FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO
AKTUALNOŚCI
sobota, 30 stycznia 2016 21:35

 

19 stycznia 2016 r.  odbyło się na sali gimnastycznej  uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Biblijnego dla gimnazjalistów z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego  i licealistów z V LO oraz z Liceum Mistrzostwa Sportowego. Pamiątkowe dyplomy i egzemplarze Pisma Świętego wręczyli laureatom i wyróżnionym: pan dyrektor Zbigniew Zieliński i pan wicedyrektor Jacek Wiśniewski.

Więcej…
 
XVIII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych
AKTUALNOŚCI
sobota, 09 stycznia 2016 18:39

9 stycznia 2016 r. w naszej szkole od godz.9.30 - 12 tej gościliśmy około 3 tysięcy młodych kolędników misyjnych z całej diecezji tarnowskiej. W naszej  szkole odbywał się poczęstunek. W przygotowanie i wydawanie poczęstunku; herbatki i drożdżówek zaangażowało się  ponad 60 wolontariuszy z ZSO nr 1 i Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, a także przedstawiciele rodziców i Rady Parafialnej. Wszyscy spisali się na medal, a nasza szkoła zamieniła się w tym czasie w niezwykle barwny  korowód kolędników z całego świata. Wolontariusze  starali się  jak najpiękniej przywitać i podjąć  Gości.


Więcej…
 
Kolędnicy Misyjni
AKTUALNOŚCI
sobota, 09 stycznia 2016 18:12

Tradycyjnie, jak co roku 28 i 29 grudnia 2015 r. blisko 50  wolontariuszy z Gimnazjum nr 3, V LO  i NGMS zaangażowało się w pomoc misjom. Wyruszyli (za zgodą rodziców) z Kościoła Ducha Świętego jako opiekunowie kolędników misyjnych - dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 9. Kolędowali w ciągu dwóch  dni (wolnych od nauki)  od godz. 11.30 - 15.00, odwiedzając domy i mieszkania, prezentując krótki program misyjny.

Więcej…
 
Dekoracje Świąteczne
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 grudnia 2015 08:55

Nasza dekoratorska grupa wolontariuszy bardzo zaangażowała się w przygotowanie i wykonanie dekoracji na Adwent oraz Święta Bożego Narodzenia - nie tylko w sali, ale też na korytarzu szkolnym. Miło było oglądać efekty pracy wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.Dekoracje pozwoliły nam wszystkim lepiej przeżywać głębię Świąt Bożego Narodzenia.

 
Zakręcamy dla Hospicjum w Rzeszowie i zbieramy czekolady dla chorych dzieci
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 grudnia 2015 08:43

Tradycyjnie zbieramy plastikowe zakrętki i czekolady dla dzieci z Hospicjum w Rzeszowie. Uzbieraliśmy 100 czekolad, gry i książki. W "czekoladową akcję" zaangażowały się klasy I a, I b, II a, II b, II d  oraz niektórzy uczniowie z kl. II c, III s2. Najwięcej zakrętek uzbierała klasa III d.Dziękujemy wszystkim za wszystko, a zakrętki zbieramy nadal! Więc do dzieła! Zakręcona akcja trwa!

 
Synaj w Mielcu
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 grudnia 2015 08:21

Synaj w Mielcu czyli wielkie świadectwo wiary młodzieży

5 i 6 grudnia 2015 r. uczestniczyliśmy w  diecezjalnym spotkaniu młodzieży przygotowującym do Światowych Dni  Młodych w Krakowie i spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem. W spotkaniu uczestniczyło około 5 tysięcy młodych z całej diecezji tarnowskiej. W blaskach słońca witaliśmy Gości.  Najpierw było uroczyste rozpoczęcie w kościele Ducha Świętego - z udziałem księdza proboszcza i prezydenta naszego miasta, potem koncert, świadectwo  a następnie przemarsz z krzyżem ulicami Mielca. Pochód zmierzał do hali MOSiR, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, między innymi Uwielbienie, Eucharystia, koncerty i zabawy z wodzirejem.

Więcej…
 
Mamy laureatkę Regionalnego Konkursu Literackiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”
AKTUALNOŚCI
czwartek, 03 grudnia 2015 22:47

 

Miło nam poinformować, że Karolina Soboń z V LO została laureatką X edycji Regionalnego Konkursu Literackiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary.” Organizatorem konkursu są: Biblioteka Publiczna i Parafia Rzymskokatolicka w Tuszowie Narodowym, zaś patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego. Na konkurs, który ma charakter regionalny, wpłynęło 60 wierszy w czterech  kategoriach wiekowych: dorośli, dzieci oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Autorzy pochodzili głównie z  Mielca i okolic, ale też nadesłano wiersze  między innymi z Wieliczki i Warszawy.

Więcej…
 
Z Mikołajkową wizytą w Domu Dziecka w Skopaniu
AKTUALNOŚCI
sobota, 28 listopada 2015 23:43

27 listopada 2015 roku, w piątkowe popołudnie odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, gdzie obecnie przebywa 49 podopiecznych. Najmłodsza dziewczynka – Amelka – ma 2 latka. Była to szczególna wizyta, gdyż wolontariusze przybyli z wyjątkowym gościem, którym był św. Mikołaj! Największą  atrakcję stanowiło spotkanie ze św. Mikołajem, prezenty i część artystyczna w wykonaniu wolontariuszy. Dzieci miały okazję wysłuchać gry na skrzypcach i klarnecie  (w wykonaniu Kamili Bik i Elizy Piękoś z Gim. nr 3) oraz podziwiać śpiew wszystkich wolontariuszy. A byli wśród nich: Hubert Kobylarz z Gim. nr 3, Martyna Piekarz, Katarzyna Przybyło, Anna Loc, Kinga Szczurek, Karolina Soboń, Sylwia Brożonowicz, Angelika Nowak z V LO oraz wzorowe wolontariuszki z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z kl. III s2: Marcelina Myjak, Agnieszka Babula, Iga Płaszewska, Victoria  Surowiec

Więcej…
 
Akcja „Mikołajkowa paczka” dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu
AKTUALNOŚCI
piątek, 20 listopada 2015 22:08

17 listopada w naszej szkole z inicjatywy Szkolnego Wolontariatu ZSO nr 1 i NSMS (pod opieką pani Jolanty Witek) i Samorządu V LO (pod opieką pani Joanny Pęcak) został zorganizowany Kiermasz ciast. Uczniowie na tę specjalną okazję przygotowali wyjątkowe smakołyki: samodzielnie  upiekli ciasta i ciasteczka, wykazując się niezwykłymi zdolnościami kulinarnymi! W wielu przypadkach pomoc rodziców i babci była - jak zwykle - nieoceniona!

Słodkie specjały cieszyły się ogromną popularnością. Na tę wyjątkową okazję jedna z nauczycielek upiekła wspaniały tort, prawdziwe „dzieło sztuki cukierniczej.” Wszyscy bawili się doskonale na przerwach przy dźwiękach muzyki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22
© 2018 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu