Konkursy

Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne konkursy religijne literackie, plastyczne, recytatorskie czy misyjne, w których odnoszą sukcesy. I tak np. w 1997 r. w konkursie na esej filozoficzno - literacki pt. "Katolik wobec zagrożeń współczesnego świata" (Rzeszów) Monika Czekaj z V LO zajęła I miejsce, w 1998 r. w konkursie literackim pt. "Ksiądz w moich oczach" (Koszalin) Przemek Magda z V LO zajął I miejsce, w 2001 r. konkursie "Na grani tysiącleci", poświęconym prymasowi Wyszyńskiemu (Rzeszów) licealistki: Joanna Rucka zajęła II miejsce, Katarzyna Nośko, Agnieszka Wyzga zajęły III miejsce (za prace plastyczne i literackie). W 2003 roku w konkursie misyjnym, zorganizowanym przez I Ogólnopolski Kongres misyjny Zakonów Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk) odnieśli znaczne sukcesy: W kategorii szkół gimnazjalnych dwa równorzędne I miejsca zdobyły Monika Borowiec i Iwona Wolak z Gimnazjum nr 3, II miejsce - Katarzyna Krempa i Kinga Pryga zaś w kategorii szkół średnich: I miejsce zajęła Katarzyna Turczyn, a Maja Świerczyńska - III miejsce (za plakaty misyjne, prace plastyczne, kalendarze i haft) Ucznioweie otrzymali także wyróżnienia (A. Krężel, M. Pieróg z Gimnazjum nr 3 oraz A. Surowiec, K. Nośko, A. Wyzga z V LO).II edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”
Konkursy
sobota, 27 października 2012 00:22

26 października  2012 r. - w piątkowy poranek i przedpołudnie -  wolontariusze próbowali swych sił podczas II edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny” w Mielcu. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Miejska Biblioteka Publiczna. Na konkurs zgłosiło się ponad 50 uczestników z powiatu mieleckiego.

Więcej…
 
VIII - Podkarpacki Konkurs Poetycki "Ja i świat"
Konkursy
środa, 30 maja 2012 01:00

25 maja 2012 r. – na VIII Podkarpackim Konkursie Poetyckim „Ja i Świat” w Domu Kultury w Rzeszowie nasza wolontariuszka z kl. I s NGMS – Karolina Soboń – zajęła II miejsce za napisanie wiersza o tematyce współczesnej. Na konkurs wpłynęło 400 prac, 200 ze szkół podst. i 200 z gimnazjum z kilku województw. Podczas Koncertu Laureatów Karolina zaprezentowała swój wiersz, który opublikowano w okolicznościowym tomiku. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. W tym prestiżowym konkursie wśród jury zasiadali między innymi profesorowie z Uniwersytetu Rzeszowskiego: pan prof. Ożóg i pani dr Brzuchowska. Karolina udzieliła też wywiadu do rzeszowskiego radia.

 
III 2012 - Szkolny Konkurs Biblijny
Konkursy
środa, 28 marca 2012 17:58
29 marca 2012 odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Biblijnego dla gimnazjalistów. Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach: plastycznej(„Ilustruję Ewangelię według św. Łukasza”) oraz z zakresu wiadomości (testy obejmujące kilkadziesiąt pytań, dotyczących Ewangelii wg św. Łukasza, poprzedzone eliminacjami w klasach). Na konkurs wpłynęło 32 prace plastyczne. Z najładniejszych powstała ekspozycja „Biblia w sztuce”. W tej kategorii I miejsce zajął Grzegorz Duszkiewicz (IIa), II miejsce – Iza Łukaszek (IIc), III miejsce: Iza Maroń (IIa) oraz Weronika Hyjek (kl.Ia). Wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Kowalska (IIIa), Anna Cudak (Ia), Angelika Mika (II b), Sabina Sarama (I d).
Więcej…
 
2011 -Konkurs ekologiczny "Mnie ta ziemia od innych droższa"
Konkursy
sobota, 28 maja 2011 18:05

15 IV 2011 w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu uroczyście podsumowano Miejski Konkurs Ekologiczny pt. „Mnie ta ziemia od innych droższa - Mielec jest piękny.”
Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie – filia w Mielcu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac plastycznych, ukazujących piękno ziemi mieleckiej.

Wśród laureatów znaleźli się nasi wolontariusze: Justyna Torba i Grzegorz Duszkiewicz z kl. I „a” Gim. nr 3. Wykonali oni prace ukazujące architekturę sakralną w Mielcu i Rzochowie. Szkołę ponadto reprezentowali: Dominika Dzik, Dagmara Przewrocka, Sylwia Skop, Angelika Bryk, Szymon Misiaszek.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom. Prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.
Laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor biblioteki Józefy Krasoń i pana dyrektora do spraw promocji miasta i regionu Józefa Witka cenne nagrody: albumy o Francji i Japonii, historię literatury polskiej i światowej, kolorowe długopisy, czekolady i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady. Prace przygotowano pod kierunkiem pani Jolanty Witek oraz przy zaangażowaniu rodziców.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
I 2011 r.- Konkurs kolęd i pastorałek
Konkursy
piątek, 28 stycznia 2011 18:03

11 I 2011 włączyliśmy się w zorganizowanie konkursu kolęd i pastorałek pt. "Hej kolęda, kolęda…” dla uczniów naszego gimnazjum.
Dekorację wykonała licealna grupa wolontariuszek. Nad przygotowaniem całości czuwały panie: Jolanta Witek i Jolanta Dudzik.
Wolontariusze stanęli też dzielnie do zmagań konkursowych. Gratulujemy zespołowi wolontariuszy z kl. I a, który został wyróżniony za wykonanie kolędy „Mędrcy świata, monarchowie…” i najładniejsze przebranie kolędnicze!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu