Pielgrzymki

Wiedzę zdobytą na lekcjach religii poszerzamy między innymi odbywając pielgrzymki do różnych sanktuariów w Polsce. Kształtujemy w ten sposób postawy religijne i pogłębiamy wiarę. Poznajemy piękno sztuki, uczymy się kulturalnie spędzać czas. Tradycją stały się coroczne pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz pozostałych licealistów i uczniów gimnazjum. U stóp Czarnej Madonny wypraszamy z ufnością potrzebne łaski. Często nawiedzamy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Matkę Bożą Gidelską. Odwiedziliśmy też Kalwarię Zebrzydowską, rodzinne miasto Ojca Świętego - Wadowice oraz między innymi: Tarnów, Szczepanów, Tuchów, Porąbkę Uszewską, Odporyszów. Przeszlismy śladami patronki młodzieży - bł. Karoliny Kózki (Zabawa) i modliliśmy się w miejscu narodzin św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej. Piękno gór, które tak bardzo zbliżają do Stwórcy, podziwialiśmy z Jaworzyny Krynickiej.IX 2006 - Pielgrzymka do Dębowca, Dukli, Zyndranowej i Komańczy
Pielgrzymki
niedziela, 29 października 2006 21:52

26 września 2006 wyruszyliśmy na pielgrzymkę a zarazem integracyjne zajęcia w plenerze. Na trasie podróży znalazły się: Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej), następnie Dukla (gdzie poznaliśmy historię św. Jana i zwiedziliśmy jego pustelnię), Zyndranowa (centrum Łemkowszczyzny), Komańcza (miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia - kardynała Stefana Wyszyńskiego). Razem z wolontariuszami (dla których ta wycieczka była nagrodą za zaangażowanie i pomoc w parafii Ducha Świętego w Mielcu) podróżowali maturzyści oraz uczniowie V Liceum, którzy podczas wycieczki omawiali walory turystyczno-krajoznawcze zwiedzanego terenu i historię z nim związaną. Opiekunami byli nauczyciele: Dorota Bąk, Joanna Morytko, Jolanta Witek.

Więcej…
 
X 2006 - Pielgrzymka do Częstochowy i Gidel
Pielgrzymki
piątek, 20 października 2006 21:50

6 października 2006 odwiedziliśmy tradycyjnie duchową stolicę narodu polskiego - Jasną Górę. Był czas na modlitwę, udział we Mszy Świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz zwiedzenie Skarbca, Arsenału, wędrówkę śladami Męki Pańskiej Wałami Jasnogórskimi. Podziwialiśmy panoramę miasta z częstochowskiej wieży. Następnie odwiedziliśmy Cudowną Matkę Bożą w dominikańskim sanktuarium w Gidlach.

Więcej…
 
IV 2005 - Pielgrzymka w hołdzie Papieżowi Polakowi - do Krakowa, Kalwarii i Wadowic
Pielgrzymki
poniedziałek, 25 kwietnia 2005 04:56

Dla uczczenia Papieża Polaka w roku jego odejścia do Pana zorganizowaliśmy (23 IV 2005 r.) pielgrzymkę "Papieskim Szlakiem" do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz rodzinnych Wadowic. W sobotniej pielgrzymce wzięli udział chętni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.Organizatorem pielgrzymki była tradycyjnie pani Jola Witek zaś Mszę św. sprawował za nas w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. kanonik Eugeniusz Kowalczyk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu