Wolontariusze uczestniczyli w Ogólnopolskiej konferencji pt. „Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra” w Jasionce
AKTUALNOŚCI
niedziela, 18 grudnia 2016 21:09

 

 

6 grudnia 2016 r. uczniowie-wolontariusze z naszej szkoły razem z założycielką i opiekunką Wolontariatu panią Jolantą Witek uczestniczyli w konferencji ,,Wolontariat przestrzeń czynienia dobra”. Celem konferencji była prezentacja Wolontariatu w szkole i środowisku, ukazanie dobrych praktyk,  sposoby promowania postaw prospołecznych., zmiana na lepsze otaczającego nas świata. Organizatorem konferencji był Podkarpacki Kurator Oświaty przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Fundacją Generator Inspiracji. Konferencja odbyła się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Więcej…
 
Wolontariusze koordynowali w szkole akcję „Szlachetna paczka”
AKTUALNOŚCI
niedziela, 18 grudnia 2016 18:16

 

Szkolny Wolontariat gorąco i serdecznie dziękuje Dyrekcji, wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie „szlachetnej paczki” dla pewnej rodziny z trójką dzieci. Najstarsza z dziewczynek ma 14 lat, cierpi na poważną wadę wzroku i wymaga ciągłego leczenia. Tato ma 59 lat, jest po zawale i aktualnie choruje. Rodzina utrzymuje się z pracy na roli. Wszyscy mieszkają poza Mielcem, w małym skromnym domku. Najmłodszy – syn Paweł ma 10 lat i interesuje się piłką nożną. We współpracy z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego przygotowaliśmy 10 paczek  z żywnością, odzieżą dla dzieci, środkami czystości, pościelą, ręcznikami, kocami, plecakami, przyborami szkolnymi dla dzieci. W paczkach znalazły się też między innymi gry edukacyjne, dwie piłki i radiomagnetofon. Paczki zostały dostarczone w niedzielę 11 grudnia Adresatom.

Więcej…
 
Zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących
Występy artystyczne
niedziela, 18 grudnia 2016 15:49

 

Przedświąteczna zbiórka żywności została zorganizowana przez Akcję Katolicką i Wolontariat z Gimnazjum nr 3,  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącego w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Zbiórkę  przeprowadzono w dwóch terminach: 3.12.2016r.(sobota, od godz.9.00-13.00) oraz w piątek 9.12.2016r. (od godz.15.30 – 18.30).  Wszystko było dobrze zorganizowane i przebiegało bez zakłóceń. W I terminie zbierano żywność w "Delikatesach Centrum" przy ul. Lelewela i Al. Ducha Św.,  "ABC" przy ul. 3-Maja,  "Orzech" przy Al. Ducha Św.,  "Stokrotka" przy ul. Kocjana, "Groszek" na Rynku. W drugim terminie doszły sklepy "AK" przy ul. Legionów,  "AK" przy ul. Piaskowej,  "AK" przy ul. Jagiellończyka. Łącznie zebrano kilkaset kilogramów żywności, która została przewieziona przez członków Akcji Katolickiej do CARITAS  w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Tam przygotowano paczki, które przed świętami będą  przekazane osobom mającym  trudną sytuację materialną. Na stronie Akcji Katolickiej www.akcja-parduch.cba.pl zamieszczone są zdjęcia przedstawiające młodych wolontariuszy zbierających produkty żywnościowe w różnych mieleckich sklepach.

Więcej…
 
Wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci ze Świetlicy w Katolickim Ośrodku Kultury
AKTUALNOŚCI
niedziela, 18 grudnia 2016 15:09

 

7 XII 2016 r. w godzinach popołudniowych wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci z zaprzyjaźnionej Świetlicy w Katolickim Ośrodku Kultury. Współpraca wolontariuszy z dziećmi ze Świetlicy trwa od wielu lat. Wolontariusze (Ola Słaby, Paula Kilian, Klaudia Radłowska, Kamila Binek,  Sylwia Brożonowicz) przygotowali i wykonali montaż słowno - muzyczny o tematyce świątecznej. Program poetycki podobał się wszystkim uczestnikom. Po wysłuchaniu recytacji wierszy polskich poetów o Bożym Narodzeniu, śpiewie kolęd i pastorałek oraz znanych i lubianych piosenek dziecięcych w drugiej części spotkania św. Mikołaj (Maciej Szypuła) i jego pomocnicy (Kamila Binek i Klaudia Radłowska) rozdawali słodkie prezenty. Kierowniczka Świetlicy siostra Filipa wzorowo pełniła rolę gospodyni przygotowując słodki poczęstunek.

Więcej…
 
Tydzień Misyjny
AKTUALNOŚCI
niedziela, 13 listopada 2016 21:16

 

W ramach Tygodnia Misyjnego uczniowie spotkali się z ojcem misjonarzem Piotrem ze Zgromadzenia Werbistów, który od 14 lat przebywa na misjach w Nowej Gwinei. Podczas spotkania misjonarz opowiadał o kulturze, tradycjach a przede wszystkim o szerzeniu wiary na tych ziemiach. Liczne slajdy wzbogaciły wykład. Ojciec misjonarz obdarował wszystkich uczniów pamiątkowymi obrazkami o tematyce misyjnej. Uczniowie pogłębili świadomość misyjną  i uwrażliwili się na potrzeby innych.

 
Wyjątkowa katecheza pokazowa w ramach „Warsztatów dla katechetów z rejonu mieleckiego”
AKTUALNOŚCI
niedziela, 13 listopada 2016 20:58

 

13  października br. w ZSO nr 1 odbyło się spotkanie nauczycieli religii z rejonu mieleckiego w ramach tzw. „Dni katechetycznych,” zorganizowane przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Warsztaty poprowadził ks. dr Tadeusz Michalik, wizytator lekcji religii i wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie. Gościem honorowym był ks. biskup dr Stanisław Salaterski. W spotkaniu wzięli również udział: pan dyrektor Jacek Wiśniewski, ks. dziekan Janusz Kłęczek, wizytatorzy dekanalni nauki religii: ks. Paweł Fałowski i ks. Kazimierz Skrzypek, ks. proboszcz Waldemar Ciosek, kapłani, siostry zakonne i katecheci świeccy. Po wykładzie o sakramencie namaszczenia chorych wygłoszonym przez księdza wikarego z Górek, słodkim poczęstunku  katechezę w kl. III c (w której uczniowie czynnie angażują się w Wolontariat) przeprowadziła pani Jolanta Witek. Temat brzmiał: Chrześcijańskie przeżywanie choroby i cierpienia.

Więcej…
 
Wolontariusze czytają teksty Sienkiewicza poza szkołą
AKTUALNOŚCI
niedziela, 06 listopada 2016 23:04

 

W  ramach „Tygodnia z H. Sienkiewiczem” przedstawiciele Wolontariatu czytali prozę Sienkiewicza w świetlicy w Katolickim Ośrodku Kultury. Do czytania wybrano nowelkę „Janko Muzykant.” Losy wrażliwego chłopca, jego muzyczne pasje i uzdolnienia oraz wyprawa do dworu po skrzypce, w wyniku której został przyłapany na gorącym uczynku i postawiony przed sądem u wójta, kara nałożona na dziecko, jej wykonanie i śmierć Janka wzruszyły wszystkich. Poetycki opis baśniowej przyrody, sprzężony z artystycznymi doznaniami chłopca ujawniające jego niezwykłą wrażliwość i emocje skłoniły zebranych  do refleksji i zainspirowały do twórczości artystycznej: najmłodsi podopieczni Świetlicy pod kierunkiem siostry Filipy oraz chętni wolontariusze przygotują ilustracje do noweli.

Więcej…
 
VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”
AKTUALNOŚCI
niedziela, 06 listopada 2016 22:59

24 i 25 października 2016 r. odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny.”  Konkurs ma na celu promowanie  piękna ziemi ojczystej, polskiej kultury i literatury. Organizowany  przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Mielcu cieszy się dużą popularnością w środowisku. W eliminacjach uczestniczyło blisko 90 wykonawców (licealistów i gimnazjalistów).

Z radością informujemy, że Magda Ujas z kl. I C V LO, reprezentująca Szkolny Wolontariat została wyróżniona w kategorii poezji śpiewanej. Serdecznie gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów. Magda przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Nasz Wolontariat z Gim. nr 3 reprezentowali ponadto: Aleksandra Róg (opiekun: pan Wiesław Dziewit) i Hubert Kobylarz (opiekun: pan Maciej Kosztyła). Reprezentację Szkolnego Wolontariatu z V LO w składzie: Magda Ujas, Paula Kilian, Ola Słaby, Weronika Kwaśnik do zmagań konkursowych przygotowała pani Jolanta Witek. Za udział w konkursie nasza szkoła otrzymała pamiątkowe podziękowania.

 
„Nakręcona akcja” trwa nadal!
Występy artystyczne
poniedziałek, 24 października 2016 23:51

20 października 2016 r. na zajęciach  Wolontariatu  gościliśmy  5 letnią Maję Działo razem z Mamą, siostrzyczką Oliwią i kuzynem Mironem. Była to szczególna wizyta! Wolontariusze mieli okazję osobiście poznać Maję, która dzielnie zniosła 9 operacji  i aktualnie porusza się na wózku. Niezwykle pogodna, uśmiechnięta  dziewczynka wraz z Mamą  dziękowały za nakrętki, gdyż dochód ze sprzedaży wspiera kosztowną rehabilitację małej pacjentki. Maja świetnie czuła się w naszym zespole i została najmłodszą honorową wolontariuszką. Cieszyła się, że  od tej chwili ma jedną wielką rodzinkę wolontariuszy z ZSO nr 1i NGMS! Po spotkaniu integracyjnym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie przekazaliśmy zakrętki. Prosimy, przynoście plastikowe zakrętki, gdyż „nakręcona akcja dla Majki Działo, Kingi Kręcigłowy i dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie” trwa nadal! Koordynatorem akcji jest Szkolny Wolontariat. Za przyniesione zakrętki można zyskać  dodatnie punkty z zachowania. Zakrętki prosimy składać do wyznaczonych pojemników na parterze i I piętrze w budynku naszej szkoły. Za okazaną pomoc i wrażliwość serdecznie dziękujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu