Wolontariusze zaangażowani w miejski projekt o zasłużonych postaciach dla ziemi mieleckiej
AKTUALNOŚCI
środa, 28 czerwca 2017 00:00

W ramach pogłębiania wiedzy i popularyzowania wybitnych osób związanych z naszą ziemią mielecką wolontariusze na terenie szkoły  byli koordynatorami projektu "Bł. ks. Roman Sitko (1880-1942) - męczennik za wiarę, zasłużony dla ziemi mieleckiej." Gimnazjaliści (kl. I a, I b, I c, I f, kl. II a, kl.II b, kl. III a, kl.III b, kl. III c) oraz licealiści z kl. II B i Wolontariatu w czerwcu 2017 r. wysłuchali kilku prelekcji o bł. kapłanie, wygłoszonych przez panią dr Jolantę Witek, niektórzy wykonali prezentacje na ten temat, wystawę prac plastycznych oraz okolicznościowe dekoracje. Podsumowaniem i utrwaleniem wiedzy były ankiety (około 200 w wersji elektronicznej i papierowej) adresowane do młodych, z którymi uczniowie  wszystkich klas świetnie sobie poradzili.

Więcej…
 
Główna nagroda i wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Krajobrazy mojej małej Ojczyzny"
AKTUALNOŚCI
piątek, 16 czerwca 2017 00:00

8 czerwca 2017 r.nasza wolontariuszka Alicja Markulis z kl. III c z Gim.nr 3 odebrała w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu nagrodę główną - tablet - za pracę plastyczną ukazującą piękno ziemi mieleckiej. Emilia Roman z kl. I f otrzymała wyróżnienie i na pamiątkę książkę oraz dyplom. Na konkurs zorganizowany pod patronatem starosty powiatu mieleckiego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckej oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie - filia w Mielcu- wpłynęło ponad 260 prac gimnazjalistów z całego powiatu.


Więcej…
 
Festyn "Kolory zdrowia"
AKTUALNOŚCI
wtorek, 06 czerwca 2017 00:00

2 czerwca 2017 roku, w piątkowe popołudnie, zaangażowaliśmy się w Festyn szkolny "Kolory zdrowia" pełniąc funkcje porządkowe, rozdając lody dzieciom oraz pomagając najmłodszym w czasie zabawy. Przy tym sami świetnie bawiliśmy się uczestnicząc w różnych konkurencjach czy zawodach. Atrakcjom nie było końca, więc miło wspominamy ten czas aktywności i wspaniałej zabawy.Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w naszej szkole można świetnie spędzić czas pozalekcyjny!Taką opinię wyrażali tez licznie zebrani Goście, którzy uczestniczyli w Festynie.

 
Zakręcamy dla Majki
AKTUALNOŚCI
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

31 maja 2017 r. kolejny raz przekazaliśmy blisko 30 worków plastikowych zakrętek dla Majki Działo. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na kosztowną rehabilitację dziewczynki. Zakrętki odebrała mama, dziękując wszystkim Ofiarodawcom za pomoc. Podaliśmy także z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka pluszowe maskotki dla Majki i jej siostry Oliwki. Nadal zbieramy zakrętki i liczymy, że po wakacjach znowu wesprzemy naszą Maję kolejnymi "zbiorami."

 
Promocja V LO
AKTUALNOŚCI
piątek, 05 maja 2017 00:00

28 kwietnia 2017 r. zaangażowaliśmy się w promocję V LO. Wolontariusze przygotowali dekoracje, prezentacje oraz film ukazujący działania Wolontariatu. Pełnili także funkcję porządkowych oprowadzając Gości po budynku szkolnym. Chętnie odpowiadali na pytania Gości z terenu Mielca i okolic. Cieszyliśmy się z dużego zainteresowania Wolontariatem. Wierzymy, że dużo nowych osób zasili nasze szeregi w przyszłym roku szkolnym!

 
Skutecznie promujemy czytelnictwo ! Mamy laureatkę Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego
AKTUALNOŚCI
piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

Gimnazjalistka Wiktoria Marud z kl. II a została laureatką II Międzyszkolnego Konkursu na plakat promujący czytelnictwo. Konkurs zorganizowała Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - filia w Mielcu we współpracy ze Szk.Podst Podst. nr 3 oraz nauczycielami bibliotekarzami. Nagrody książkowe i dyplomy wręczyli: dyrektor Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz kierownik Biblioteki pani Józefa Krasoń. Pracę plastyczną na której przedstawiła najsłynniejszą książkę świata - Pismo Święte- wykonała pod kierunkiem pani Joli Witek. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

 
Dzień otwarty dla Szk.Podst. nr 8
AKTUALNOŚCI
piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

23 marca 2017 r.w godzinach popołudniowych zaangażowaliśmy się w promocję naszej szkoły. Podczas Dnia Otwartego dla Szk. Podst. nr 8 wolontariusze przygotowali prezentację i film o działaniach Wolontariatu oraz wystawę misyjną. Nasi mali goście chętnie  fotografowali się w egzotycznych strojach z krajów misyjnych. Starsi wolontariusze byli też przewodnikami po szkole i oprowadzali dzieci wraz z rodzicami udzielając rzetelnych informacji. Panowała miła i przyjazna najmłodszym, radosna atmosfera.

 

 

 

 
Świąteczna zbiórka żywności
AKTUALNOŚCI
sobota, 22 kwietnia 2017 00:00

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. we współpracy z Caritas, Akcją Katolicką i Radą Parafialną zorganizowaliśmy dyżury w sklepach spożywczych. Prowadziliśmy zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących. Ludzie okazali wielką hojność, zaś wolontariusze zyskali sobie ogromne uznanie za piękną służbę.Od kilu lat zbiórki są stałą  formą pomocy prowadzonej przez wolontariuszy.

 
Mamy laureatkę Miejskiego Konkursu Ekologicznego
Konkursy
piątek, 31 marca 2017 00:00

Gimnazjalistka Ala Giec z kl. I b została laureatką XV edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa." Celem konkursu jest promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne, zainteresowanie walorami przyrodniczymi i naszą małą Ojczyzną oraz rozbudzenie aktywności twórczej i świadomości ekologicznej. Uczennica  pod kierunkiem pani Joli Witek przygotowała pracę plastyczną ukazującą Bazylikę św. Mateusza w Mielcu.Rysunek można obecnie obejrzeć na ekspozycji pokonkursowej w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.Ala otrzymała z rąk organizatorów - dyrekcji biblioteki pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu