Konkursy

Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne konkursy religijne literackie, plastyczne, recytatorskie czy misyjne, w których odnoszą sukcesy. I tak np. w 1997 r. w konkursie na esej filozoficzno - literacki pt. "Katolik wobec zagrożeń współczesnego świata" (Rzeszów) Monika Czekaj z V LO zajęła I miejsce, w 1998 r. w konkursie literackim pt. "Ksiądz w moich oczach" (Koszalin) Przemek Magda z V LO zajął I miejsce, w 2001 r. konkursie "Na grani tysiącleci", poświęconym prymasowi Wyszyńskiemu (Rzeszów) licealistki: Joanna Rucka zajęła II miejsce, Katarzyna Nośko, Agnieszka Wyzga zajęły III miejsce (za prace plastyczne i literackie). W 2003 roku w konkursie misyjnym, zorganizowanym przez I Ogólnopolski Kongres misyjny Zakonów Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk) odnieśli znaczne sukcesy: W kategorii szkół gimnazjalnych dwa równorzędne I miejsca zdobyły Monika Borowiec i Iwona Wolak z Gimnazjum nr 3, II miejsce - Katarzyna Krempa i Kinga Pryga zaś w kategorii szkół średnich: I miejsce zajęła Katarzyna Turczyn, a Maja Świerczyńska - III miejsce (za plakaty misyjne, prace plastyczne, kalendarze i haft) Ucznioweie otrzymali także wyróżnienia (A. Krężel, M. Pieróg z Gimnazjum nr 3 oraz A. Surowiec, K. Nośko, A. Wyzga z V LO).X 2010 r. Szkolny konkurs "Jan Paweł II w oczach młodzieży"
Konkursy
niedziela, 28 listopada 2010 18:16

20 października 2010 r.w bibliotece szkolnej odbył się uroczysty finał szkolnego konkursu „Jan Paweł II w oczach młodzieży” zorganizowanego przez Wolontariat i bibliotekę. Dyrektor Zbigniew Zieliński wręczył laureatom i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uczestnicy mogli obejrzeć ekspozycję prac plastycznych a także wysłuchać komentarzy zwycięzców. Gratulujemy!
Miło nam, że wśród nich znaleźli się też wolontariusze i łącznicy wolontariatu. Laureatką w kategorii literackiej została Klaudia Kotwica, zaś w kategorii plastycznej: Grzegorz Duszkiewicz, Tomasz Szeglowski, Iza Maroń, Iza Łukaszek, Karolina Misina. Wyróżniono Monikę Bednarz i Angelikę Mika. W dalszej części dla uczczenia papieża Jana Pawła II zaprezentowaliśmy montaż artystyczny pt.”W hołdzie Papieżowi Polakowi”.

 
2009 r.- Miejski Konkurs Ekologiczny
Konkursy
wtorek, 28 kwietnia 2009 18:09

2 kwietnia 2009 uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa" w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników. Prace plastyczne i fotograficzne obrazujące piękno rodzinnej ziemi tworzą imponującą ekspozycję, którą naprawdę warto obejrzeć. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie z naszego Gimnazjum: Magda Węgrzyn (kategoria plastyczna - rysunek przedstawiał Kościół w Chorzelowie) oraz Michał Trela (fotografia; przyroda mielecka). Prace przygotowano pod kierunkiem opiekunki wolontariatu. Zarówno Magda jak i Michał wykonują swoje dzieła z niezwykłą pasją, talentem i zaangażowaniem. W ubiegłym roku w poprzedniej edycji konkursu także byli laureatami. W nagrodę otrzymali z rąk prezydenta miasta i dyrektorki biblioteki dyplomy, encyklopedie oraz czekolady... Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
VI 2008 - "Anielski sukces w stolicy"
Konkursy
sobota, 28 czerwca 2008 17:37

 

Na zajęciach wolontariatu i na katechezie pogłębialiśmy najpierw wiedzę z zakresu angelologii. Trwały wielkie przygotowania do sporządzenia prac na ogólnopolski konkurs literacko – plastyczny: „Anioły także czytają książki” (zorganizowany w Warszawie przez Kurię Generalną Michalitów, redakcję pisma ”Któż jak Bóg” oraz bibliotekę szkolną „Pod czytającym aniołem”). Prace wykonaliśmy pod opieką pani Joli Witek. 9.06 2008 r. ogłoszono uroczyście wyniki. Cieszymy się niezmiernie, że wśród wielu prac, które wpłynęły z całej Polski uzyskaliśmy tak wysoka ocenę:

Więcej…
 
2008 r.- Miejski Konkurs Ekologiczny
Konkursy
środa, 28 maja 2008 18:12

4.04 - podsumowanie Miejskiego Konkursu Ekologicznego pt. „MNIE TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA” (zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie – filia w Mielcu).
Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac plastycznych i fotograficznych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, przedstawiających piękno przyrody oraz interesujące obiekty sakralne i inne naszego miasta i regionu. Za najlepsze prace przyznawano tytuł laureata i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom ufundowano pamiątkowe dyplomy i czekolady, zaś nagrodzonym – encyklopedie i słowniki.

Więcej…
 
X 2007 r.- Konkurs Papieski "Młodzież ZSO nr 1 w hołdzie Papieżowi Polakowi"
Konkursy
środa, 03 października 2007 00:28

Obchodzony na całym świecie VII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II obrońca godności człowieka” oraz 29 rocznica wyboru papieża Polaka na stolicę Piotrową zainspirowały uczniów Gimn. Nr 3 oraz V LO do zorganizowania szkolnych uroczystości. W miesiącu wrześniu został ogłoszony szkolny konkurs pod hasłem :”Młodzież ZSO nr 1 w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II.”
Wyzwanie konkursowe podjęło na katechezie i w gronie rodzinnym 84 młodych twórców (78 z Gimnazjum nr 3, 1 z V LO oraz 5 z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego). Uczniowie chcieli w ten sposób przesłanie papieża Polaka: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali” zilustrować konkretnym działaniem. Dowodem tego były prace literackie, plastyczne oraz prezentacje multimedialne. Najładniejsze z nich zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Dnia 16.X w bibliotece szkolnej dokonano uroczystego podsumowania konkursu. W spotkaniu, poświęconym pamięci Papieża Polaka uczestniczyli: dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu – mgr Zbigniew Zieliński, przedstawiciele samorządu szkolnego oraz poszczególnych klas, a także laureaci konkursu. W pierwszej części spotkania Szkolny Wolontariat pod kierunkiem katechetki dr Jolanty Witek zaprezentował montaż poetycki pt. „Blask świętości i prawdy”, poświęcony Janowi Pawłowi II. Mottem były słowa: "Dzisiaj świat potrzebuje wiarygodnych świadków”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu