Akcje charytatywne

Działalność charytatywna jest nieodłączną częścią Wolontariatu. W miarę możliwości chcemy też materialnie wspierać  potrzebujących. Dlatego nie brakuje nam pomysłów, aby korzystając z własnych talentów i zdolności wykonywać kartki, stroiki i ozdoby świąteczne, piec ciasta czy też prowadzić różne kwesty. Uzyskane dochody ze sprzedaży stroików, ciast i kartek świątecznych przeznaczamy na zakup darów dla Domu Dziecka, pomoc misjom w ramach duchowej adopcji na odległość, czy zakup słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej na naszym Osiedlu w Katolickim Ośrodku Kultury. Są też pojedyncze akcje np.jeśli wpłynie do szkoły prośba, aby pomóc w leczeniu konkretnego dziecka z terenu mieleckiego czy ucznia naszej szkoły, zbiórki zakrętek plastikowych, z których dochód przeznaczany jest na określony cel (np. zakup fotelika samochodowego - jak to miało miejsce w 2012 r. - dla chorej małej Elizy- córeczki absolwentki naszej szkoły).

 Zakręcamy dla Majki
Akcje charytatywne
poniedziałek, 26 marca 2018 22:19

 

We wtorkowe popołudnie 20 marca  nasi wolontariusze spotkali  się ze szczególnymi gośćmi: małą Mają Działo i jej mamą. W czasie świątecznego spotkania mama opowiedziała nam o rehabilitacji córeczki, która przebyła już 10 operacji na nóżki. I jest szansa, że kiedyś dziewczynka będzie mogła chodzić samodzielnie! Potrzebna  jest intensywna rehabilitacja i konieczne środki. Dlatego od kilku lat zbieramy zakrętki dla naszej uroczej ”Maleńkiej  księżniczki,” która systematycznie nas odwiedza.

Więcej…
 
Mikołajkowe i „zakręcone” spotkanie z Mają i jej rodziną
Akcje charytatywne
wtorek, 27 grudnia 2016 11:29

16 grudnia 2016 r. w piątkowe popołudnie na spotkanie Wolontariatu przybyli wyjątkowi Goście: 6 letnia Maja Działo z Mamą i ze starszą siostrzyczką Oliwią. Aby spełnić marzenia Majki czekało na nią aż czterech Mikołajów i cała grupa wolontariuszy z Gim.nr3, V  LO i NGMS. W rolę Mikołajów wcielili się: Patryk Ryba, Eryk Bogdan, Kuba Bieniek z Gim. nr 3 i Bartek Sztuka z NGMS. Po krótkiej części artystycznej o tematyce świątecznej dziewczynki i mama otrzymały od Mikołajów prezenty. A następnie był czas na wspólne zdjęcia i wycieczkę po odświętnie udekorowanych szkolnych korytarzach. Potem wolontariusze zapakowali kilkanaście worków zakrętek dla Majki. Przypominamy, że zbieramy nadal zakrętki na kosztowne leczenie dziewczynki, która aktualnie jest po dziesiątej operacji  i w trakcie rehabilitacji.

 
Pomagamy Krystianowi Pydychowi
Akcje charytatywne
niedziela, 19 czerwca 2016 20:24

W dniach: 11 - 15 kwietnia br razem z wolontariuszami z Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego przeprowadziliśmy akcję pomocy dla sportowca Krystiana Pydycha, który uległ wypadkowi i wymaga obecnie kosztownej rehabilitacji. W wyniku zbiórki przeprowadzonej w szkole wśród uczniów, rodziców, nauczycieli a także w czasie wywiadówek i kiermaszu ciast zebrano kwotę 4.630 zł "Dar serca" przekazano Mamie Krystiana z przeznaczeniem na leczenie syna. W czasie szkolnego kiermaszu ciast, w który zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele prawdziwym arcydziełem cukierniczym okazał się tort w kształcie piłki, upieczony przez jedną z nauczycielek. Tort został wylicytowany przez grono pedagogiczne.Organizatorami akcji był szkolny wolontariat z NGMS i NLMS pod kierunkiem pani Jolanty Witek we współpracy z nauczycielami: panią Agnieszką Gardulską, Joanną Pęcak, Joanną Gładyszewską i panem Karolem Zarzycznym. Szczególne wyróżnienie dla kl. III s2 NGMS, która była promotorem akcji i w całości zaangażowała się w pomoc dla Krystiana. Wszystkim za wszystko gorąco i serdecznie dziękujemy!

 

Więcej…
 
Nakręć się na pomaganie!
Akcje charytatywne
wtorek, 06 października 2015 00:18

Nadal trwa Nakręcona akcja!

Zbieramy plastikowe nakrętki dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie oraz chorej Mai z Mielca. Ze wzruszeniem przeczytaliśmy podziękowania, które nadeszły z Hospicjum z Rzeszowa oraz od Rodziców małej Mai. Sprawiaj innym radość, a zobaczysz, że radość cieszy! I to jet szczera prawda. Dając dobro, otrzymujesz wiele więcej w zamian....

 
Akcja "Daj się wkręcić" czyli nakręki dla 4 letniej Mai z Mielca
Akcje charytatywne
niedziela, 28 czerwca 2015 13:29

25 i 26 czerwca 2015 r. z radością przekazaliśmy kolejne worki pełne plastikowych nakrętek na leczenie chorej 4 letniej Mai Działo z Mielca. Dziewczynka czeka na dziewiątą operację. Jesienią 2014 r. także zbieraliśmy korki dla Mai. W imieniu Mai nakrętki odebrała Mama i starsza 7- letnia siostrzyczka Oliwia. Na ręce Oliwii przekazaliśmy tez symbolicznie maskotki - takie "dary serca" od nas. Dziękujemy Wszystkim za nakrętki i przypominamy, że akcja zbiórki nakrętek nadal trwa!


Więcej…
 
"Nakręcona akcja" na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie
Akcje charytatywne
sobota, 27 czerwca 2015 23:32

17 czerwca 2015 roku przekazaliśmy na ręce pracowników Hospicjum kolejny „transport” zbieranych przez całe drugie półrocze nakrętek.  W akcję tradycyjnie zaangażowali się uczniowie z ZSO nr 1 oraz Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wolontariusze systematycznie porządkowali i sortowali nakrętki. Dochód ze sprzedaży pomoże w rehabilitacji chorych dzieci.

 

Więcej…
 
Świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
Akcje charytatywne
niedziela, 05 kwietnia 2015 05:48

W dniach: 20 i 21 marca 2015 r. (piątek - od godz.15.00 - 18.00 oraz sobota - od godz. 9.00 - 12.00) kilkudziesięciu wolontariuszy w koszulkach oznaczonych logo Wolontariatu pełniło dyżury  w sklepach: FRAC, Małe Tesco, Delikatesy Centrum na Borku oraz Delikatesy obok Starostwa, prowadząc zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Akcję organizowały: Rada parafialna, Akcja Katolicka oraz Parafialny Oddział Caritas. Młodzi po raz kolejny świetnie wywiązali się z powierzonych obowiązków. Również w ubiegłych latach pełnili takie dyżury.

 
Nadal trwa wielka akcja "Nakręć się na pomaganie!"
Akcje charytatywne
poniedziałek, 29 września 2014 22:20

Zbieramy plastikowe nakrętki na leczenie 3 letniej Mai z Mielca oraz na rehabilitację dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie!

W piątek 19 września 2014 r. przekazaliśmy 18 worków (120 litrowych), wypełnionych plastikowymi nakrętkami rodzinie 3 letniej Mai Działo z Mielca. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony zostanie na rehabilitację dziewczynki, która przebyła już 8 operacji. Babcia i dziadziu, którzy przyjechali po odbiór nakrętek wyrazili wszystkim podziękowanie za pomoc. Również podziękowania i pozdrowienia przekazała drogą telefoniczną mama Mai, która aktualnie przebywa z chorą córeczką w szpitalu w Łodzi.

Wolontariusze - gimnazjaliści z kl. I b, II b, III a, III d oraz z kl. I A, III A V LO pomogli w pakowaniu. Wolontariusze z kl. III a mieli okazję osobiście poznać babcię chorej Mai i usłyszeć informację na temat dziewczynki. Cieszymy się, że możemy pomóc. Informujemy, że akcja „Nakręć się na pomaganie!” prowadzona przez Szkolny Wolontariat trwa do końca roku szkolnego 2014/15. Nakrętki można składać do specjalnych pojemników znajdujących się na parterze obok sekretariatu oraz na I piętrze przy wejściu do jadalni. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie!

 
Wielki Kiermasz dla Bartka
Akcje charytatywne
środa, 09 kwietnia 2014 22:28

27 marca 2014 roku – wolontariusze zorganizowali w szkole Wielki Kiermasz kartek świątecznych i pisanek, własnoręcznie wykonanych przez młodzież. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie naszego chorego kolegi Bartka. Wolontariusze odwiedzili też wszystkie zespoły klasowe, które zakupiły symboliczną kartkę jako wyraz pamięci i troski o chorego kolegę Do akcji włączyła się ogromna grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 3, V LO i Niepublicznego Liceum Mistrzostwa Sportowego (kl. I S). Wszystkim za wrażliwość, zrozumienie i wsparcie gorąco dziękujemy!

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
© 2018 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu