SPRAWOZDANIA
ROK SZKOLNY 2010/2011
SPRAWOZDANIA
poniedziałek, 27 czerwca 2011 23:02
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU
ZSO NR 1 W MIELCU

I PÓŁROCZE,
ROK SZKOLNY 2010/11

· Systematyczne dokumentowanie działań Wolontariatu na stronie internetowej Wolontariatu (prowadzenie tej strony), stronie szkoły oraz na łamach prasy katolickiej
· Troska o dekoracje (zgodnie z rokiem liturgicznym ) w sali katechetycznej nr 8 oraz na korytarzu szkolnym(Ukochajcie różaniec!, Święci wskazują drogę do Boga, Dzień Papieski, Nasza odpowiedzialność za misje, Dla ciebie i dla mnie narodził się Chrystus…)
· 20-24.IX -wolontariusze zorganizowali akcję: „Podaruj innym radość!”(zbiórka darów – środków czystości, zabawek, żywności, przyborów szkolnych – przed lekcjami i na przerwach - dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.)
· 25 IX - spotkanie w szkole z polskim misjonarzem, pracującym w Afryce.
· 13 X (piątek, po lekcjach) – odwiedziny w domu Dziecka w Skopaniu, rozdanie darów, występ artystyczny, wspólny śpiew i zabawa
· 19 X - poprowadzenie przez wolontariuszy rozważań różańcowych w Kościele, uroczyste założenie młodzieżowej Róży Różańcowej im. bł. Karoliny.
· 20 X - przygotowanie w bibliotece szkolnej występu pt.”W hołdzie papieżowi Polakowi.”
· 3 XI - wyjście na cmentarz parafialny, zapalenie zniczy i modlitwa na grobach kapłanów, żołnierzy i krewnych.
· 11 XI - udział przedstawicieli wolontariatu we Mszy św. w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Mateusza oraz paradzie sztandarów i przemarszu pod Pomnik.
· 18-19 XI – przeprowadzenie akcji pt. „Świąteczna kartka”- sprzedaż na przerwach i podczas wywiadówek własnoręcznie wykonanych kartek (dochód przeznaczony na zakup świątecznych paczek dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu).
· 8 XII – przygotowanie w szkole uroczystego spotkania ze św. Mikołajem (dla wolontariuszy).
· 10 XII – włączenie się w przygotowanie występu artystycznego w szkole z okazji DNIA TOLERANCJI I INTEGRACJI.
· 15 - 22 XII - przeprowadzenie razem z samorządem ZSO nr 1 szkolnej akcji pt.”Świąteczna paczka,”(zbiórka żywności i odzieży – przygotowanie paczek i przekazanie(12 I) do Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Katolickim Ośrodku Kultury dla dzieci potrzebujących pomocy).
· 17 XII (w piątkowe popołudnie) - wizyta ze św. Mikołajem w Domu Dziecka w Skopaniu, przekazanie prezentów, wspólne kolędowanie, składanie świątecznych życzeń.
· 21 XII – przygotowanie i przedstawienie w Kościele „Jasełek Misyjnych” pt. „Niech kolęduje z nami cały świat…” – dla całej szkoły.
· 27 -28.XII (poniedziałek, wtorek – dni wolne od nauki) – przedstawiciele wolontariatu biorą czynny udział jako opiekunowie młodszych dzieci ze szk. podst. w akcji „Kolędników Misyjnych” w parafii.
· 5 I – spotkanie opłatkowe w szkole z wolontariuszami, wspólne kolędowanie.
· 6 I - udział w uroczystym podsumowaniu akcji „Kolędników Misyjnych” w kościele w Mielcu oraz wyjazd delegacji (w sobotę 8 I ) do Tarnowa na diecezjalne podsumowanie akcji kolędników w Kościele p.w. bł. Karoliny, spotkanie z księdzem biskupem Wiktorem Skorcem, misjonarzami oraz blisko 2 tys. kolędników z całej diecezji tarnowskiej.
· 11 I – przygotowanie w szkole Gimnazjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek (dekoracje, scenografia).

WYCIECZKI:
· 9 X (sobota) -wycieczka - pielgrzymka śladami świętych patronów – bł. Karoliny Kózki (patronki młodzieży) i św. Stanisława – biskupa i męczennika – do Zabawy, Wał - Rudy i Szczepanowa(doskonała lekcja religii, historii, geografii, kultury i sztuki).

KONKURSY
· 9 X – udział w XX rejonowym Podkarpackim Konkursie Religijnym Mielcu – laureat; Jakub Śliwiński (V LO).
· 20 X – udział wolontariuszy i łączników wolontariatu w szkolnym konkursie pt. „Jan Paweł II w oczach młodzieży” (kategoria literacka – laureat: Klaudia Kotwica: kategoria plastyczna - laureaci: Grzegorz Duszkiewicz, Iza Łukaszek, Tomasz Szeglowski, Iza Maroń, Karolina Misina, wyróżnienie: Monika Bednarz)
· 10 XII – wyróżnienie w XX Podkarpackim konkursie Religijnym w Sędziszowie Małopolskim – (Jakub Śliwiński).
· Udział w Szkolnym Gimnazjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Hej, kolęda, kolęda…” (wyróżnienie dla wolontariuszy z kl. I a za zespołowy występ i najładniejsze przebranie kolędnicze).
· 28 I - udział w plastycznym diecezjalny konkursie pt. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…” – patronce młodzieży (Tarnów – Zabawa; podsumowanie nastąpi 29 III ).
opiekun Wolontariatu: Jolanta Witek
Mielec, 28.01.2011 r.
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU ZSO NR 1 W MIELCU

II PÓŁROCZE,
ROK SZKOLNY 20110/11

· Prowadzenie strony internetowej Wolontariatu, systematyczne dokumentowanie działań Wolontariatu na tej stronie, na stronie szkoły (niektóre wydarzenia) oraz z na łamach pisma parafialnego „Spod znaku Ducha Świętego”.

· Wykonywanie wraz z wolontariuszami dekoracji okolicznościowych w sali nr 8 (katechetycznej) oraz na szkolnym korytarzu (np. Walentynki, Wielki Post – czasem poprawy życia, radość Wielkanocy, Bierzmowanie Sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, Bł. Jan Paweł II nasz Wielki Rodak , Z Panem bogiem na wakacje)
· Zorganizowanie Kiermaszu Kartek Walentynkowych, z których dochód przeznaczono na pomoc dla adoptowanego kolegi z Afryki w ramach projektu „Adopcja na odległość” oraz jednemu choremu uczniowi z V LO
· 16 - 29 III - przygotowywanie kartek świątecznych (wielkanocnych) oraz pisanek na Świąteczny Kiermasz Wielkanocny.

 • · Przeprowadzenie Kiermaszu Świątecznego 28-30 III (podczas wywiadówek)oraz 6-7 IV w szkole (dochód ze sprzedaży kartek świątecznych, pisanek i kartek walentynkowych w kwocie 700 zł. przeznaczono na pomoc adoptowanemu koledze z Afryki).

  · 23 III - prezentacja programu artystycznego pt. „Pięknie być Człowiekiem” w oparciu o teksty literackie - w Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej dla dzieci w Katolickim Ośrodku Kultury w Mielcu.

  · Okres Wielkiego Postu- przygotowanie z wolontariuszami rozważań Drogi Krzyżowej dla młodzieży – dla kandydatów do bierzmowania oraz włączenie się czynne w nabożeństwa Męki Pańskiej w Kościele.

  · Marzec – kwiecień - intensywna praca nad przygotowaniem projektu na temat wolontariatu na konkurs do Warszawy, organizowany przez Sejm RP, MEN i CEO pt. „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej.”

  · 19 IV - przedstawienie w bibliotece szkolnej dla reprezentacji uczniów, samorządu szkolnego i nauczycieli montażu poetyckiego(oraz z okazji Wielkanocy) w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II pt. „Co jest w życiu najważniejsze?”

  · 19 IV – 20 V wykonanie i ekspozycja wystawy prac plastycznych w bibliotece szkolnej pt. „Jan Paweł II – największy misjonarz świata” ( w ramach Projektu misyjnego, realizowanego w szkole)

  · 18 V – przeprowadzenie Szkolnej Debaty Panelowej, dotyczącej działań wolontariatu i pomysłów na działalność wolontariacką, cech dobrego wolontariusza itp. Opracowanie wyników ankiet pisemnych oraz ustnych wypowiedzi – materiał niezbędny do prac w komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie w dniach 31 V-1 VI.

  · 23 V (niedziela) – przeprowadzenie akcji „POLA NADZIEI” – akcji pomocy dla Domowego Hospicjum w Mielcu, blisko 60 wolontariuszy z Gimnazjum prowadziło kwestę pod Kościołem od godz.7.30-20.00.

  · 2-3 VI – przeprowadzenie szkolnej kwesty na leczenie dla maturzysty Patryka


  KONKURSY:

  23 III - udział w Miejskim konkursie ekologicznym (kategoria plastyczna) pt. „Mnie ta ziemia od innych droższa”, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę w Rzeszowie - filia w Mielcu – laureaci:

  1. Grzegorz Duszkiewicz (kl. I a Gim. nr 3)

  2. Justyna Torba (kl. I a Gim. nr 3)

  20 IV - podsumowanie wyników Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Sejm RP. MEN i CEO w Warszawie na projekt: „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”

  - I miejsce (razem z gimnazjum w Jaśle )w województwie podkarpackim


  · W nagrodę dla wolontariuszek reprezentujących nasz wolontariat: Pauliny Mączyńskiej (III d) i Wiktorii Wiśniewskiej (I a) udział w obradach Sejmu:· 7 - 8 maja – udział wolontariuszek w obradach komisji plenarnej XVII Sejmu Dzieci i Młodzieży i praca nad projektem uchwały o wolontariacie oraz 31 V - 1 VI udział w XVII Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie i zatwierdzenie uchwały o wolontariacie.

  WYCIECZKA·
 • 7 VI – wycieczka w ramach Wolontariatu i realizacji Projektu misyjnego
  oraz z racji jubileuszu 225 - lecia Diecezji Tarnowskiej do Tarnowa (zwiedzenie Katedry, najstarszego w Polsce Muzeum Diecezjalnego, rynku, ławeczek poetów) oraz Tuchowa (Klasztor, Muzeum Misyjne i Etnograficzne).
 • Opiekun Wolontariatu:
  Jolanta WitekMielec,
  18.06.2011 r.
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

  Strona 3 z 3
  © 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu