Wolontariusze odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu!
Dom Dziecka
niedziela, 02 października 2016 21:08

30 września 2016 roku, w piątkowe popołudnie wolontariusze odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, gdzie obecnie przebywa 46 podopiecznych. Najmłodsze dzieci mają po 3 latka. Była to szczególna wizyta, gdyż wolontariusze przybyli specjalnie na „Dzień Chłopaka”, aby uczcić wszystkich chłopców dużych i małych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Zwłaszcza, że w okresie jesiennym jest mało gości w Domu Dziecka, o czym  mówił nam dyrektor Ośrodka - pan Damian Szwagierczyk. Największą  atrakcję stanowiły śpiewy i zabawy przygotowane przez wolontariuszy oraz słodkie prezenty. Na ręce pana dyrektora przekazaliśmy symbolicznego pięknego anioła, aby strzegł wszystkich podopiecznych Ośrodka i przypominał mieleckich wolontariuszy, którzy od ponad 10 lat odwiedzają Dom Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały jednakowe  paczki ze słodyczami. Przekazaliśmy także zeszyty i maskotki. Do Domu Dziecka pojechała delegacja Wolontariatu w składzie: Ala Krawiec, Hubert Kobylarz, Alicia Ziomek, Gabriela Lesiak, Laura Mądry, Radek Radłowski, Oliwia Stypa, Ola Karkosza z Gim. nr 3, Maciej Szypuła, Martyna Piekarz, Katarzyna Przybyło, Ola Słaby, Paula Kilian, Sylwia Brożonowicz z V LO oraz wolontariuszki z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego: Oliwia Dragan i Marta Nowińska.

 

Więcej…
 
Trwa zbiórka słodyczy i zeszytów dla dzieci z Domu Dziecka
AKTUALNOŚCI
środa, 28 września 2016 22:34

Trwa wielka zbiórka zeszytów i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu! Prosimy, przyłącz się do nas! Rzeczy można składać do 30 września w sali nr 8 (na każdej przerwie) oraz w bibliotece szkolnej. Obecnie przebywa tam 46 wychowanków, z których najmłodsze dziecko ma zaledwie 3 latka! Za okazaną pomoc, dobroć i wielkie, wrażliwe serce gorąco i serdecznie wszystkim dziękujemy!

 
Zostań wolontariuszem! Zapraszamy!
AKTUALNOŚCI
środa, 28 września 2016 22:18

 


Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2016/17!

Zapraszamy na spotkania Wolontariatu wszystkich, którzy swój wolny czas chcieliby poświęcić potrzebującym (rówieśnikom, seniorom, dzieciom z Domu Dziecka itp.) oraz rozwijać swoje pasje i talenty artystyczne, angażując się w Jasełka, Kolędę Misyjną, montaże poetyckie, śpiew, konkursy literackie, recytatorskie i plastyczne.


Zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek w sali nr 8  od godz. 1415-1500. Będziemy pracować także w grupach zadaniowych. Czekamy na Ciebie! Zapraszamy!


 
Najlepsi wolontariusze wyróżnieni!
AKTUALNOŚCI
środa, 28 września 2016 22:08

24 czerwca 2016 r. zakończyliśmy rok szkolny. Wzorowi wolontariusze, którzy wytrwale pracowali w szeregach Wolontariatu przez trzy lata edukacji gimnazjalnej zostali nagrodzenie pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Pan dyrektor Zbigniew Zieliński podkreślił  znaczącą rolę działań wolontariuszy, którzy bezinteresownie służą potrzebującym oraz angażują się w działalność artystyczną, literacką i  charytatywną. Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali: Kamila Bik, Eliza Piękoś, Dominika Dobrowolska, Julia Kapusta, Patrycja Lorenc, Eliza Piękoś, Wiktoria Zielińska, Julia Kużdżał, Ola Krawiec, Magda Żelazo, Wiktor Opaliński z Gim. nr 3 oraz Martyna Piekarz, Katarzyna Przybyło, Maciej Szypuła, Klaudia Radłowska, Sylwia Brożonowicz, Anna Loc z V LO.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy wspaniałych wakacji oraz  zasłużonego odpoczynku!

 
Wolontariuszki: Patrycja Pyzikiewicz i Ala Markulis wyróżnione w III edycji Powiatowego Konkursu"Krajobrazy mojej małej Ojczyzny"
Występy artystyczne
niedziela, 19 czerwca 2016 22:20

W dniu 14 czerwca 2016 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w  Mielcu wręczone zostały nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w III edycji Powiatowego Konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. W konkursie, którego organizatorami byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie, wzięło udział 132 uczniów, którzy przygotowali prace wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz fotografie i albumy.

Więcej…
 
Pielgrzymka wolontariuszy do Starego Sącza na IV Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych
Pielgrzymki
niedziela, 19 czerwca 2016 22:17

W sobotę 11 czerwca br  delegacja 38 wolontariuszy z Gimnazjum nr 3, V LO, Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego pielgrzymowała do Starego Sącza pod Ołtarz Papieski, aby prosić o dobre przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (klasy młodsze)  i dziękować za Sakrament Bierzmowania (starsi wolontariusze)  a nade wszystko modlić się w intencjach Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymkę wolontariuszy zorganizowała pani Jolanta Witek. Opiekunami  były: pani Halina Korczak (ZSO nr1) i pani Katarzyna Róg (przedstawicielka rodziców). Było to już czwarte diecezjalne spotkanie młodych  bierzmowanych, organizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Więcej…
 
Sukces literacki w Konkursie Powiatowym "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
AKTUALNOŚCI
niedziela, 19 czerwca 2016 21:14

Nasze wolontariuszki: gimnazjalistka Ola Róg i licealistka Karolina Soboń uczestniczyły w XI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna." Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oraz panią poseł na Sejm RP Krystynę Skowrońską ma na celu promowanie piękna ojczystej ziemi rodzinnej oraz wyszukiwanie młodych talentów. Ola Róg została laureatką konkursu i w nagrodę pojechała na wycieczkę do Warszawy 10 czerwca br. Zwiedziła stolicę (między innymi Starówkę, Kościół św. Krzyża, Łazienki) oraz gmach Sejmu RP. Karolina Soboń otrzymała wyróżnienie i pamiątkowy dyplom oraz książkę. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Jolanty Witek. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

 
Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodziezy na ziemi mieleckiej
AKTUALNOŚCI
niedziela, 19 czerwca 2016 20:55

W dniach 10 - 11 maja 2016 r. gościliśmy na ziemi mieleckiej symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikonę Salus Populi Romani, podarowane młodym przez św. Jana Pawła II - organizatora ŚDM (Krzyż papież podarował w 1985 r., zaś Ikonę w 2000r.). Wielu z nas było wolontariuszami symboli ŚDM w całym dekanacie, a nawet poza. Witaliśmy symbole w Radomyślu, a żegnaliśmy potem w Dębicy i |Tarnowie. Niezapomniana była Droga Krzyżowa ulicami miasta - w godzinach nocnych w poniedziałek 10 maja, kiedy przenosiliśmy symbole procesyjnie z Bazyliki św. Mateusza do parafii pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Tam czuwaliśmy do końca - do północy. Szczególne wrażenie wywarło na wszystkich czuwanie w naszej parafii Ducha Świętego w godzinach południowych (we wtorek 11 maja od 11.30 - około godz. 13 tej). Wówczas w szkole zawieszono zajęcia lekcyjne i wszyscy uczniowie z nauczycielami przeszli do świątyni. W czasie adoracji zebrani ucałowali  symbole ŚDM i modlili się w intencjach Światowych Dni Młodzieży oraz osobistych, własnych. Wzruszenie i radość ogarnęły wszystkich! To dar i zobowiązanie...

 
Nakręcona akcja dla Kingi Kręcigłowy
AKTUALNOŚCI
niedziela, 19 czerwca 2016 20:43

W kwietniu przekazaliśmy kilkanaście worków z plastikowymi nakrętkami dla małej chorej mielczanki Kingi Kręcigłowy. Dochód ze sprzedaży rodzice przeznaczają na kosztowne leczenie chorej córeczki. Wolontariusze z kl. II c pomogli Mamie Kingi w zapakowaniu nakrętek. W imieniu małej Kingi i Jej rodziców dziękujemy wszystkim za pomoc. Akcja trwa nadal ! Prosimy, przynoście nakrętki !!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu