Przygotowaliśmy wspólnie „szlachetną paczkę”!
AKTUALNOŚCI
niedziela, 07 stycznia 2018 20:35

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców udało się nam przygotować „Szlachetną paczkę” z żywnością, środkami czystości, kompletem talerzy, ciśnieniomierzem, pościelą, poduszkami, kołdrą, kocem, artykułami leczniczymi i higienicznymi dla 49 letniej pani Ireny – mieszkanki Mielca.

Więcej…
 
Budujemy studnie w Afryce
AKTUALNOŚCI
środa, 20 grudnia 2017 01:11

W listopadzie i grudniu nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę makulatury w ramach projektu „Makulatura na misyjne studnie” organizowanego przez Tarnowski Wolontariat Misyjny. Koordynatorami projektu w szkole byli katecheci. Aby lepiej poznać pracę na misjach młodzi ze szkolnego Wolontariatu przygotowali wystawy misyjne oraz zaprezentowali eksponaty z misji, które pozwoliły wszystkim lepiej poznać pracę misjonarzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne i barwne stroje. Wolontariusze wraz z opiekunką przygotowali też katechezy misyjne dla młodszych kolegów i koleżanek ze Szk. Podst. nr 8. Wszystkim ofiarodawcom makulatury dziękujemy! Jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia można przynosić makulaturę, którą należy składać w budynku Katolickiego Ośrodka Kultury „Tchnienie” na parterze (obok szkoły) od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 – 17.00. Zapraszamy!

 
Wolontariusze do „zadań specjalnych”
AKTUALNOŚCI
środa, 20 grudnia 2017 01:08

Od wielu lat systematycznie w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech  terminach: 8.12.2017r.(piątek), 9.12.2017r.(sobota) oraz 15.12.2017r.(piątek) i 16.12.2017r.(sobota) w następujących sklepach:

Więcej…
 
Spotkanie ze św. Mikołajem
AKTUALNOŚCI
czwartek, 07 grudnia 2017 01:07

5 XII br wolontariusze zaprezentowali dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły program artystyczny poświęcony św. Mikołajowi. Zachwycone "pierwszaki" z kl. I a, I b, Ic wyrecytowały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki, przygotowane wcześniej na katechezie przez opiekunkę Wolontariatu. Piosenkę "Święty kocha Boga" zaśpiewali dosłownie wszyscy zebrani na sali: pan dyrektor Jacek Wiśniewski, pani wicedyrektor Joanna Gładyszewska, zebrani nauczyciele, uczący najmłodszych, a najgłośniej dzieci. Piękny orszak anielski św. Mikołaja (w którego wcielił się Kuba Bieniek) tworzyły wolontariuszki: Wiktoria Zielińska, Kasia Przybyło, Ola Bortkiewicz z V LO, Dagmara Piechocka, Martyna Karkosza, Patrycja Zięba z Gim.nr 3.

Więcej…
 
Szlachetna paczka
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 27 listopada 2017 00:49

Podobnie jak w roku ubiegłym także i obecnie postanowiliśmy przygotować Szlachetną paczkę. Wszystkich chętnych do przygotowania Szlachetnej paczki prosimy o bezpośredni kontakt z opiekunką Wolontariatu, wtedy ustalimy szczegóły jak można konkretnie pomagać.

 
Trwa Zakręcona akcja!
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 27 listopada 2017 00:19

Nadal trwa Zakręcona Akcja! Zbieramy zakrętki zaś dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację małych pacjentów: Majki,Kubusia oraz dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie - naszych drogich Podopiecznych. Wolontariusze  systematycznie segregują zakrętki, które można składać do specjalnych zielonych pojemników znajdujących się naprzeciw sklepiku szkolnego.

 
Formacja a nie tylko akcja!
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 20 listopada 2017 00:00

Zgodnie z tą zasadą niektórzy wyjeżdżają na dni skupienia, wielu wolontariuszy kontynuuje swoją aktywność w Szkolnych Różach Różańcowych. Delegacja uczniów przygotowuje czytania, psalm i Modlitwę wiernych w Kościele na Mszach dla kandydatów do Bierzmowania a także jest w LSO i służy do Mszy. Troszczymy się także o czytanie wartościowych książek i zachowanie dobrych relacji z rówieśnikami. Dużo rozmawiamy ze sobą, cieszymy się z naszej grupy.

 
''Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" czyli pamięć o zmarłych
AKTUALNOŚCI
niedziela, 26 listopada 2017 23:58

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny skłaniają do refleksji i modlitwy za zmarłych, pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Odwiedzamy Cmentarze, palimy znicze, przynosimy kwiaty... W szkole wykonujemy dekoracje, przypominając głębię tych Świąt

 

 
Budujemy studnie w Afryce!
AKTUALNOŚCI
wtorek, 07 listopada 2017 00:00

Uwaga! Przez cały listopad 2017r. zbieramy makulaturę i przynosimy do szkoły lub bezpośrednio do Katolickiego Ośrodka Kultury. Koordynatorem akcji jest Wydział Misyjny diecezji tarnowskiej zaś w u nas Parafia Ducha Świętego. Dochód uzyskany ze sprzedaży makulatury zostanie przekazany na budowę studni w Afryce. Wcześniej z okazji Tygodnia Misyjnego wykonujemy w szkole dekoracje: "Pamiętajmy o misjach" oraz okolicznościowe plakaty informujące o akcji, które rozwieszamy na korytarzach. A więc do dzieła! Każdy ma szansę być wielkim budowniczym studni dla potrzebujących!Nie zmarnujmy okazji!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu