Pomagamy Krystianowi Pydychowi
Akcje charytatywne
niedziela, 19 czerwca 2016 20:24

W dniach: 11 - 15 kwietnia br razem z wolontariuszami z Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego przeprowadziliśmy akcję pomocy dla sportowca Krystiana Pydycha, który uległ wypadkowi i wymaga obecnie kosztownej rehabilitacji. W wyniku zbiórki przeprowadzonej w szkole wśród uczniów, rodziców, nauczycieli a także w czasie wywiadówek i kiermaszu ciast zebrano kwotę 4.630 zł "Dar serca" przekazano Mamie Krystiana z przeznaczeniem na leczenie syna. W czasie szkolnego kiermaszu ciast, w który zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele prawdziwym arcydziełem cukierniczym okazał się tort w kształcie piłki, upieczony przez jedną z nauczycielek. Tort został wylicytowany przez grono pedagogiczne.Organizatorami akcji był szkolny wolontariat z NGMS i NLMS pod kierunkiem pani Jolanty Witek we współpracy z nauczycielami: panią Agnieszką Gardulską, Joanną Pęcak, Joanną Gładyszewską i panem Karolem Zarzycznym. Szczególne wyróżnienie dla kl. III s2 NGMS, która była promotorem akcji i w całości zaangażowała się w pomoc dla Krystiana. Wszystkim za wszystko gorąco i serdecznie dziękujemy!

 

Więcej…
 
Promocja Gimnazjum nr 3 i V LO
AKTUALNOŚCI
niedziela, 19 czerwca 2016 20:11

12 i 20 kwietnia 2016 roku zaangażowaliśmy się w promocję naszej szkoły: Gimnazjum nr 3 i V LO. Podczas Dnia Otwartego dla Gimnazjum nr 3 (od godz.17.00) wolontariusze: Wiktoria Zielińska, Patrycja Lorenc (kl. III c) oraz Olivier Monicollo i Jakub Świątek (kl. II c) w czasie części artystycznej na sali gimnastycznej zaprezentowali Gościom w telegraficznym skrócie historię i działania Wolontariatu. Następnie w sali nr 8 wszyscy chętni mogli obejrzeć prezentację multimedialną i film a także wystawy o działaniach Szkolnego Wolontariatu, który powstał w 2003 roku i ma już wiele sukcesów na swoim koncie. Promocja V LO odbyła się 20 kwietnia - w ostatnim dniu egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zapraszani przez wolontariuszy mogli zapoznać się z wolontariackimi realizacjami. "Czas na dobroć" to hasło podejmowanych zadań.

 

Więcej…
 
Wielkanoc 2016 r.
AKTUALNOŚCI
piątek, 25 marca 2016 00:00

 

Radujmy się i weselmy! Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!!!

Pełnych pokoju, mocy, radości i nadziei Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego i wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze

życzą  wolontariusze

 
Świąteczna zbiórka żywności
AKTUALNOŚCI
środa, 16 marca 2016 00:00

W piątek 4 marca 2016 r. w godzinach popołudniowych oraz w sobotę 5 marca od rana do godz.16 wolontariusze z ZSO nr 1 i Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego dyżurowali w sklepach Stokrotka, Delikatesy na Borku i Delikatesy obok Starostwa a także we czwartek 10 marca w sklepie A&K przy ul. Jagiellończyka. Prowadzili świąteczną zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Organizatorem zbiórki był Oddział Akcji Katolickiej oraz Caritas przy parafii Ducha Świętego. Młodzi bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych obowiązków, podobnie jak w latach ubiegłych.

 
Warsztaty artystyczne
AKTUALNOŚCI
środa, 02 marca 2016 00:00

W ramach Wolontariatu doskonalimy swoje umiejętności artystyczne, dziennikarskie, plastyczne, literackie. Efekty są widoczne np.  wynikiem naszej działalności były Jasełka Rodzinne, przygotowanie Przeglądu Kolęd oraz współpraca  przy redagowaniu pisma parafialnego "Spod znaku Ducha Świętego" (gdzie staramy się zamieścić teksty i zdjęcia o młodzieży). Przygotowujemy się też do różnorodnych konkursów.

 
Wielki Post 2016
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 28 marca 2016 20:10

Trwa Wielki Post - czas pokuty, nawrócenia i poprawy życia.  To także okres głębokiej refleksji nad męką Zbawiciela. W tym  czasie przygotowaliśmy wystawy wielkopostne w klasie i na korytarzu szkolnym, a także aktywnie uczestniczymy w piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Wielu z nas włącza się w prowadzenie  rozważań stacji Drogi Krzyżowej w Kościele. Bierzemy też udział w Drodze Krzyżowej ulicami Mielca(18 marca) oraz (delegacja) uczestniczy w obchodach Niedzieli Palmowej w Tarnowie (20 marca) - w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

 
Zakręcona akcja dla Hospicjum dziecięcego w Rzeszowie
AKTUALNOŚCI
środa, 02 marca 2016 00:00

Na początku marca 2016 r. przekazaliśmy kilkanaście 120 litrowych worków z plastikowymi nakrętkami przedstawicielce Hospicjum dziecięcego w Rzeszowie. Również podarowaliśmy 100 czekolad, które przekazali uczniowie ZSO nr 1 i NSMS dla chorych dzieci jako Walentynkowy dar dla podopiecznych Hospicjum. Cieszymy się, że chociaż odrobinę możemy pomóc, a także "osłodzić" trudne chwile i zapewnić, że pamiętamy. A zbiórka plastikowych nakrętek trwa nadal! Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę nakrętek oraz czekolad!

 
VI SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
AKTUALNOŚCI
niedziela, 31 stycznia 2016 15:03

 

27 stycznia 2016 r. w ZSO nr 1 odbył się VI SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat. W Przeglądzie wystąpiło 19 zespołów klasowych: kl. I a, I c, I d, I e, I f, II b, II c, II d, III c  z Gim. nr 3, kl. I A, I B, I C, II C z V LO a także kl. II s1i II s2, III s1, III s2 z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, kl. I S 1, II S z Niepublicznego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Warto przypomnieć, że kolędowanie cieszy się dużą popularnością i ciągle wzrasta liczba uczestników. W roku 2012 w Przeglądzie wystąpiło 15 klas, w 2013 r. – 13 klas, w 2014 r. – 16 klas, w 2015 - 13 klas.

Więcej…
 
JASEŁKA RODZINNE 2016
Występy artystyczne
niedziela, 31 stycznia 2016 14:55


27 stycznia 2016 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 oraz NGMS i NLMS zaprezentowali w szkole JASEŁKA RODZINNE. Jasełka poprzedziło uroczyste wręczenie  nagród dla laureatów Szkolnego Konkursu Biblijnego. Przedstawienie  obejrzeli: pan dyrektor Zbigniew Zieliński, pan wicedyrektor Jacek Wiśniewski oraz nauczyciele i uczniowie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu