Wolontariusze przygotowali wystawę biblijną w Kościele
AKTUALNOŚCI
czwartek, 22 marca 2018 22:22

W czasie rekolekcji szkolnych dla dzieci oraz parafialnych (od  13 do 19 marca) wolontariusze przygotowali w Kościele wystawę prac plastycznych o tematyce religijnej. Celem wystawy pt. „Biblia w sztuce” było zainspirowanie  wszystkich do czytania Pisma Świętego, rozważania, medytacji, modlitwy i wielkopostnej refleksji. Prace, wykonane  przez uczniów naszej szkoły na religii i plastyce, przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Witek i pana Edwarda Kociańskiego przedstawiały ilustracje do poszczególnych wydarzeń zaczerpniętych ze Starego i Nowego Testamentu.

Więcej…
 
Dzień otwarty Szk. Podst. nr 8
AKTUALNOŚCI
wtorek, 13 marca 2018 19:55

Aktywnie zaangażowaliśmy się w promocję naszej szkoły i organizację Dnia Otwartego 28 lutego. Wolontariusze byli przewodnikami  czyli oprowadzali naszych małych i dużych Gości po szkole a także zapraszali do poszczególnych klasopracowni. Dodatkowo wolontariuszki pomagały w salach nauczania początkowego a także malowały dziecięce twarzyczki w świetlicy szkolnej. A w sali katechetycznej nr 8 czyli królestwie wolontariuszy prezentowaliśmy różne wydania Biblii, film o naszych działaniach wolontarystycznych oraz ekspozycję misyjną z oryginalnych eksponatów przywiezionych przez misjonarzy prosto z misji.

Więcej…
 
Promujemy piękno naszej ziemi
AKTUALNOŚCI
czwartek, 01 marca 2018 23:10

Wykonujemy różnorodne prace rysunkowe na miejski konkurs "Mnie ta ziemia od innych droższa." Piękno mieleckiej przyrody, architektura czy obiekty sakralne, zabytki i współczesność inspirują do tworzenia interesujących i oryginalnych prac o ziemi mieleckiej. Wybraliśmy najładniejsze i będą reprezentowały nasz Wolontariat i szkołę na konkursie.A finał będzie 19 IV br.

 
Zbiórka nakrętek
AKTUALNOŚCI
czwartek, 01 marca 2018 22:59

Wolontariusze przygotowali kolejny raz kilkanaście 60 litrowych worków z nakrętkami i przekazali dla kilkumiesięcznego Kubusia z naszego osiedla - na jego rehabilitację. Najwięcej uzbierała klasa I b i IV b ze Szk. Podst. nr 8.A wolontariusze niestrudzenie segregują, zbierają i przygotowują  do odbioru.  Zbieramy nakrętki  nadal i prosimy o przynoszenie do wyznaczonych zielonych pojemników, które znajdują się na I piętrze.

 
Wolontariat zorganizował po raz ósmy Szkolny Przegląd Kolęd
AKTUALNOŚCI
wtorek, 30 stycznia 2018 11:23

 

 

25 stycznia 2018r. w czwartek już od  rana  aż do długiej przerwy nasza szkoła a ściślej - sala gimnastyczna - rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. Początkowo chęć udziału w Przeglądzie zgłosiło 22 oddziały klasowe, ale w rezultacie – z uwagi na ogromną absencję uczniów, spowodowaną typowymi o tej porze roku grypami, anginami i infekcjami – na koncercie wystąpiło 17 zespołów. Najwytrwalsi i niepokonani okazali się najmłodsi czyli pierwszoklasiści (z kl. I a, b, c) ze Szk. Podst. nr 8 , którzy – mimo, że w mocno okrojonym składzie – nie zrezygnowali i wystąpili w przepięknych strojach kolędniczych, o które zadbali rodzice. Wykonanie tradycyjnych kolęd: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy i Przybieżeli do Betlejem pasterze połączyli z krótkimi  inscenizacjami, z zaangażowaniem prezentując pokłon pasterzy, orszak Trzech Mędrów i chóry anielskie.

Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w VIII Szkolnym Przeglądzie kolęd
AKTUALNOŚCI
czwartek, 11 stycznia 2018 12:47

25 stycznia br (czwartek) odbędzie się w naszej szkole  - tradycyjnie, jak co roku - VIII Szkolny Przegląd kolęd pt. "Cała szkoła śpiewa kolędy."Organizatorem jest Szkolny Wolontariat. Do udziału w Przeglądzie prosimy, aby zgłaszały się całe klasy (ze szk.Podst. nr 8, Gimnazjum nr 3 i V LO oraz NGMS i NLMS) do dnia 22 stycznia (poniedziałek) do organizatora: opiekunki Wolontariatu pani Jolanty Witek lub do księży katechetów: ks Tomasza Krawca, ks. Krzysztofa Olszaka lub do nauczyciela muzyki pana Macieja Kosztyły. Zapraszamy wszystkich do kontynuowania pięknej  tradycji kolędowania! Prosimy przy zgłaszaniu udziału klasy o podanie tytułu kolędy. Mile widziane pomysłowe przebrania  kolędnicze lub eleganckie stroje! W tym roku nie planujemy kategorii solistów. Czekamy na Was! Serdecznie zapraszamy! Dla wszystkich uczestników przewidziane są tradycyjnie słodkie upominki!

 
Uczestniczyliśmy w II Orszaku Trzech Króli
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:57

6 stycznia ulicami Mielca przeszedł II Orszak Trzech Króli. Trasa prowadziła spod Kościoła Ducha Świętego na bulwary koło Bazyliki św. Mateusza. W barwnym orszaku kolędując przeszli przedstawiciele władz miasta, kapłani, siostry zakonne i licznie zebrani mieszkańcy Mielca.

Więcej…
 
Kolędnicy Misyjni
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:53

W przerwie świątecznej liczna grupa wolontariuszy z naszej szkoły tradycyjnie - jak co roku -zaangażowała się w ogólnopolską akcję kolędników misyjnych. 27 i 28 XII 2017 r. w godzinach popołudniowych za zgodą rodziców starsi jako opiekunowie dzieci ze szkół podstawowych wędrowali po całym Osiedlu aby w barwnych strojach kolędniczych prezentować sceny o Bożym Narodzeniu i przypominać o potrzebujących dzieciach z Boliwii, Syrii, Libanu, Konga, Kamerunu i  Republiki środkowoafrykańskiej.

Więcej…
 
Jasełka Biblijne
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:50


22 grudnia 2017 r. wolontariusze i uczniowie z ZSO nr 1 oraz ze Szk. Podst. nr 8 zaprezentowali w szkole Jasełka Biblijne. W latach poprzednich wystawiano Jasełka rodzinne, misyjne, narodowe, tradycyjne, współczesne, z Małym Księciem, literackie. W tym roku młodzi artyści inspirowani Biblią ukazali scenę zwiastowania, spis ludności, Boże Narodzenie, hołd pasterzy, pokłon trzech Mędrców.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu