III Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”
Występy artystyczne
piątek, 18 stycznia 2013 21:15

17 stycznia 2013 r. w ZSO nr 1 odbył się III Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pt. „Cała szkoła śpiewa kolędy i pastorałki”. Na spotkaniu byli obecni: dyrektor Zbigniew Zieliński, wicedyrektor Jacek Wiśniewski, nauczyciele oraz uczniowie. W przeglądzie wystąpiło 20 wykonawców: 12 zespołów klasowych z Gimnazjum nr 3 i 5 zespołów  z  V LO a także 8 solistów. Młodzi, w przebraniach kolędniczych, zaprezentowali popularne oraz mniej znane kolędy i pastorałki, w języku polskim i w językach obcych (angielskim, niemieckim, ukraińskim).

Więcej…
 
Z noworocznymi życzeniami i kolędą u seniorów!
Caritas
sobota, 12 stycznia 2013 21:46

12 stycznia 2013 r. w sobotnie przedpołudnie wolontariusze z ZSO nr 1 odwiedzili seniorów w Katolickim Ośrodku Kultury. Tradycją stały się świąteczne spotkania z ludźmi starszymi. Młodzi z radością odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się punktualnie o godz.10, aby podzielić się młodzieńczym entuzjazmem i radością. Z całego serca wyśpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie skrzypiec i gitary. Zaprezentowali też wybrane sceny z Jasełek Narodowych, które spotkały się z ogromnym uznaniem zebranych. Na zakończenie wszyscy wszystkim złożyli noworoczne  życzenia. Pamiątkowe  zdjęcia, wpisy do kroniki i słodki poczęstunek dopełniły całości. Wolontariusze przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Jolanty Witek, zaś nad całokształtem spotkania z seniorami czuwały przewodnicząca oddziału Caritas pani Teresa Skrzyniarz razem z koleżankami z całej grupy.

 

Więcej…
 
21 grudnia 2012 r. przedstawiliśmy Szkolne Jasełka Narodowe!
Występy artystyczne
środa, 19 grudnia 2012 22:21


W poprzednich latach wystawialiśmy Jasełka Misyjne, literackie, z Małym Księciem, współczesne z polska rodziną, tradycyjne. W Roku wiary zaprezentowaliśmy Jasełka Narodowe. Od października trwały intensywne próby. Wśród aktorów byli uczniowie, którzy grali już od trzech lat oraz tacy, którzy debiutowali! Wszyscy – zarówno licealiści, jak i gimnazjaliści włożyli wiele pracy i młodzieńczego zapału, aby jak najlepiej odegrać swoje role – by wszyscy mogli głęboko przeżyć po raz kolejny Tajemnicę Przyjścia Zbawiciela na ziemię. A nad całością przygotowań, scenariuszem, grą aktorską, kostiumami i scenografią czuwała pani Jolanta Witek. Oprawę muzyczną przygotowała wraz  ze szkolnym zespołem wokalno – instrumentalnym pani Jolanta Dudzik.  Mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą lekcję religii, języka polskiego, kultury oraz   historii! Jasełka Narodowe obejrzeli uczniowie V LO, Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Mistrzostwa Sportowego razem z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

Więcej…
 
Zbiórka plastikowych zakrętek dla 10 miesięcznej Marysi z Krosna!
Akcje charytatywne
środa, 19 grudnia 2012 22:13

Od 4 grudnia 2012 r. rozpoczęliśmy w szkole akcję zbiórki plastikowych zakrętek na leczenie 10 miesięcznej Marysi z Krosna.

W ubiegłym roku szkolnym pomagaliśmy małej 4 letniej Elizie – córeczce absolwentki naszej szkoły. Zebrane zakrętki przekazaliśmy mamie Elizy, a dochód ze sprzedaży w ogromnej mierze wspomógł zakup samochodowego fotelika dla chorego dziecka. Mieliśmy satysfakcję, nie tylko dlatego, że pomogliśmy ale też wyrobiliśmy w sobie cenne nawyki: porządku, zbierania zakrętek, które pozornie niepotrzebne – mogą okazać się bardzo pożyteczne.

W tym roku chcemy pomagać Marysi! Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi i ciężkimi schorzeniami. Czeka ją szereg ciężkich operacji. Ma starszą siostrę i brata. Każda pomoc jest cenna! A więc pomóżmy Marysi chodzić! Zbierajmy zakrętki!


 
Św. Mikołaj z wolontariuszami w Domu Dziecka
Dom Dziecka
wtorek, 11 grudnia 2012 23:04

11 grudnia 2012 r. we wtorkowe popołudnie św. Mikołaj z 18 wolontariuszami z ZSO nr 1 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego odwiedził  dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Najpierw wspólnie kolędowaliśmy, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a potem nastąpiła najbardziej oczekiwana przez wszystkich chwila – czyli rozdawanie prezentów. Potem wolontariusze i św. Mikołaj rozmawiali, bawili się, a nawet (!) odrabiali lekcje z młodszymi dziećmi.

Więcej…
 
Mikołaj w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej
Współpraca z parafią
środa, 05 grudnia 2012 23:00

4 grudnia 2012 r. we wtorek św. Mikołaj wraz z  wolontariuszkami udał się do dzieci do Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej na naszym Osiedlu. W ciągu roku przychodzimy tu poczytać bajki i poprowadzić warsztaty muzyczne oraz wspólne zabawy.

Maluchy z niecierpliwością czekały na naszą wizytę, a konkretnie na św. Mikołaja i anielskich wysłanników. Wspólna zabawa, obowiązkowe  czytanie „Kubusia Puchatka” i „słodkie” prezenty od Świętego (przygotowane przez wolontariuszy) dopełniły całości. Kierowniczka Świetlicy pani Bogusia przygotowała dla wszystkich słodko-owocowy poczęstunek. Na pamiątkę niecodziennego spotkania otrzymaliśmy prześliczną choinkę z makaronu, wykonaną przez dzieci. Choineczka stoi w naszej szkolnej sali nr 8 i przypomina o najmłodszych.

Więcej…
 
Wolontariuszki w roli Aniołów
Współpraca z parafią
środa, 05 grudnia 2012 22:59

2 grudnia 2012 r. w niedzielę wolontariuszki wcieliły się w rolę Aniołów, aby pomagać dzielnie św. Mikołajowi, który punktualnie o godz. 1230 zjechał na plac kościelny dosłownie prosto z nieba ku zdziwieniu najmłodszych, którzy właśnie z rodzicami wychodzili z dolnego Kościoła po Mszy Świętej dla dzieci. Św. Mikołajowi podróż z nieba ułatwili mieleccy strażacy, którzy dzielnie podjęli wyzwanie i spełnili dziecięce marzenia. Anielskie wolontariuszki rozdawały najmłodszym czekolady, a następnie wszyscy pozowali do wspólnych zdjęć. Radości nie było końca...

Więcej…
 
Kiermasz świąteczny
Akcje charytatywne
środa, 05 grudnia 2012 22:57

2 grudnia 2012 r. w  niedzielę wolontariusze przygotowali i poprowadzili na placu kościelnym  po dwóch nabożeństwach świąteczny kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i stroików, przeznaczając uzyskane środki na zakup mikołajkowych paczek dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Dorośli z uznaniem przyjęli fakt, że młodzież w ten sposób pomaga swoim rówieśnikom.

Więcej…
 
Eliminacje rejonowe XXII edycji Konkursu Poezji Religijnej - "Poetyckie Boże istnienie"
Konkursy
wtorek, 27 listopada 2012 22:16

27 listopada 2012 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe XXII edycji Konkursu Poezji Religijnej. Konkurs pod hasłem: "Poetyckie Boże istnienie" organizowany jest przez Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim, Dom Kultury w Rzeszowie oraz Parafię Miłosierdzia Bożego i Narodzenia NMP w Sędziszowie.W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół średnich z Mielca i Gorlic. V LO reprezentowała grupa młodych, wspaniałych ludzi, którzy kochają sztukę i włożyli wiele czasu, pracy i serca w przygotowanie się do konkursu. Są to: Katarzyna Kolasa, Julia Kożuszna, Katarzyna Mazur, Wiktoria Soswa, Wojciech Indyk, Michał Rajpold, Kamil Rachwał oraz Katarzyna Błachowicz (akompaniament). Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu