Akcje charytatywne

Działalność charytatywna jest nieodłączną częścią Wolontariatu. W miarę możliwości chcemy też materialnie wspierać  potrzebujących. Dlatego nie brakuje nam pomysłów, aby korzystając z własnych talentów i zdolności wykonywać kartki, stroiki i ozdoby świąteczne, piec ciasta czy też prowadzić różne kwesty. Uzyskane dochody ze sprzedaży stroików, ciast i kartek świątecznych przeznaczamy na zakup darów dla Domu Dziecka, pomoc misjom w ramach duchowej adopcji na odległość, czy zakup słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej na naszym Osiedlu w Katolickim Ośrodku Kultury. Są też pojedyncze akcje np.jeśli wpłynie do szkoły prośba, aby pomóc w leczeniu konkretnego dziecka z terenu mieleckiego czy ucznia naszej szkoły, zbiórki zakrętek plastikowych, z których dochód przeznaczany jest na określony cel (np. zakup fotelika samochodowego - jak to miało miejsce w 2012 r. - dla chorej małej Elizy- córeczki absolwentki naszej szkoły).

 Wiosenna pomoc dla chorej Kasi - 2012
Akcje charytatywne
środa, 04 kwietnia 2012 19:08

29, 30 marca oraz 2 i 3 kwietnia – czyli przez cztery dni wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy oraz kiermasz kartek i stroików świątecznych w naszej szkole. A wszystko po to, aby pomóc chorej na raka szesnastoletniej Katarzynie Tabor z Przecławia. Zebrano 956 zł, które przekazano w całości chorej koleżance.

 

Więcej…
 
II 2012 r. Walentynkowy Kiermasz
Akcje charytatywne
wtorek, 28 lutego 2012 19:10

14 II 2012 r. zorganizowaliśmy Kiermasz Walentynkowy. Dyżurni wolontariusze na każdej przerwie rozprowadzali okolicznościowe kartki i kwiatki, własnoręcznie wykonane przez młodzież. Uruchomiliśmy także pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym powodzeniem. Po długiej przerwie walentynkowi listonosze dostarczali adresatom korespondencję. Dzień upłynął w radosnym nastroju, zaś dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na zakup słodyczy dla dzieci ze Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej na naszym Osiedlu.

 
III 2011 r. - Kiermsz kartek
Akcje charytatywne
poniedziałek, 28 marca 2011 16:49

16 – 29 III 2011 - przygotowujemy własnoręcznie kartki świąteczne na kiermasz szkolny, który odbędzie się przed lekcjami i na przerwach. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy tradycyjnie na cele charytatywne (dla naszego adoptowanego kolegi z Afryki oraz dzieci potrzebujących pomocy). Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwają wolontariuszki z grupy gimnazjalnej i licealnej.

 
XII 2009 - Pomoc Kościołom Wschodu
Akcje charytatywne
poniedziałek, 07 grudnia 2009 16:44

6 grudnia 2009 (w niedzielę) wolontariuszki pomagały paniom z Caritas przy zbiórce ofiar na pomoc Kościołom Wschodu (dla ubogich rodzin, parafii, szkół, ochronek). Rozprowadzane też były świece Caritas na pomoc najbardziej potrzebującym w Polsce.

 
XI 2009 - Akcja "Kartka Świąteczna"
Akcje charytatywne
poniedziałek, 02 listopada 2009 23:38

W listopadzie i grudniu trwała Wielka Akcja „Kartka Świąteczna”. Uczniowie z ZSO nr 1 własnoręcznie wykonywali kartki świąteczne, które później wolontariusze rozprowadzali w szkole podczas wywiadówek 25 - 26 XI i pod kościołem w godzinach przedpołudniowych w niedzielę 29 XI. Również nauczyciele i poszczególne klasy zaopatrywały się w kartki na znak łączności z inicjatywą świątecznej pomocy. Fundusze z „Kiermaszu kartek świątecznych” przeznaczono na zakup paczek mikołajkowych dla podopiecznych z Domu Dziecka w Skopaniu i na pomoc choremu koledze Pawłowi.

 
Mikołajkowe spotkania w szkole, w domach i na ulicach... - 2006
Akcje charytatywne
sobota, 15 grudnia 2007 00:35

Z okazji św. Mikołaja postanowiliśmy sprawiać innym radość, tak jak niegdyś czynił to św. biskup z Miry. Aby kontynuować tę piękną i miłą tradycję św. Mikołaj w towarzystwie nieodłącznych aniołków spotkał się z wolontariuszami, a także odwiedziliśmy naszych uczniów, objętych nauczaniem indywidualnym w ich rodzinnych domach. Było wiele radości, zwłaszcza kiedy wędrując ulicami naszego osiedla spotykaliśmy najmłodszych. Wszyscy z radością witali wysłanników niebios a na twarzach gościł serdeczny uśmiech. Dalsze odległości św. Mikołaj pokonywał... białym maluchem... Najważniejsze, aby na czas dotrzeć do celu.

 

Więcej…
 
Pomoc dla Pawła
Akcje charytatywne
sobota, 30 kwietnia 2005 21:50

W odpowiedzi na list chorego Pawła Szkutnickiego (absolwenta naszej szkoły) organizujemy akcje charytatywne aby pomóc w kosztownej rehabilitacji kolegi. Zorganizowaliśmy pod opieką pani Ewy Podgórskiej kiermasz ciast oraz kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek wielkanocnych na terenie szkoły. Przygotowaliśmy też koncert charytatywny "Promyk nadziei". W akcje włączyła się oprócz wolontariuszy cała szkolna społeczność. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu