W hołdzie Wielkiemu Polakowi – św. Janowi Pawłowi II
AKTUALNOŚCI
środa, 10 października 2018 00:00

W  październiku w  szczególny sposób szukaliśmy inspiracji u św. papieża Jana Pawła II. 40-lecie pontyfikatu papieża skłoniło do przypomnienia życia i działalności tego niezwykłego Człowieka.   Przypomnieliśmy na spotkaniach postać Karola Wojtyły, recytując utwory napisane przez papieża lub Jemu dedykowane. Analizowaliśmy fragmenty przemówień papieskich, zwłaszcza tych skierowanych do młodzieży. Przygotowaliśmy okolicznościowe dekoracje o św. Janie Pawle II na korytarzach  szkolnych, na segmencie na którym uczą się dzieci z klas drugich SP nr 8 oraz w salach lekcyjnych. Niektórzy wolontariusze obejrzeli piękną wystawę fotograficzną w Domu Kultury pt."Jan Paweł II jakiego pamiętamy."

 

 
Zakręcamy dla Kubusia, Majki i dzieci z Podkarpackeigo Hospicjum!
AKTUALNOŚCI
środa, 12 września 2018 00:00

Nadal trwa "Zakręcona akcja!" Zbieramy zakrętki dla naszych podopiecznych: Majki, Kubusia i chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Dochód ze sprzedaży zakrętek przeznaczony jest na kosztowną  rehabilitację. Dziękujemy Wszystkim, którzy w czasie wakacji zbierali zakrętki i przekazali je potrzebującym. Zbiórka trwa nadal! Zapraszamy!

 
Zapraszamy w nowym roku szkolnym!
AKTUALNOŚCI
wtorek, 04 września 2018 00:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Szkolnego Wolontariatu  w nowym  roku szkolnym 2018/2019!

Zapraszamy na spotkania Wolontariatu wszystkich, którzy swój wolny czas chcieliby poświęcić potrzebującym (rówieśnikom, seniorom, dzieciom ze świetlicy szkolnej, przedszkola,  Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie, z Domu Dziecka itp.) oraz rozwijać swoje pasje i talenty artystyczne, angażując się w Jasełka, Kolędę Misyjną, montaże poetyckie, śpiew, konkursy literackie, recytatorskie i plastyczne.

Zajęcia będą odbywały się we wtorek w sali nr 8  od godz. 1415-1500. Będziemy pracować także w grupach zadaniowych. Czekamy na Ciebie! Zapraszamy!

 
Zakręcona akcja trwa!
AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 czerwca 2018 00:35

Dziękujemy wszystkim za zakrętki, które przynosiliście przez cały rok. W kwietniu, maju oraz czerwcu oddaliśmy ponad 70 worków (60 litrowych) dla naszych podopiecznych: rocznego Kubusia Misiek i siedmioletniej Majki Działo! Dzieciom przekazaliśmy także symboliczne maskotki, które podarowali nasi uczniowie. Segregacją zakrętek zajmował się przez cały rok niestrudzenie Szkolny Wolontariat. Dochód ze sprzedaży zakrętek rodzice przeznaczyli na kosztowne leczenie dzieci.Prosimy o to, abyście w okresie  wakacji zbierali zakrętki i przekazali je we wrześniu  w szkole. Zakręcona akcja trwa nadal!

 

 
Potrójny sukces w finale XVI Miejskiego Konkursu Ekologicznego „Mnie ta ziemia od innych droższa”
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 22:17

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjalistki: Aleksandra Rokitowska (kl. II c), Oliwia Kojder (kl. II d), Emilka Roman (kl. II f) zostały laureatkami Miejskiego Konkursu "Mnie ta ziemia od innych droższa," który wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu jest promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne, zainteresowanie małą ojczyzną i walorami przyrodniczymi okolicy, kształtowanie świadomości ekologicznej, patriotycznej i rozwijanie aktywności twórczej.

Więcej…
 
Obchodziliśmy 13 rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka - św. Jana Pawła II
AKTUALNOŚCI
niedziela, 08 kwietnia 2018 16:03

To już 13 lat od chwili odejścia do Domu Ojca naszego umiłowanego papieża Polaka św. Jana Pawła II - wielkiego Rodaka, artysty, poety, podróżnika, sportowca, pielgrzyma, turysty, wielkiego autorytetu. Na zajęciach przypominaliśmy sobie życie i nauczanie papieża, wykonaliśmy w salach i na korytarzu wystawy, zaś w holu ekspozycję  "Pamiętamy!" I naturalnie, zaśpiewaliśmy ukochaną przez papieża Barkę!

 
Wielkanoc
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 10:57

 
Nasi gimnazjalni wolontariusze zbierali żywność dla potrzebujących
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 10:52

Są już znani w mieleckim środowisku z tego, że potrafią w okresie przedświątecznym oddać swój wolny sobotni czas, aby w wyznaczonych sklepach za zgodą rodziców organizować zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Bo pomaganie ma sens i przynosi radość obdarowującym i obdarowanym

Zbiórki zostały przeprowadzone w sobotę 24 marca od godz. 9.00 – 15.00 w następujących sklepach: A&K na ul. Legionów, Jagiellończyka, Piaskowej oraz na Borku w Orzechu, Zenicie, Delikatesach a także na Starówce w ABC, Groszku, Żabce i Jubilatce. Koordynatorzy zbiórki czyli członkowie Akcji Katolickiej przewozili zebrane dary do budynku Katolickiego Ośrodka Kultury na Borku. Tam panie z Caritasu przygotowały paczki dla potrzebujących. Dary zostały przekazane podopiecznym i sprawiły wiele radości.
Z pewnością dla wszystkich nadchodzące Święta Wielkanocne będą piękniejsze, bo wzbogacone o ludzką pamięć, dobroć, wrażliwość, uśmiech i serce. Dyżury wolontariuszy koordynowała opiekunka Wolontariatu pani dr Jolanta Witek, zaś ze strony Akcji Katolickiej i Caritasu czuwali organizatorzy: mgr inż. Jerzy Studziński i mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz cały zespół dorosłych ochotników.
Dziękujemy wolontariuszom – gimnazjalistom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wielkanocnego dzieła pomocy, które od lat wpisuje się w kalendarz działań naszego Wolontariatu.

 
Zakręcamy dla Majki
Akcje charytatywne
poniedziałek, 26 marca 2018 22:19

 

We wtorkowe popołudnie 20 marca  nasi wolontariusze spotkali  się ze szczególnymi gośćmi: małą Mają Działo i jej mamą. W czasie świątecznego spotkania mama opowiedziała nam o rehabilitacji córeczki, która przebyła już 10 operacji na nóżki. I jest szansa, że kiedyś dziewczynka będzie mogła chodzić samodzielnie! Potrzebna  jest intensywna rehabilitacja i konieczne środki. Dlatego od kilku lat zbieramy zakrętki dla naszej uroczej ”Maleńkiej  księżniczki,” która systematycznie nas odwiedza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 23
© 2019 Szkolny wolontariat ZSO nr 1 w Mielcu