbył się V Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat pod kierunkiem pani Jolanty Witek. W Przeglądzie wystąpiło 13 zespołów klasowych: kl. I b, I c, II c, III c, III d, III f z Gim. nr 3 oraz kl. I A, I C, II B, II C, III B, z V LO. W artystycznych zmaganiach udział wzięli także uczniowie z kl. III s2 z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego a także z kl. II S z Niepublicznego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Swoje umiejętności zaprezentowało  również  11 solistów z ZSO nr 1.

 

Z roku na rok ciągle wzrastająca liczba wykonawców świadczy o dużej popularności, jaką impreza cieszy się wśród młodzieży. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - Przegląd odbył się w dwóch częściach: dla Liceum i Gimnazjum.

Więcej…
 
Jasełka Misyjne
Występy artystyczne
wtorek, 27 stycznia 2015 01:40

23 stycznia 2015 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 zaprezentowali w szkole Jasełka Misyjne, aby przybliżyć głębię i piękno  Świąt Bożego Narodzenia i uwrażliwić na problematykę misyjną. Młodzi aktorzy przedstawiali kolejno sceny z życia Świętej Rodziny. W barwnym orszaku do nowonarodzonego Zbawiciela zbliżali się kolejno pasterze, Trzej Królowie oraz przedstawiciele młodzieży z różnych kontynentów. Na tle muzyki charakterystycznej dla danej grupy podchodzili do Świętej Rodziny młodzi z Afryki, Azji, Oceanii a także Indianie, niosąc dary i wypowiadając poszczególne kwestie. Krakowianki z naszego rodzinnego kraju (uczennice z klasy tanecznej) zatańczyły Krakowiaka, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Więcej…
 
Dzień Papieski w ZSO nr 1 oraz podsumowanie Szkolnego Konkursu plastycznego pt. „Św. Jan Paweł II w twórczości młodzieży”
Występy artystyczne
środa, 19 listopada 2014 11:58

14 listopada 2014 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej młodzież przygotowała obchody Dnia Papieskiego w podziękowaniu za kanonizację naszego wielkiego Rodaka. Podczas uroczystości wystąpili wolontariusze z Gimnazjum nr 3, V LO i  NGMS, prezentując montaż poetycki pt. „Nie lękaj się!” Całość spotkania, na którym byli obecni przedstawiciele rodziców poprowadzili wolontariusze z V LO: Wiktoria Soswa i Wojciech Paszyński. Zebrani mieli okazję obejrzeć dwie wzruszające prezentacje poświęcone papieżowi Polakowi oraz usłyszeć fragmenty Testamentu Jan Pawła II, wiersze o papieżu i piosenki w wykonaniu wolontariuszy.  Dopełnieniem całości była muzyka klasyczna w wykonaniu gimnazjalistów, którzy równocześnie rozwijają swoje umiejętności w Państwowej Szkole Muzycznej. Rodzice i niektórzy uczniowie  nie kryli łez wzruszenia.

Więcej…
 
Promocja naszej szkoły (2014)
Występy artystyczne
sobota, 19 kwietnia 2014 09:45

3 i 16 kwietnia 2014 r. aktywnie zaangażowaliśmy się w promocję naszej szkoły: Gimnazjum nr 3 i V LO. W czasie  promocji Gimnazjum, która odbyła się 3 IV br na sali gimnastycznej przygotowaliśmy dwie duże wystawy obrazujące naszą działalność literacką, charytatywną i artystyczną a także ekspozycję naszych publikacji. Ponadto po zakończeniu części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 3 (w tym dużej grupy wolontariuszy) Maciek Szypuła,  Patrycja Gera i Kamil Maziarz krótko przedstawili zebranym Gościom założenia Wolontariatu, podkreślając fakt, że to nie tylko działalność charytatywna, naukowa, artystyczna ale pogłębiająca rozwój oraz  kształtująca charakter młodego człowieka. Wskazali, że Wolontariat, który powstał w 2003 r. ma już długą historię i wiele sukcesów w środowisku lokalnym a nawet sukcesy w skali ogólnopolskiej.W czasie promocji V LO 16 IV br wolontariusze przygotowali bogate ekspozycje a także prezentację multimedialną o Wolontariacie. Goście z Gimnazjum nr  2, 4 oraz z Radomyśla i Niwisk odwiedzający w kilku grupach salę nr 8 zapoznali się z działalnością Wolontariatu. W promocję Wolontariatu zaangażowali się najbardziej:  Maciej Szypuła, Dawid Duszkiewicz, Patrycja Gera, Kamil Maziarz, Wojciech Paszyński, Kamila Bik, Eliza Piękoś.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu