Wielkanocne odwiedziny w Domu Dziecka w Skopaniu
środa, 19 kwietnia 2017 22:11

11 kwietnia 2017 r. 15 osobowa delegacja wolontariuszy z ZSO nr 1 i NGMS udała się do Skopania na szczególne zaproszenie dzieci i opiekunów. Wolontariusze wraz z całą społecznością placówki, dyrekcją Domu Dziecka i zaproszonymi gośćmi najpierw obejrzeli wzruszające Misterium o Męce Pańskiej a następnie sami zaprezentowali krótki koncert. Lea Leydet wykonała utwory na flecie poprzecznym zaś Maciek Szypuła – nasz gitarzysta – akompaniował  całej grupie. Potem Lea i Maciek poprowadzili kameralne warsztaty dla chętnych. Życzenia świąteczne złożył wszystkim zgromadzonym pan  dyrektor Damian Szwagierczyk. W imieniu wolontariuszy i całej szkolnej społeczności życzenia złożyła opiekunka Wolontariatu pani Jola Witek. Wolontariusze rozdali paczki z czekoladowymi zajączkami i pisankami a także przekazali pluszowe maskotki, książki, filmy,  gry i słodycze.Warto zaznaczyć, że najbardziej zasłużyli się wolontariusze: Ania Loc, Kasia Przybyło, Martyna Piekarz,Maciek Szypuła, Paula Kilian z V LO, Lea Leydet, Laura Mądry, Dagmara  Piechocka z Gim. nr 3. Wszyscy zasiedli do pięknie ozdobionych stołów, aby spożyć świąteczny barszcz i wielkanocne przysmaki.


 

 

 
Wolontariusze na spotkaniu z ludźmi starszymi i chorymi z okazji Światowego Dnia Chorego
AKTUALNOŚCI
niedziela, 19 lutego 2017 14:41

W sobotę 9 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze z ZSO nr 1 przygotowali i zaprezentowali osobom chorym, starszym i ich opiekunom program słowno-muzyczny. Utwory solowe zaprezentowała na flecie Lea Leydet, zaś Maciek Szypuła zapewnił akompaniament na gitarze do wszystkich piosenek. Dagmara Piechocka, Patryk Ryba, Ola Róg, Ola Rokitowska, Nicola Sokół, Magda Czapka, Kuba Bieniek zachwycili recytacjami. Spotkanie, zorganizowane przez Oddział Caritas odbyło się w godzinach przedpołudniowych w Katolickim Ośrodku Kultury. Młodzi zostali serdecznie przyjęci przez Seniorów. Potem był czas na wspólny poczęstunek i rozmowy oraz pamiątkowe wpisy do Kroniki. Część artystyczną i spotkanie przygotowali pod kierunkiem  pani Jolanty Witek. Na koniec wolontariusze z radością wyśpiewali życzenia dla wszystkich zebranych.

 
VII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 30 stycznia 2017 22:26

 

 

13 stycznia 2017 r. w  ZSO nr 1 odbył się VII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat. W przeglądzie wystąpiły klasy: Ia, I c, I d, I e, I f, II a, II c, II d, II f, III c, I A, I C, IIC z ZSO nr 1 oraz IIIs1, III s2, IS1, I S2 z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zespoły klasowe oraz 11 solistów i duety zaprezentowały różne kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy między innymi: Wśród nocnej ciszy, Cichą noc, Kolędę dla nieobecnych, Gore gwiazda Jezusowi, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grudniowe noce, Bosego pastuszka oraz Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu. Niektórzy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi, grą na instrumentach muzycznych i talentem.

Więcej…
 
"Wszystkie Kolory Świata"
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 30 stycznia 2017 21:54

 

 

W październiku 2016 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu przystąpił do IV edycji światowego projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.  Cała inicjatywa była skierowana w tym roku na pomoc dla dzieci w Angoli i zakupienie dla nich szczepionek ochronnych.

Więcej…
 
Wolontariusze uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 30 stycznia 2017 21:16

6 stycznia 2017 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego wolontariusze wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej (ok.50 osób) uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, zorganizowanym po raz pierwszy w naszym mieście z inicjatywy pana prezydenta, władz miasta oraz mieleckich parafii. Wszyscy przeszli w barwnym Orszaku za Trzema Królami z kościoła Ducha Świętego na plac zlokalizowany obok Bazyliki św. Mateusza.Nasi uczniowie maszerowali w barwach zielonych jako wojska króla Azji. Królewskie korony, chorągiewki, barwne naklejki i śpiewniki z kolędami, które otrzymali na pamiątkę uczestnicy Orszaku  pomagały w  radosnym kolędowaniu ulicami Mielca: Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Rzeczną.Koło Bazyliki Królowie oddali pokłon Świętej Rodzinie. Na scenie po krótkim przemówieniu  pana prezydenta oraz błogosławieństwie kapłana wystąpili młodzi aktorzy z Grupy apostolskiej z parafii św. Mateusza prezentując sceny jasełkowe. Następnie zebrani usłyszeli kolędy w wykonaniu orkiestr, chórów, Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy. A dla uczestników czekały świąteczne ciasteczka oraz gorąca herbata. Panowała radosna atmosfera

 
Kolędnicy misyjni wyruszyli na pomoc misjom
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 30 stycznia 2017 21:14

Tradycyjnie, jak co roku 27 i 28 grudnia 2016 r. blisko 50  wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 i kilkoro z V LO zaangażowało się w pomoc misjom. Wcześniej uczestniczyli w spotkaniu z organizatorkami ze Zgromadzenia Misyjnego- siostrami Werbistkami oraz opiekunką panią Jolantą Witek. Wyruszyli (za zgodą rodziców) z Kościoła Ducha Świętego jako opiekunowie kolędników misyjnych - dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 9. Kolędowali w ciągu dwóch  dni (wolnych od nauki)  od godz. 14.00 - 17.00, odwiedzając domy i mieszkania, prezentując krótki program misyjny. Wszędzie zostawiali pamiątkę - obrazek ze zdjęciem kolędników oraz błogosławieństwem. Zebrane datki przekazano siostrom Służebnicom Ducha Świętego na pomoc  dzieciom  z krajów misyjnych. Mimo niskiej temperatury nie zabrakło chętnych do kolędowania. W  ten sposób młodzież pomaga potrzebującym dzieciom, angażując się w ogólnopolski projekt misyjny.

 
Jasełka Literackie
AKTUALNOŚCI
czwartek, 29 grudnia 2016 21:47

22 grudnia  2016 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS zaprezentowali w szkole JASEŁKA LITERACKIE. W latach poprzednich wystawiano Jasełka Rodzinne, Misyjne,  Narodowe, Tradycyjne, Współczesne, z Małym Księciem. W tym roku młodzi artyści  prezentując sceny z życia Świętej Rodziny przypomnieli piękne teksty polskich twórców: C.K. Norwida, J. Słowackiego, ks. J. Twardowskiego, J. Kasprowicza, K. Makuszyńskiego, Cz. Miłosza, R. Brandstaettera.  Na początku prowadzący: Maciej Szypuła i Milena Ćwiok (V LO) przypomnieli głębię Świąt Bożego Narodzenia. Arek Sasor (V LO) odczytał z Pisma Świętego fragment o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-7).

Więcej…
 
Finał Szkolnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Dziejów Apostolskich
wtorek, 27 grudnia 2016 22:32

 

22 grudnia 2016 r.  odbyło się na sali gimnastycznej  uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Biblijnego dla uczniów z ZSO nr 1. Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz kalendarze na nowy rok  wręczyli laureatom i wyróżnionym: pan dyrektor Jacek Wiśniewski,  pani wicedyrektor Aurelia Skarbek – Kokoszka oraz pani wicedyrektor Joanna Gładyszewska. Konkurs, zorganizowany z inicjatywy  katechetów: ks. Tomasza Krawca i pani Jolanty Witek  przebiegał  w dwóch kategoriach: plastycznej („Ilustruję Dzieje Apostolskie”) oraz z zakresu wiadomości (testy obejmujące kilkadziesiąt pytań, dotyczących znajomości Dziejów Apostolskich, poprzedzone eliminacjami w klasach).

Więcej…
 
Mikołajkowe i „zakręcone” spotkanie z Mają i jej rodziną
Akcje charytatywne
wtorek, 27 grudnia 2016 11:29

16 grudnia 2016 r. w piątkowe popołudnie na spotkanie Wolontariatu przybyli wyjątkowi Goście: 6 letnia Maja Działo z Mamą i ze starszą siostrzyczką Oliwią. Aby spełnić marzenia Majki czekało na nią aż czterech Mikołajów i cała grupa wolontariuszy z Gim.nr3, V  LO i NGMS. W rolę Mikołajów wcielili się: Patryk Ryba, Eryk Bogdan, Kuba Bieniek z Gim. nr 3 i Bartek Sztuka z NGMS. Po krótkiej części artystycznej o tematyce świątecznej dziewczynki i mama otrzymały od Mikołajów prezenty. A następnie był czas na wspólne zdjęcia i wycieczkę po odświętnie udekorowanych szkolnych korytarzach. Potem wolontariusze zapakowali kilkanaście worków zakrętek dla Majki. Przypominamy, że zbieramy nadal zakrętki na kosztowne leczenie dziewczynki, która aktualnie jest po dziesiątej operacji  i w trakcie rehabilitacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu