Konkursy

Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne konkursy religijne literackie, plastyczne, recytatorskie czy misyjne, w których odnoszą sukcesy. I tak np. w 1997 r. w konkursie na esej filozoficzno - literacki pt. "Katolik wobec zagrożeń współczesnego świata" (Rzeszów) Monika Czekaj z V LO zajęła I miejsce, w 1998 r. w konkursie literackim pt. "Ksiądz w moich oczach" (Koszalin) Przemek Magda z V LO zajął I miejsce, w 2001 r. konkursie "Na grani tysiącleci", poświęconym prymasowi Wyszyńskiemu (Rzeszów) licealistki: Joanna Rucka zajęła II miejsce, Katarzyna Nośko, Agnieszka Wyzga zajęły III miejsce (za prace plastyczne i literackie). W 2003 roku w konkursie misyjnym, zorganizowanym przez I Ogólnopolski Kongres misyjny Zakonów Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk) odnieśli znaczne sukcesy: W kategorii szkół gimnazjalnych dwa równorzędne I miejsca zdobyły Monika Borowiec i Iwona Wolak z Gimnazjum nr 3, II miejsce - Katarzyna Krempa i Kinga Pryga zaś w kategorii szkół średnich: I miejsce zajęła Katarzyna Turczyn, a Maja Świerczyńska - III miejsce (za plakaty misyjne, prace plastyczne, kalendarze i haft) Ucznioweie otrzymali także wyróżnienia (A. Krężel, M. Pieróg z Gimnazjum nr 3 oraz A. Surowiec, K. Nośko, A. Wyzga z V LO).Wyjazd laureatki konkursu ”Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” do Warszawy
Konkursy
niedziela, 19 października 2014 11:50

10 października 2014 r. nasza wolontariuszka Karolina Soboń z V LO wyjechała na wycieczkę autokarową do Warszawy razem z grupą uczniów z całego Mielca. Była to nagroda za zdobycie tytułu laureata w konkursie literackim w czerwcu 2014 r.  ”Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Karolina przygotowywała się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Wycieczka była wspaniałą nagrodą. Karolina zwiedziła między innymi Gmach Sejmu, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki i szereg innych ciekawych miejsc w stolicy.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i nagród!

 
13 – 18 czerwca 2013 r. – zbieramy owoce naszych konkursowych działań!
Konkursy
niedziela, 01 września 2013 19:25

W tych dniach dokonano w mieście podsumowań kilku konkursów (polonistycznego, literackiego i czytelniczego), w których nasi przedstawiciele brali udział. Znaczące sukcesy odniosły wolontariuszki z SMS: Karolina Soboń i Jagoda Kardyś, które zmobilizowała i przygotowała  na lekcjach j. polskiego i religii nasza opiekunka - p. J. Witek. Karolina Soboń 13 VI została laureatką IX Ogólnopolskiego i polonijnego konkursu o srebrne pióro prezydenta miasta Mielca, zaś  17 VI otrzymała wyróżnienie w Miejskim konkursie literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, zorganizowanym przez nauczycieli polonistów. 18 VI  Karolina Soboń i Jagoda Kardyś zostały laureatkami Powiatowego konkursu czytelniczego, zorganizowanego przez SNAP i Bibliotekę Pedagogiczną. Serdecznie gratulujemy Jagodzie i potrójnej laureatce – Karolinie sukcesów oraz dziękujemy Wszystkim, którzy dzielnie reprezentowali Wolontariat i uczestniczyli w konkursowych zmaganiach!

 
Łącznicy Wolontariatu wśród laureatów i wyróżnionych w XI edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa"
Konkursy
niedziela, 12 maja 2013 22:40

18 kwietnia 2013 r. w czytelni PBW Filia w Mielcu wręczone zostały nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Miejskim Konkursie Ekologicznym "Mnie ta ziemia od innych droższa", zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną po raz jedenasty. W konkursie wzięło udział 166 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu było promowanie Mielca, zainteresowanie naturą i walorami przyrodniczymi okolicy, rozwijanie aktywności plastycznej i wrażliwości uczniów na piękno świata. Uczniowie zrealizowali  tematy w przygotowanych prezentacjach multimedialnych, pracach plastycznych, na fotografiach lub folderze. Jury konkursu przyznało najlepszym tytuły laureata oraz wyróżnienie. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się łączniczki Wolontariatu: Izabela Łukaszek (laureatka) oraz Klaudia Grabowska i Dominika Dzik (wyróżnienia).

Więcej…
 
Finał II szkolnego konkursu biblijnego
Konkursy
poniedziałek, 25 marca 2013 08:09

21 marca 2013 r. odbył się finał II SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO dla uczniów ZSO nr 1 oraz Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach: plastycznej oraz z zakresu wiedzy, obejmującej znajomość Ewangelii według św. Mateusza. 11marca 53 uczniów  z wymienionych szkół (wybranych w wyniku eliminacji klasowych) zmierzyło się w części pisemnej z testami biblijnymi. Wcześniej 45 uczniów wykonało ilustracje do Ewangelii św. Mateusza. Najładniejsze rysunki  znalazły się na wystawie w bibliotece szkolnej. Pod kierunkiem opiekunki Wolontariatu i nauczycieli-bibliotekarzy przygotowaliśmy w bibliotece ekspozycję.

 

Więcej…
 
Eliminacje rejonowe XXII edycji Konkursu Poezji Religijnej - "Poetyckie Boże istnienie"
Konkursy
wtorek, 27 listopada 2012 22:16

27 listopada 2012 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe XXII edycji Konkursu Poezji Religijnej. Konkurs pod hasłem: "Poetyckie Boże istnienie" organizowany jest przez Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim, Dom Kultury w Rzeszowie oraz Parafię Miłosierdzia Bożego i Narodzenia NMP w Sędziszowie.W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół średnich z Mielca i Gorlic. V LO reprezentowała grupa młodych, wspaniałych ludzi, którzy kochają sztukę i włożyli wiele czasu, pracy i serca w przygotowanie się do konkursu. Są to: Katarzyna Kolasa, Julia Kożuszna, Katarzyna Mazur, Wiktoria Soswa, Wojciech Indyk, Michał Rajpold, Kamil Rachwał oraz Katarzyna Błachowicz (akompaniament). Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu