Akcje charytatywne

Działalność charytatywna jest nieodłączną częścią Wolontariatu. W miarę możliwości chcemy też materialnie wspierać  potrzebujących. Dlatego nie brakuje nam pomysłów, aby korzystając z własnych talentów i zdolności wykonywać kartki, stroiki i ozdoby świąteczne, piec ciasta czy też prowadzić różne kwesty. Uzyskane dochody ze sprzedaży stroików, ciast i kartek świątecznych przeznaczamy na zakup darów dla Domu Dziecka, pomoc misjom w ramach duchowej adopcji na odległość, czy zakup słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej na naszym Osiedlu w Katolickim Ośrodku Kultury. Są też pojedyncze akcje np.jeśli wpłynie do szkoły prośba, aby pomóc w leczeniu konkretnego dziecka z terenu mieleckiego czy ucznia naszej szkoły, zbiórki zakrętek plastikowych, z których dochód przeznaczany jest na określony cel (np. zakup fotelika samochodowego - jak to miało miejsce w 2012 r. - dla chorej małej Elizy- córeczki absolwentki naszej szkoły).

 Nakręć się na pomaganie! - Nadal trwa wielka zbiórka plastikowych zakrętek!
Akcje charytatywne
środa, 09 kwietnia 2014 22:16


20 marca 2014 r. – panie pielęgniarki z Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci, mieszczącego się w Rzeszowie przyjeżdżają po zakrętki. Oddajemy 26 dużych 120 litrowych worków wypełnionych po brzegi zakrętkami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rehabilitację chorych dzieci z Hospicjum. Cieszymy się, że możemy pomóc. Przy okazji gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom zakrętek. Informujemy, że akcja „Nakręć się na pomaganie!” trwa do końca roku szkolnego.

Więcej…
 
Kiermasz kartek i ozdób świątecznych w naszej szkole
Akcje charytatywne
niedziela, 22 grudnia 2013 23:39


18 i 19 grudnia 2013 r. zorganizowaliśmy w szkole Kiermasz kartek i ozdób świątecznych. Własnoręcznie robione kartki, bombki choinkowe, choinki i inne ozdoby wykonało wielu uczniów oraz wolontariuszy. A wśród nich najbardziej zaangażowały się: Magda Bogdan(V LO),gimnazjalistki: Patrycja Gera, Eliza Piękoś, Julia Kapusta, Iza Duszkiewicz. Kiermasz poprowadziły wolontariuszki - gimnazjalistki: Laura Łącz, Magda Pulak, Diana Zużel i Kamila Osmola z kl. II d. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na zakup świątecznych paczek dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, do których planujemy pojechać w styczniu.


 

Więcej…
 
"Mikołajkowa paczka" dla dzieci z podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie
Akcje charytatywne
sobota, 07 grudnia 2013 23:34

W dniach: 18 - 30 XI 2013 r. w naszej szkole wolontariusze zorganizowali wielką akcję charytatywną ”Mikołajkowa paczka” dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. W akcję zaangażowali się niemal wszyscy: dyrekcja ZSO nr 1 , grono pedagogiczne, pracownicy administracji oraz uczniowie z ZSO nr 1, Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie zebrali słodycze, środki czystości, książki, zabawki, żywność dla najmłodszych (zupki, kaszki, odżywki, soki itp.) Uczniowie z kl. II d Gim. nr 3 oraz kl. I B V LO zrezygnowali z klasowych „Mikołajków” i wszystkie zebrane środki w całości przeznaczyli na zakup rzeczy dla chorych dzieci. W akcję włączyły się też całe zespoły klasowe uczniów: kl. II A V LO, kl. III c, III e Gim. nr 3, a także niektórzy uczniowie z kl. I a, kl. I b, I c, I d, I e, II a, II b, III a Gim. nr 3, kl. II B, II C, III A, III C V LO oraz kl. I s 2, kl. III s NGMS, I S NLMS. Najbardziej zaangażowane zespoły klasowe otrzymają pamiątkowe dyplomy i zaszczytny tytuł: „Przyjaciela Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci".

Więcej…
 
Kiermasz kartek, aniołków i ozdób świątecznych na rzecz dzieci z Domu Dziecka
Akcje charytatywne
czwartek, 21 listopada 2013 23:24

 

18 i 19 listopada 2013 r. w czasie wywiadówek w godzinach popołudniowych wolontariusze zorganizowali kiermasz. Kartki i ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczniów wzbudziły zainteresowanie i uznanie rodziców, którzy chętnie wspierali zaszczytne dzieło. Usłyszeliśmy wiele ciepłych, serdecznych słów, które utwierdziły nas w przekonaniu, że warto poświęcić czas i talenty dla innych. Także nauczyciele nabywali nasze „małe, wielkie dzieła.” Należy podkreślić, że na kiermasz świąteczny piękne, misternie robione ozdoby przekazał absolwent naszego Gimnazjum i łącznik Wolontariatu: Szymon Misiaszek. Szafirowe aniołki były dziełem innych absolwentów i wolontariuszy: Krzysztofa i Pauliny Mączyńskich. Kiermasz poprowadziły: Laura Łącz, Kamila Osmola, Magda Pulak, Diana Zużel i Anita Cyran z kl. II d Gim. nr 3. Wolontariuszki zebrały kwotę 310 zł., która zostanie przeznaczona w całości na zakup świątecznych paczek dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.

Więcej…
 
Zbiórka zeszytów i przyborów
Akcje charytatywne
środa, 23 października 2013 07:17

Od 26 września rozpoczęliśmy w szkole zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i zaangażowanie, a zwłaszcza kl. III A z V LO oraz koordynatorowi akcji w V LO -  Sebastianowi Peretowi. Dziękujemy wszystkim uczniom z Gimnazjum nr 3, V LO oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego za udział w akcji. Wolontariusze przygotowują paczki, które w najbliższym czasie zostaną przekazane dzieciom.

 

Więcej…
 
Porządkujemy zakrętki dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci
Akcje charytatywne
wtorek, 17 września 2013 21:53

6 i 11 września 2013 r. rozpoczęliśmy naszą pracę wolontariacką od porządkowania plastikowych zakrętek. Przygotowaliśmy 30 worków zakrętek  - owoc naszej zbiórki z ubiegłego roku szkolnego. Zakrętki przeznaczyliśmy na potrzeby dzieci z Podkarpackiego Hospicjum. Już część  oddaliśmy w czasie wakacji. Miło nam, że w ten sposób możemy chociaż odrobinkę pomóc naszym chorym rówieśnikom. Wszystkim w czasie pracy dopisywał dobry humor. Nowi wolontariusze mieli okazję sprawdzić się w praktyce. Spisali się doskonale! 12 września pani pielęgniarka z rzeszowskiego Hospicjum odebrała kilkanaście worków, a załadunek wykonali chłopcy z Wolontariatu. Zakrętki będziemy zbierać nadal!

 

Więcej…
 
Przygotowujemy zakrętki dla dzieci z Hospicjum
Akcje charytatywne
wtorek, 17 września 2013 21:36

6 i 11 września 2013 r. aktywnie przystąpiliśmy do pracy. Przygotowaliśmy 30 worków pełnych plastikowych zakrętek - owoc naszej zbiórki z ubiegłego roku szkolnego. Warto nadmienić, że podczas wakacji przekazaliśmy kilka worków dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci Również i obecnie przygotowaliśmy zakrętki na ten cel. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie czy zakup niezbędnego  sprzętu medycznego dla dzieci, zgodnie z potrzebami pacjentów Hospicjum. Niezmiernie nam miło, że możemy w ten sposób pomóc chorym rówieśnikom. Dobry humor dopisywał wszystkim, a nowi wolontariusze nie przerazili się pracą podczas pierwszego spotkania!

 
Zbiórka plastikowych zakrętek dla 10 miesięcznej Marysi z Krosna!
Akcje charytatywne
środa, 19 grudnia 2012 22:13

Od 4 grudnia 2012 r. rozpoczęliśmy w szkole akcję zbiórki plastikowych zakrętek na leczenie 10 miesięcznej Marysi z Krosna.

W ubiegłym roku szkolnym pomagaliśmy małej 4 letniej Elizie – córeczce absolwentki naszej szkoły. Zebrane zakrętki przekazaliśmy mamie Elizy, a dochód ze sprzedaży w ogromnej mierze wspomógł zakup samochodowego fotelika dla chorego dziecka. Mieliśmy satysfakcję, nie tylko dlatego, że pomogliśmy ale też wyrobiliśmy w sobie cenne nawyki: porządku, zbierania zakrętek, które pozornie niepotrzebne – mogą okazać się bardzo pożyteczne.

W tym roku chcemy pomagać Marysi! Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi i ciężkimi schorzeniami. Czeka ją szereg ciężkich operacji. Ma starszą siostrę i brata. Każda pomoc jest cenna! A więc pomóżmy Marysi chodzić! Zbierajmy zakrętki!


 
Kiermasz świąteczny
Akcje charytatywne
środa, 05 grudnia 2012 22:57

2 grudnia 2012 r. w  niedzielę wolontariusze przygotowali i poprowadzili na placu kościelnym  po dwóch nabożeństwach świąteczny kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i stroików, przeznaczając uzyskane środki na zakup mikołajkowych paczek dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Dorośli z uznaniem przyjęli fakt, że młodzież w ten sposób pomaga swoim rówieśnikom.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu