Współpraca z parafią

Nasza szkoła znajduje się na terenie parafii Ducha Świętego, dlatego chętnie angażujemy się we wszelkie możliwe działania. Wolontariusze są gotowi sprostać licznym wyzwaniom.
Oprócz współpracy z Caritas i Klubem Seniora próbujemy także sił w dziennikarstwie: piszemy artykuły „Z życia młodych” do parafialnego pisma „Spod znaku Ducha Świętego”. Niektórzy z nas opublikowali już własne wiersze!
Z dumą i zapałem pomagaliśmy także przy składaniu gazetki, przywiezionej prosto z drukarni.

Chętnie przygotowywaliśmy w kościele wyznaczone Czuwania Fatimskie, Apele Papieskie (po śmierci Jana Pawła II, w rocznicę odejścia, czy rocznicę wyboru na stolicę Piotrową), liturgię na Mszach Świętych młodzieżowych czy w ramach rekolekcji szkolnych i parafialnych.

Katolicki Ośrodek Kultury
był miejscem radosnych spotkań z innymi grupami parafialnymi. Współpracujemy z Apostolatem Maryjnym a sala tej grupy jest naszą szczególnie ulubioną. Stąd wyruszaliśmy do różnych Akcji parafialnych, a siłę, radość i entuzjazm czerpaliśmy od Maryi. Wiemy także, że Apostołowie Maryjni zawsze na spotkaniach modlą się za nas na różańcu. Przedstawiciele Wolontariatu pielgrzymowali z Apostolatem podczas wakacji i wtedy doświadczaliśmy tego, jak ważna i cenna jest więź międzypokoleniowa. W sali Apostolatu Maryjnego spotykaliśmy się nieraz, aby porozmawiać o autorytetach, wartościach, dylematach młodego człowieka czy też nacieszyć się sukcesami. Tu trwały próby przed różnymi występami artystycznymi, kiedy szliśmy do seniorów czy podopiecznych Caritasu aby wyśpiewać i wyrecytować Bożą radość.

W Kościele kilkakrotnie przygotowywaliśmy wystawy prac plastycznych o tematyce religijnej, autorstwa młodych ludzi. Pełniliśmy dyżury przy wystawach a dochód zebrany podczas ich trwania przeznaczaliśmy zawsze na pomoc misjom. Uczestnicząc aktywnie w życiu parafii czujemy, że jest to nasza parafialna rodzina, w której uczymy się wielkiej wzajemnej troski i odpowiedzialności za siebie na drodze do Boga.II 2012 r. Z wizytą u dzieci w Świetlicy Parafialnej
Współpraca z parafią
wtorek, 28 lutego 2012 17:07

17 II 2012 r. - w godzinach popołudniowych udaliśmy się z walentynkową wizytą do dzieci do Świetlicy profilaktyczno – wychowawczej (w KOK-u) na naszym osiedlu. Poprowadziliśmy śpiew piosenek i wspólne zabawy dla najmłodszych. Kolejnym, ważnym punktem spotkania było czytanie bajek i rozdanie słodyczy oraz karteczek walentynkowych. Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez panią kierowniczkę Świetlicy i pokaz tańców w wykonaniu najmłodszych. Dzieci poprosiły także wolontariuszki o dokonanie pamiątkowych wpisów na walentynkowych kartkach i zaprosiły na kolejne spotkanie. Obiecały przygotować wystawę ilustracji do przeczytanej przez nas bajki.

 
III 2011 r. Z wizytą u dzieci w Parafialnej Świetlicy ("Pięknie być człowiekiem")
Współpraca z parafią
poniedziałek, 28 marca 2011 17:12

23 III 2011 - odwiedziliśmy dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej w Katolickim Domu Kultury na naszym Osiedlu Lotników. W ramach projektu popularyzującego znajomość literatury zaprezentowaliśmy sztukę teatralną pt. ”Pięknie być człowiekiem”, promującą autentyczne wartości miłości, przyjaźni, prawdy, dobra i piękna.

Aktorzy - wolontariusze wcielili się w rolę Małego Księcia (Grzegorz Duszkiewicz), współczesnej młodzieży (Anna Kwaśniewska, Kamil Ciemięga, Monika Bednarz, Dominika Dzik, Dominika Maberda), dzieci, miss, biznesmenów, uczniów, ludzi pracy, sukcesu itp.(Paulina Mączyńska, Wiktoria Wiśniewska, Paulina Nowicka, Iza Maroń, Karolina Kmiotek, Dawid Dudek, Dominik Gera, Wojtek Paszyński). Warto dodać, że wcześniej przedstawienie z zainteresowaniem obejrzeli w szkole uczniowie klas pierwszych integracyjnych.

Po zakończeniu przedstawienia Paulina Mączyńska wraz z wolontariuszkami poprowadziła warsztaty muzyczne dla najmłodszych oraz zabawy ruchowe. Wiktoria Wiśniewska z koleżankami rozdała słodycze wcześniej przygotowane przez wolontariuszy na tę okazję. Spotkanie z dziećmi oraz panią kierowniczką Bogumiłą Uzar odbyło się w miłej, serdecznej atmosferze i zachęciło do kontynuowania współpracy.

 
XII 2009 r.- wolontariuszki pomagały w KOK - u św. Mikołajowi
Współpraca z parafią
poniedziałek, 28 grudnia 2009 22:47

5 grudnia obchodzony jest jako Dzień Wolontariusza. Dlatego już wcześniej postanowiliśmy uczcić to Święto dobrymi czynami. Wolontariuszki w charakterze wysłanników z nieba czyli Aniołów pomagały św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów wszystkim zaproszonym na spotkanie ze Świętym w Katolickim Ośrodku Kultury. A spotkanie przygotował Parafialny Oddział Caritas i Akcja Katolicka. Było dużo pracy i dużo radości!

 
17 I 2009 r.-Spotkanie Opłatkowe
Współpraca z parafią
niedziela, 18 stycznia 2009 00:12

17 stycznia 2009 (w sobotę) Oddział Caritas zorganizował w Katolickim Ośrodku Kultury - tradycyjnie - jak co roku - spotkanie Opłatkowe dla ludzi starszych, chorych i samotnych z terenu Osiedla Borek. Po Mszy Świętej w kościele, wspólnej modlitwie i życzeniach, które złożył ksiądz proboszcz zebranym Seniorom, wolontariusze zaprezentowali montaż poetycki "Miłość przychodzi na ziemię". Program artystyczny swoim wystąpieniem ubogaciły także dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Złotnik. Było to radosne, świąteczne spotkanie integrujące dzieci, młodzież i dorosłych. Uczniów przygotowała p. katechetka Jolanta Witek. Następnie wszyscy razem - zarówno młodzi jak i Seniorzy kolędowali przy choince i pięknie nakrytych stołach. Poczęstunek, dekoracje i całość spotkania przygotowały panie z Caritas wraz z przewodnicząca inż. Teresą Skrzyniarz.

 
VI 2007 r. - Spotkanie autorskie z ks. J.Janeczkiem
Współpraca z parafią
środa, 20 czerwca 2007 16:53

Dnia 18 VI 2007 w Katolickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z ks. Jerzym Janeczkiem (promocja tomiku poezji pt. "We wszystkim") na którym wolontariusze recytowali wiersze ks. Jerzego oraz zapewnili oprawę muzyczną wieczoru poetyckiego.

 

 


Więcej…
 
X 2011 r. - 67 Tydzień Miłosierdzia
Współpraca z parafią
wtorek, 30 listopada 1999 01:00

8 października 2011 (w sobotę) z okazji 67 Tygodnia Miłosierdzia w Katolickim Ośrodku Kultury prezentujemy ludziom starszym i chorym montaż słowno – muzyczny pt. „To, co niezniszczalne trwa…”, dedykowany bł. Janowi Pawłowi II – tuż przed obchodami XI Dnia Papieskiego.
Organizatorem spotkania był Oddział Caritas wraz z przewodniczącą - panią Teresą Skrzyniarz, a gościem honorowym ks. proboszcz Waldemar Ciosek. We wspaniałej, rodzinnej atmosferze, przy herbatce i słodyczach świetnie czujemy się w takiej wspólnocie. Zawsze z nami jest obecna nasza opiekunka - pani Jola Witek.

Ludzi starsi wyrażają radość z występu i naszej obecności. A my jesteśmy Im wdzięczni za zaproszenie i piękne świadectwo życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu