Konkursy

Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne konkursy religijne literackie, plastyczne, recytatorskie czy misyjne, w których odnoszą sukcesy. I tak np. w 1997 r. w konkursie na esej filozoficzno - literacki pt. "Katolik wobec zagrożeń współczesnego świata" (Rzeszów) Monika Czekaj z V LO zajęła I miejsce, w 1998 r. w konkursie literackim pt. "Ksiądz w moich oczach" (Koszalin) Przemek Magda z V LO zajął I miejsce, w 2001 r. konkursie "Na grani tysiącleci", poświęconym prymasowi Wyszyńskiemu (Rzeszów) licealistki: Joanna Rucka zajęła II miejsce, Katarzyna Nośko, Agnieszka Wyzga zajęły III miejsce (za prace plastyczne i literackie). W 2003 roku w konkursie misyjnym, zorganizowanym przez I Ogólnopolski Kongres misyjny Zakonów Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk) odnieśli znaczne sukcesy: W kategorii szkół gimnazjalnych dwa równorzędne I miejsca zdobyły Monika Borowiec i Iwona Wolak z Gimnazjum nr 3, II miejsce - Katarzyna Krempa i Kinga Pryga zaś w kategorii szkół średnich: I miejsce zajęła Katarzyna Turczyn, a Maja Świerczyńska - III miejsce (za plakaty misyjne, prace plastyczne, kalendarze i haft) Ucznioweie otrzymali także wyróżnienia (A. Krężel, M. Pieróg z Gimnazjum nr 3 oraz A. Surowiec, K. Nośko, A. Wyzga z V LO).2007 - Konkurs literacki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim sytecie Lubelskim
Konkursy
środa, 30 maja 2007 01:00

Z Gimnazjum na Uniwersytet …

Podczas katechez wiele dyskutowaliśmy o wartościach, którymi kierujemy się w życiu. Nasza pani katechetka Jolanta Witek zaproponowała nam udział w konkursie pt. ”W młodzieńczym życiu mam swoje Westerplatte i bardzo go bronię”, organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Postanowiliśmy więc spróbować własnych sił i ambitnie podjęliśmy wyzwanie... Zainteresował nas temat, skłonił do refleksji, dyskusji i twórczych poszukiwań. Wnioski utrwaliliśmy na piśmie.
Trudno było wybrać najciekawsze prace, bo wszystkie były wartościowe, pisane sercem i na chwałę Boga... W końcu wybraliśmy 37 naszych „dzieł” (z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego).
Z radością przyjęliśmy razem z dyrekcją szkoły indywidualne zaproszenia, skierowane do każdej i każdego z nas na podsumowanie konkursu i udziału w sesji naukowej pt. „Uczę się Ciebie, człowieku”.

 

Więcej…
 
XI 2011 - XXI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej
Konkursy
wtorek, 30 listopada 1999 01:00

XXI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej – eliminacje powiatowe Dnia 9 XI 2011 r. w Samorządowym Centrum Kultury odbyły się eliminacje XXI Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, które na stałe wpisały się w piękną tradycję naszej ziemi. Organizatorami konkursu byli: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Motto konkursu stanowiły słowa ks. Kard. St. Wyszyńskiego: „Nie wystarczy kreślić słów prawdy atramentem, trzeba pióro maczać w prawdzie i miłości.” Uczestnikami byli uczniowie szkół średnich. Wśród nich znalazły się także uczennice z V LO i przedstawicielki szkolnego Wolontariatu z sekcji artystycznej: Kinga Bąk, Agnieszka Pasieka (kl. I. C), Paulina Mączyńska (kl. I B), Katarzyna Kolasa (kl. II A). Do konkursu przygotowały je nauczycielki : Małgorzata E. Herchel i Jolanta Witek. Jury w składzie: Irena Łoboz (WDK Rzeszów), Wioletta Czapka(Sędziszów), Jadwiga Klaus(ODK Mielec) przyznało tytuły laureata 3 uczestnikom oraz wyróżniło 3 recytatorów. Wśród wyróżnionych była Kasia Kolasa, która przygotowała się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Serdecznie gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu